Ładowarka sieciowa Hama Mini zmieści się wszędzie
Na rynku zadebiutowała poręczna ładowarka o mocy 18 W ze złączem USB-C. Jest o 40 proc. mniejsza od standardowych modeli, a pozwala naładować urządzenie mobilne do połowy w 25 minut.
Najnowsza ładowarka sieciowa od niemieckiej firmy Hama wyróżnia się niewielkimi gabarytami (3,3 x 3,5 x 6,8 cm razem z wtykiem) i niską wagą, co pozwala zaoszczędzić miejsce w kieszeni odzieży, plecaku czy torbie. Docenimy to szczególnie podczas podróży. Utrzymano ją eleganckiej białej kolorystyce.
Maksymalna moc wyjściowa urządzenia wynosi 18 W. Wyposażono je w dwie technologie szybkiego zasilania energią. Pierwszą z nich jest Qualcomm Quick Charge 3.0, umożliwiająca nawet czterokrotnie szybsze ładowanie smartfona czy tabletu. Z kolei Power Delivery zapewnia możliwie najszybsze i zarazem bezpieczne ładowanie dzięki indywidualnemu dopasowaniu napięcia oraz natężenia prądu do urządzenia mobilnego. W efekcie można je naładować do połowy w ciągu mniej niż pół godziny, co często stanowi ratunek w pośpiechu.
W ładowarce znajdziemy obustronne złącze USB typu C, które powoli wypiera inne, starsze rozwiązania. Nigdy więcej mozolnego celowania i groźby uszkodzenia styku przez źle wetknięty kabel. Przyda się także w parze z produktami Apple. Szybkie ładowanie Power Delivery jest dostępne nie tylko dla urządzeń ze złączem USB-C, ale również Lightning. Jedyne czego potrzeba to odpowiedni przewód.
Warto w tym miejscu podkreślić, że ładowarka automatycznie rozpoznaje podłączone urządzenie i dopasowuje się do jego wymagań. Dlatego w czasie pracy jest niezwykle oszczędna dla baterii podłączonego sprzętu. W praktyce przekłada się to na wydłużenie jej żywotności.
Producent zabezpieczył urządzenie przed nadmiernym naładowaniem, przepięciem i zwarciem. Możemy odetchnąć z ulgą i zapomnieć o ryzyku uszkodzenia akumulatora.
Przyłącze sieciowe na poziomie 100 –240 V nadaje się do zastosowania pod każdą szerokością geograficzną, oczywiście w połączeniu z krajowym adapterem. W ten sposób ładowarka Hama Mini będzie działać na całym świecie, stanowiąc przydatne towarzystwo w wojażach.
Niewiążąca cena detaliczna produktu wynosi 74,90 zł.
Wszelkie detale na temat tej nowości są do przejrzenia na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.