Komunikaty PR

Archer T3U Plus i Archer T5E - nowe karty sieciowe w standardzie 802.11ac w por

2020-04-07  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.03 MB )

Archer T3U Plus i Archer T5E to dwuzakresowe karty sieciowe, które gwarantują prosty i szybki sposób na bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wykorzystywane w komputerach umożliwiają modernizację WiFi do standardu 802.11ac (WiFi 5).

Archer T3U Plus to dwupasmowa karta sieciowa WiFi dużego zasięgu z interfejsem USB 3.0. Ten model to idealne rozwiązanie dla użytkowników laptopów, którzy często podróżują i potrzebują niezawodnego połączenia z WiFi. Karta sieciowa Archer T3 Plus pracuje w standardzie AC1300 i oferuje prędkości do 867Mb/s w paśmie 5 GHz. Taka przepustowość doskonale sprawdzi się przy wymagających, obciążających pasmo zadaniach takich jak granie online czy też oglądanie video w dużej rozdzielczości. Obsługa pasma 2.4Ghz o prędkościach do 400 Mb/s pozwoli korzystać z sieci w miejscach, gdzie dostęp do WiFi jest udostępniany tylko na tej częstotliwości. Karta wyposażona jest w zaawansowaną konstrukcyjnie wielokierunkową antenę o dużym zysku, dzięki której Archer T3U Plus w odczuwalny sposób zwiększa prędkość i zasięg transmisji danych, ułatwia odbiór sygnału i zapewnia stabilne połączenia Wi-Fi niezależnie od miejsca, w którym jest używana.

Dzięki zastosowaniu technologii MU-MIMO Archer T3U Plus może wytworzyć jednocześnie dwa strumienie danych, co w przypadku pracy z kompatybilnym routerem MU-MIMO, przekłada się na większą przepustowość i wydajność całej sieci. Dodatkowym atutem jest to, że T3U Plus obsługuje szybki port USB 3.0.

Druga nowość od TP-Link, Archer T5E to dwupasmowa karta sieciowa WiFi ze złączem PCI Express działająca w standardzie 802.11ac, z obsługą połączeń bezprzewodowych o łącznej prędkości 1167 Mb/s (do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Doskonale sprawdzi się do komputerów z obudową typu mini tower (w zestawie znajduje się zarówno uchwyt standardowy jak i śledź low-profile).

Dużym atutem Archera T5E jest wbudowany moduł Bluetooth 4.2, który w porównaniu ze standardową wersją 4.0, oferuje 2,5 razy większą prędkość oraz dziesięciokrotnie większą przepustowość przesyłania pakietów danych. Archer T5E to fantastyczne rozwiązanie dla tych osób, których komputery stacjonarne nie obsługują technologii Bluetooth. Dzięki karcie użytkownik może do swojego PC podłączyć bezprzewodowo np. myszkę, klawiaturę, słuchawki i wiele innych urządzeń.

Ponadto, Archer T5E został wyposażony w dwie anteny zewnętrzne o wysokim zysku, które dbają o optymalny odbiór sygnału i stabilność działania sieci na całej powierzchni domu. Dzięki temu każdy użytkownik może bez problemu grać w gry online, pobierać bardzo duże pliki czy oglądać filmy w jakości 4K bez zakłóceń, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Jak wszystkie urządzenia z oferty TP-Link obie karty są bardzo łatwe w konfiguracji – ich intuicyjny interfejs zapewnia bezproblemową instalację. Obydwa modele są kompatybilne z systemami Windows 10/8.1/8/7, Archer T3U Plus jest również kompatybilny z systemem macOS.

Więcej informacji na temat Archer T3U Plus i Archer T5E dostępnych jest na stronie internetowej.

Obydwie karty sieciowe są objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta Biuro prasowe
2024-11-26 | 11:00

Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta

Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie banku w rozwój nowoczesnych technologii, które wprowadzają nową jakość w personalizacji doświadczeń
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie
Technologie Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
2024-11-20 | 09:30

Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS

SIGNIUS S.A., dostawca zaawansowanych rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów, nawiązał współpracę z Superpolisą Ubezpieczenia. Dzięki wdrożeniu platformy SIGNIUS

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.