APA Group zaprezentuje nowoczesną stację do paletyzacji na 15. Międzynarodowych
APA Group zaprezentuje nowoczesną stację do paletyzacji na 15. Międzynarodowych Targach Opakowań PACKING INNOVATIONS 2023
APA Group, wiodący dostawca zautomatyzowanych linii technologicznych, ma zaszczyt zaprosić na międzynarodową premierę swojego najnowszego rozwiazania, APAletyzatora, podczas 15. Międzynarodowych Targów Opakowań PACKING INNOVATIONS. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 września w EXPO Kraków, gdzie nowość będzie prezentowana na stoisku P27.
APAletyzator łączy przemysł 3.0 z 4.0
APAletyzator to uniwersalna i ultranowoczesna stacja do paletyzacji. Jest ona wynikiem wieloletnich doświadczeń zebranych przez inżynierów APA Group w najbardziej zaawansowanych zakładach produkcyjnych na świecie. Konstrukcja stacji jest ergonomiczna i mobilna, z uwzględnieniem najnowszych standardów energooszczędności i wydajności.
Co więcej, została zaprojektowana tak, aby można było ją szybko i sprawnie wdrożyć w trybie PLUG&PLAY w każdym zakładzie produkcyjnym.
Co wyróżnia stację na tle dotychczasowych technologii?
Technologia, którą wprowadza APAletyzator, stanowi wyjątkowe połączenie mobilności, elastyczności i możliwości modyfikacji. Dzięki autorskiemu systemowi, stacja może pracować z jedną lub dwoma paletami jednocześnie, co znacząco zwiększa efektywność procesu paletyzacji. Wyposażony w pulpit operatorski z panelem HMI o przekątnej 15,6 cala i funkcją zdalnego dostępu, APAletyzator daje operatorom maksymalną kontrolę i elastyczność.
Uniwersalna aplikacja pozwala na szybkie definiowanie własnych wzorów palet, co sprawia, że operator nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Nie tylko kompatybilność z wózkami AGV, ale i obsługa różnych typów palet, zarówno EUR, jak i ISO, zwiększa zakres jego użyteczności.
Co więcej wpisuje się w proces transformacji cyfrowej, ponieważ zintegrowane elementy analityczne oraz algorytmy oparte na sztucznej inteligencji (AI) umożliwiają prognozowanie i optymalizację procesów. Jest to kluczowe dla przedsiębiorstw dążących do zrównoważonego rozwoju, ponieważ te funkcje przyczyniają się również do redukcji emisji CO2.
Spotkanie z projektantami
Interesariusze branży, dziennikarze oraz entuzjaści nowych technologii są serdecznie zapraszani do odwiedzenia stoiska P27, gdzie będą mieli okazję osobiście spotkać się z twórcami APAletyzatora oraz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu.
Więcej informacji o technologii: https://apagroup.pl/apaletyzator/

Nowy robot współpracujący od Universal Robots o udźwigu 30kg

Sztuczna inteligencja w służbie obywateli i administracji rządowej

realme GT5 Pro zadebiutuje w Chinach już 7 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika
Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.
Partner serwisu
Edukacja
Demografia, zdrowie, edukacja i ekologia. Nowe technologie mają coraz większe znaczenie dla rozwiązywania najbardziej palących problemów

O pozytywnym wpływie technologii na biznes mówi się od dawna, za czym idą rosnące z roku na rok inwestycje przedsiębiorstw w ten obszar, m.in. chmurę czy sztuczną inteligencję. Coraz częściej nowe technologie znajdują także zastosowanie w rozwiązywaniu palących problemów globalnych. Pracują nad nimi zarówno duże korporacje, naukowcy i studenci, jak i start-upy z całego świata. – Nowe technologie posiadają ogromny potencjał w przekształcaniu i wspieraniu kluczowych obszarów społeczno-gospodarczych, takich jak edukacja, zdrowie, środowisko i gospodarka – mówi Alicja Tatarczuk z Huaweia. Koncern szuka takich innowacyjnych pomysłów wśród młodych naukowców w swoim konkursie Tech4Good, który jest częścią programu Seeds for the Future.
Handel
Technologie rewolucjonizują biznes restauracyjny. Kioski samoobsługowe, kody QR, a wkrótce sztuczna inteligencja będą standardem w branży gastronomicznej

Digitalizacja i nowe technologie stają się głównym motorem rozwoju branży restauracyjnej, a rozwiązania technologiczne – takie jak kody QR, kioski samoobsługowe, cyfrowe menu czy systemy AI wspierające sprzedaż – coraz powszechniej pojawiają się w stacjonarnych restauracjach, usprawniając ich funkcjonowanie i przyciągając klientów. – Niewątpliwie technologia będzie nadal zmieniać sektor gastronomiczny. Im lepsze interakcje z klientem, tym częściej korzysta on z naszych usług – mówi Luis Comas, CEO AmRestu, operatora m.in. marek: KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.