APA Group zaprezentuje nowoczesną stację do paletyzacji na 15. Międzynarodowych
APA Group zaprezentuje nowoczesną stację do paletyzacji na 15. Międzynarodowych Targach Opakowań PACKING INNOVATIONS 2023
APA Group, wiodący dostawca zautomatyzowanych linii technologicznych, ma zaszczyt zaprosić na międzynarodową premierę swojego najnowszego rozwiazania, APAletyzatora, podczas 15. Międzynarodowych Targów Opakowań PACKING INNOVATIONS. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 września w EXPO Kraków, gdzie nowość będzie prezentowana na stoisku P27.
APAletyzator łączy przemysł 3.0 z 4.0
APAletyzator to uniwersalna i ultranowoczesna stacja do paletyzacji. Jest ona wynikiem wieloletnich doświadczeń zebranych przez inżynierów APA Group w najbardziej zaawansowanych zakładach produkcyjnych na świecie. Konstrukcja stacji jest ergonomiczna i mobilna, z uwzględnieniem najnowszych standardów energooszczędności i wydajności.
Co więcej, została zaprojektowana tak, aby można było ją szybko i sprawnie wdrożyć w trybie PLUG&PLAY w każdym zakładzie produkcyjnym.
Co wyróżnia stację na tle dotychczasowych technologii?
Technologia, którą wprowadza APAletyzator, stanowi wyjątkowe połączenie mobilności, elastyczności i możliwości modyfikacji. Dzięki autorskiemu systemowi, stacja może pracować z jedną lub dwoma paletami jednocześnie, co znacząco zwiększa efektywność procesu paletyzacji. Wyposażony w pulpit operatorski z panelem HMI o przekątnej 15,6 cala i funkcją zdalnego dostępu, APAletyzator daje operatorom maksymalną kontrolę i elastyczność.
Uniwersalna aplikacja pozwala na szybkie definiowanie własnych wzorów palet, co sprawia, że operator nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Nie tylko kompatybilność z wózkami AGV, ale i obsługa różnych typów palet, zarówno EUR, jak i ISO, zwiększa zakres jego użyteczności.
Co więcej wpisuje się w proces transformacji cyfrowej, ponieważ zintegrowane elementy analityczne oraz algorytmy oparte na sztucznej inteligencji (AI) umożliwiają prognozowanie i optymalizację procesów. Jest to kluczowe dla przedsiębiorstw dążących do zrównoważonego rozwoju, ponieważ te funkcje przyczyniają się również do redukcji emisji CO2.
Spotkanie z projektantami
Interesariusze branży, dziennikarze oraz entuzjaści nowych technologii są serdecznie zapraszani do odwiedzenia stoiska P27, gdzie będą mieli okazję osobiście spotkać się z twórcami APAletyzatora oraz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu.
Więcej informacji o technologii: https://apagroup.pl/apaletyzator/

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.