Apartamenty Bergera gotowe jeszcze w tym roku
Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja inwestycji Apartamenty Bergera. W pełnej atutów lokalizacji na poznańskiej Wildzie powstaną 134 mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach, w tym lokale z przestronnymi tarasami.
EBF Development to deweloper, który działa na rynku mieszkaniowym już ponad 30 lat. Projekty realizuje zarówno w Zielonej Górze jak i na terenie stolicy Wielkopolski. W Poznaniu jest inwestorem systematycznie rozbudowywanego osiedla Reduta Nowe Podolany. We wrześniu 2021 roku spółka wprowadziła do oferty projekt Apartamenty Bergera. Będzie on gotowy już pod koniec bieżącego roku. Na Wildzie, przy ulicy Gothilfa Bergera, w drugiej linii zabudowy, powstanie 7 - kondygnacyjny budynek składający się z 2 segmentów. Oryginalna i wyrazista bryła z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi będzie dobrze komponować się z charakterem sąsiadującej zabudowy. Apartamenty Bergera będą liczyć 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw. Powstaną zarówno kawalerki jak i lokale -2, -3, -4 i -5 pokojowe. W mieszkaniach na parterze pojawią się ogródki, a w pozostałych – balkony lub loggie. Dopełnieniem oferowanych mieszkań będą charakterystyczne dla architektury projektu przestronne tarasy o powierzchni nawet do 126 mkw. Nie zabraknie także dużych, panoramicznych przeszkleń gwarantujących doskonałe doświetlenie wnętrz. Komfort zapewnią cichobieżne windy, komórki lokatorskie oraz również 2 hale garażowe, gdzie znajdzie się 155 miejsc postojowych. Ich liczbę uzupełni parking naziemny z 5 miejscami, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Ceny rozpoczynają się od 10.500 złotych brutto za mkw. – Finisz prac budowlanych już coraz bliżej. Kończymy montaż stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i sanitarnej. Przystąpiliśmy do prac elewacyjnych. - informuje Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development. Warto dodać, że większość mieszkań projektu spełnia warunki kwotowe dla mającego obwiązywać od lipca rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. - Bliski termin ukończenia inwestycji oraz oferta cenowa dostępnych mieszkań powoduje, że mamy już sporo zapytań związanych z programem. Proponujemy takim klientom rezerwację lokalu w kwocie 10.000 złotych, a z terminem na uzyskanie kredytu do końca września bieżącego roku. W tym okresie gwarantujemy niezmienność ceny mieszkania - dodaje Agata Nowaczyk.
Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Wilda to tętniąca życiem dzielnica Poznania o utrwalonym historią i tradycją niepowtarzalnym klimacie. Pod ręką przyszłych mieszkańców Apartamentów Bergera jest dosłownie wszystko co pozwala na komfort zamieszkiwania. Nie brakuje skwerów, parków i zieleni miejskiej. Najbliższe otoczenie to również pełen warzyw i owoców rynek, popularne kawiarnie i restauracje czy punkty handlowo – usługowe. W pobliżu funkcjonują także placówki dydaktyczne i zdrowotne oraz obiekty sportowe i kulturalne. Wilda jest idealnie skomunikowana nie tylko z centrum, ale też pozostałymi dzielnicami Poznania. Komunikacja miejska pozwala na dotarcie w każdy zakątek Poznania.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.