Łatwa praca zdalna z Intellinet
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Od ponad miesiąca jesteśmy zamknięci w domach i większość z nas pracuje zdalnie. Co jest największą zmorą pracy z domu? Słabe połączenie internetowe! Wiemy jak temu zaradzić.
Kiedy zostaliśmy zmuszeni do nowej rzeczywistości, największym problemem okazało się być słabe połączenie internetowe. Całe rodziny potrzebują nagle dostępu do sieci - wszyscy na raz. Dzieci mają lekcje online, studenci wykłady, dorośli pracują zdalnie i prowadzą wideokonferencje z klientami i współpracownikami a internet nie daje rady.
Praca zdalna z internetem w całym domu może być łatwiejsza mając nieprzerwany dostęp do sieci z każdego miejsca w domu. Każdy z domowników może być połączony ze swojego urządzenia - laptopy, smartfony czy tablety nie są zagrożeniem dla siły sygnału.
System Wi-Fi Whole Home Mesh AC1200 od Intellinet oferuje bezproblemowe połączenia z siecią domową w pomieszczeniach o powierzchni od 280 do 418 m2. System tworzy inteligentną siatkę połączeń pomiędzy 3 jednostkami wchodzącymi w skład systemu. Dzięki temu można szybko uzyskać połączenie w dowolnym miejscu w domu z jedną z jednostek systemu MESH o najlepszym sygnale w danym miejscu. Będąc w obrębie sieci system sam dobierze jednostkę MESH o najlepszym sygnale, która obsłuży np. smartfon czy laptop. Przemieszczając się po domu jednocześnie korzystając z sieci użytkownik będzie automatycznie przełączany pomiędzy jednostkami MESH o najsilniejszym sygnale, bez jakiejkolwiek przerwy w transferze danych.
Konfiguracja i zarządzanie na wielu urządzeniach
System Wi-Fi Whole Home Mesh AC1200 można skonfigurować używając komputerów czy laptopów z systemami Windows i Mac OS X (przez połączenie bezprzewodowe lub przewodowe Ethernet) oraz smartfonów czy tabletów dzięki aplikacji Intellinet - dostępnej w Google Play, Android Market lub Apple App Store. W celu konfiguracji systemu wystarczy wykonać kilka prostych i intuicyjnych kroków dzięki czemu każdy zakątek naszego domu będzie w obrębie sieci o silnym i stabilnym sygnale.
Więcej o urządzeniu:
https://netinet.pl/routery-bezprzewodowe-WIFI/10834-Domowy-system-WiFi-Whole-Home-Mesh-AC1200-Dual-Band-Giga-LAN.html
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.