Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie największą uwagę zwraca instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii.
Scandic Park działa na rynku mieszkaniowym już ponad dekadę. Aktualna inwestycja dewelopera to popularna gmina Dopiewo. To tam, przy ulicy Marii Konopnickiej trwa rozbudowa projektu Bajkowy Dopiewiec. Niedawno do sprzedaży trafiło 10 domów z najnowszego etapu. Powstaną Eco Ville w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 68 i 77 mkw. oraz wkrótce 89mkw. Wraz z nowym etapem pojawiły się kolejne, pożądane na rynku mieszkaniowym, rozwiązania proekologiczne. Każdy dom będzie posiadał nowoczesną instalację fotowoltaiczną z hybrydowym falownikiem i magazynem energii o pojemności około 10kWh. To zupełna nowość na lokalnym rynku pierwotnym. Taki magazyn z własną baterią pozwala na okresowe zmagazynowanie nadwyżki energii wyprodukowanej w ciągu dnia i wykorzystanie jej np. wieczorem. To z kolei zapewnia niskie koszty ogrzewania, prądu i ciepłej wody oraz gwarantuje niezależność. - Klient w cenie domu otrzyma instalację fotowoltaiczną o mocy 480Wp, falownik hybrydowy oraz magazyn energii. Łączna moc instalacji to 5,76 kWp, a łączna produkcja energii elektrycznej instalacji to 5760 kWh. Jesteśmy świadomi potrzeby wprowadzania rozwiązań wpływających pozytywnie na środowisko. Nasze propozycja to także oszczędność i wygoda w użytkowaniu – wskazuje dział projektów Scandic Park.
Każdy dom z II etapu to przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Nowi mieszkańcy otrzymają przestronne ogrody oraz po dwa miejsca postojowe. Moda na przedmieścia nie mija, a korzyści z takiej lokalizacji jest coraz więcej. Scandic Park dopasował ofertę do oczekiwań oraz trendów rynkowych, a proponowane powierzchnie, układ pomieszczeń oraz nowoczesne rozwiązania proekologiczne z pewnością są więcej niż ciekawą alternatywą dla mieszkań w Poznaniu. Tym bardziej, że cena najmniejszego domu to już 556.000 złotych brutto wraz z magazynem energii. Co istotne, część domów jest już gotowa, a pozostałe – w czerwcu 2025.
Realizowana przez Scandic Park inwestycja położona jest na terenie gminy Dopiewo, przy zachodniej granicy Poznania jedyne 10 km od Poznania. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Nie brakuje też licznych udogodnień gwarantujących komfort zamieszkiwania. Nieopodal inwestycji mieści się szkoła podstawowa, przedszkole, apteka, gabinety medyczne oraz liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe. Działa także komunikacja podmiejska oraz kolej metropolitalna. Co istotne, w pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A2 oraz drogi S5 i S11.
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Łazienka w stylu glamour – luksus i elegancja w najnowszych trendach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.