Komunikaty PR

Ale Akryl! Akryle ATLAS już w ofercie

2024-06-04  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

Grupa ATLAS, lider branży budowlanej w Polsce, wprowadziła na rynek nowe produkty. To Akryle ATLAS, które uzupełniają ofertę, umożliwiając kompleksowe rozwiązania w zakresie prac gipsowych i malarskich.

 

Akryle ATLAS dostępne są w dwóch wariantach: Akryl Lekki i Akryl Elastyczny. Dzięki swoim właściwościom sprawdzają się przy wypełnianiu szczelin, spoin, złączy, naroży, pęknięć oraz ubytków. Z powodzeniem wykorzystywane są także do uszczelniania połączeń w suchej zabudowie płyt g-k, listew wykończeniowych, szaf wnękowych, parapetów, futryn, rolet, cokołów, gzymsów, sztukaterii, kasetonów i rozet.  Co więcej, Akryle Atlas świetnie nadają się do dalszej obróbki, np. szlifowania czy malowania.

 

Akryle dzięki swojej elastyczności świetnie nadają się do uzupełniania ubytków i szczelin na wielu rodzajach podłoży. Ich własności chemiczne sprawiają, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to doskonale nadają się także do pomalowania. Dążymy do tego, aby nasze produkty spełniały oczekiwania klientów, którzy cenią sobie jakość i efektywność pracy – mówi Maciej Janowicz z zespołu Komunikacji Branżowej.

 

Dobierz Akryl do swojego projektu

 

Akryl Lekki to dobry wybór do naprawy   większych ubytków. Charakteryzuje się niemal zerowym osiadaniem, co sprawia, że sprawdza się, gdy musimy wypełnić dużą dziurę po kołkach, gwoździach czy hakach. Zamaskuje także szczeliny i pęknięcia w ścianach i sufitach.  Możliwość malowania po 1 minucie znacznie przyspiesza ostateczne prace z akrylem.

Akryl Elastyczny to propozycja dla tych, którzy poszukują zwiększonej odporności na spękania. Dzięki elastycznej formule dobrze radzi sobie z wypełnieniami pomiędzy pracującymi względem siebie powierzchniami, zapewniając trwałe efekty. Łatwość wyciskania z kartusza sprawia, że jest to trafione rozwiązanie dla osób ceniących komfort pracy a możliwość malowania już po 30 minutach od aplikacji to dodatkowe atuty.  Akryl Elastyczny, jako najszerzej stosowany, zapewnia doskonałą trwałość oraz wysoką elastyczność, spełniając najwyższe standardy branżowe”

 

 

Jak skutecznie pracować z Akrylami ATLAS?

 

Optymalne warunki dla aplikacji produktów to temperatura otoczenia od +5 do +40 stopni Celsjusza. Po pełnym utwardzeniu, oba Akryle charakteryzują się dużą odpornością termiczną i mogą być stosowane od -25 °C do +80 °C

Zanim zaczniemy pracę z produktem, oczyśćmy miejsce, w którym chcemy go nałożyć. Usuńmy stary wypełniacz i kurz. Następnie przygotujmy kartusz w oparciu o instrukcję i preferencje (odcinamy końcówkę pod kątem 45 st. z dopasowaniem wielkości otworu do wielkości wypełnianej szczeliny). Akryl aplikujemy poprzez płynny ruch, zwracając uwagę, aby końcówka aplikatora cały czas przylegała do wypełnianego otworu.  Teraz pozostaje nam jedynie wygładzenie. Najefektywniejszą metodą jest stosowanie tzw. kostek, za ich pomocą zbieramy nadmiar nałożonego akrylu jednocześnie go profilując, co pozwoli uzyskać idealną, równą spoinę. Po odpowiednim czasie schnięcia, możemy przystąpić do malowania.

 

Szczegółowe informacje na temat produktów znajdują się w karcie technicznej na stronie www.atlas.com.pl

 

 

xxx

 

Więcej o Grupie ATLAS:

ATLAS to największy producent wyrobów chemii budowlanej w Polsce, będący liderem na polskim rynku. Oferta firmy obejmuje kompleksowy asortyment wyrobów budowlanych pozwalający na budowę lub remont budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i zastosowaniu swoich wyrobów, ATLAS może dziś zaoferować materiały budowlane zapewniające najwyższą jakość, trwałość i bezpieczeństwo.
W ofercie firmy są zarówno wyroby przeznaczone dla amatorów drobnych remontów, jak i dla profesjonalistów szukających rozwiązania trudnych problemów budowlanych.

 

Kontakt dla mediów:

Joanna Blewąska-Kołodziejczak

joanna.blewaska@38pr.pl
+48 512 035 680

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.