AKADEMIA AGRIHANDLER – pierwsze wyniki z prowadzonych badań i analiz!
Nawożenie jest jednym z najważniejszych czynników plonotwórczych. Mało osób zdaje sobie sprawę, że dobór odpowiedniego środka i jego ilości jest powiązana z glebą, której składniki pokarmowe, a także odczyny PH bywają różne. Dzięki analizie ziemi, wiemy w jakiej jest ona kondycji, co przekłada się na odpowiedni dobór nawozu. Nawożenie gleby „na oko” bywa ryzykowne. Nadmierny nawóz oznacza straty finansowe dla rolnika, a także negatywne skutki dla środowiska.
Akademia Agrihandler – pierwszy taki projekt w Polsce
Twórcą i pomysłodawcą Akademii jest firma Agrihandler, która od ponad 30 lat skutecznie działa jako dealer i dystrybutor maszyn rolniczych. W swoim portfolio posiada park maszynowy takich marek jak: JCB, Steyr, Schuitemaker, Evers Agro, CHD Efting Horizon, Elho czy Veenhuis. Agrihandler znając doskonale potrzeby branży i mając na uwadze ciągły rozwój oraz poszukiwanie najskuteczniejszych rozwiązań dla rolnictwa stworzyło innowacyjny projekt – Akademię Agrihandler.
Głównym założeniem projektu jest zmniejszenie kosztów produkcji mleka, poprawa jakości gleby
oraz zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii pielęgnacji użytków zielonych. Trzyletni projekt realizowany jest na użytkach zielonych
w Polanowicach (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Łodygowie – (woj. warmińsko-mazurskie). Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz oraz prof. dr hab. inż. Mirosław Kobierski (Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Politechnika Bydgoska), który jednocześnie koordynuję przebieg badań terenowych i laboratoryjnych.
Wyniki pierwszych badań są już dostępne. Dotyczą one analiz glebowych trwałych użytków zielonych oraz składu chemicznego płynnych nawozów naturalnych stosowanych w doglebowej aplikacji. Wejdź na stronę www.akademiaagrihandler.pl i zapoznaj się z najnowszymi wynikami.
„W procesie doświadczalnym Akademii Agrihandler chcieliśmy zbadać wpływ zastosowania różnych kombinacji unikalnych technologii pielęgnacji na jakość ilość i skład trawy. Te parametry mają bowiem kluczowe znaczenie dla składu paszy, a w konsekwencji przekładają się bezpośrednio na koszty produkcji mleka. Mamy już pierwsze wyniki podejmowanych przez nas działań oraz ich wpływu na plon. To niezwykle istotne dane, które pozwalają nam zweryfikować postawione tezy jak i sprawdzić efektywność wykonywanych bezpośrednio na polach zabiegów. Tak duży projekt wymaga zaangażowania wielu osób, sprzętu i narzędzi – dzięki którym wiemy o wiele więcej na temat użytków zielonych i ich jakościowego wykorzystywania.” - Aleksander Muss – Dyrektor Handlowy Agrihandler.
Działania w ramach Akademia Agrihandler nie zwalniają tempa. Przed nami kolejny, sierpniowy pokos traw i następne analizy. O nowych wynikach będziemy informować na stronie internetowej www.akademiaagrihandler.pl

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.