Archer T3U Plus i Archer T5E - nowe karty sieciowe w standardzie 802.11ac w por
Archer T3U Plus i Archer T5E to dwuzakresowe karty sieciowe, które gwarantują prosty i szybki sposób na bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wykorzystywane w komputerach umożliwiają modernizację WiFi do standardu 802.11ac (WiFi 5).
Archer T3U Plus to dwupasmowa karta sieciowa WiFi dużego zasięgu z interfejsem USB 3.0. Ten model to idealne rozwiązanie dla użytkowników laptopów, którzy często podróżują i potrzebują niezawodnego połączenia z WiFi. Karta sieciowa Archer T3 Plus pracuje w standardzie AC1300 i oferuje prędkości do 867Mb/s w paśmie 5 GHz. Taka przepustowość doskonale sprawdzi się przy wymagających, obciążających pasmo zadaniach takich jak granie online czy też oglądanie video w dużej rozdzielczości. Obsługa pasma 2.4Ghz o prędkościach do 400 Mb/s pozwoli korzystać z sieci w miejscach, gdzie dostęp do WiFi jest udostępniany tylko na tej częstotliwości. Karta wyposażona jest w zaawansowaną konstrukcyjnie wielokierunkową antenę o dużym zysku, dzięki której Archer T3U Plus w odczuwalny sposób zwiększa prędkość i zasięg transmisji danych, ułatwia odbiór sygnału i zapewnia stabilne połączenia Wi-Fi niezależnie od miejsca, w którym jest używana.
Dzięki zastosowaniu technologii MU-MIMO Archer T3U Plus może wytworzyć jednocześnie dwa strumienie danych, co w przypadku pracy z kompatybilnym routerem MU-MIMO, przekłada się na większą przepustowość i wydajność całej sieci. Dodatkowym atutem jest to, że T3U Plus obsługuje szybki port USB 3.0.
Druga nowość od TP-Link, Archer T5E to dwupasmowa karta sieciowa WiFi ze złączem PCI Express działająca w standardzie 802.11ac, z obsługą połączeń bezprzewodowych o łącznej prędkości 1167 Mb/s (do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Doskonale sprawdzi się do komputerów z obudową typu mini tower (w zestawie znajduje się zarówno uchwyt standardowy jak i śledź low-profile).
Dużym atutem Archera T5E jest wbudowany moduł Bluetooth 4.2, który w porównaniu ze standardową wersją 4.0, oferuje 2,5 razy większą prędkość oraz dziesięciokrotnie większą przepustowość przesyłania pakietów danych. Archer T5E to fantastyczne rozwiązanie dla tych osób, których komputery stacjonarne nie obsługują technologii Bluetooth. Dzięki karcie użytkownik może do swojego PC podłączyć bezprzewodowo np. myszkę, klawiaturę, słuchawki i wiele innych urządzeń.
Ponadto, Archer T5E został wyposażony w dwie anteny zewnętrzne o wysokim zysku, które dbają o optymalny odbiór sygnału i stabilność działania sieci na całej powierzchni domu. Dzięki temu każdy użytkownik może bez problemu grać w gry online, pobierać bardzo duże pliki czy oglądać filmy w jakości 4K bez zakłóceń, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.
Jak wszystkie urządzenia z oferty TP-Link obie karty są bardzo łatwe w konfiguracji – ich intuicyjny interfejs zapewnia bezproblemową instalację. Obydwa modele są kompatybilne z systemami Windows 10/8.1/8/7, Archer T3U Plus jest również kompatybilny z systemem macOS.
Więcej informacji na temat Archer T3U Plus i Archer T5E dostępnych jest na stronie internetowej.
Obydwie karty sieciowe są objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.