8 budynek Reduty Nowe Podolany na ukończeniu
EBF Development kończy prace nad 8 budynkiem osiedla Reduta Nowe Podolany przy ulicy Jasielskiej w Poznaniu. Trwa montaż balustrad balkonowych oraz wykończenie części wspólnych budynku. W ramach projektu powstało 80 mieszkań o powierzchni od 41 do 85 mkw. Pierwsi klienci otrzymają klucze do mieszkań już w sierpniu br.
Reduta Nowe Podolany to, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, osiedle, które EBF Development sukcesywnie wzbogaca o kolejne mieszkania. Aktualnie kończy się budowa 8 budynku. W sześciokondygnacyjnym budynku wykonano już ocieplenie i pomalowano elewację. Montowane są balustrady balkonowe, a w przygotowaniu znajdują się tarasy. Wewnątrz klatek schodowych zainstalowano windy, trwają ostatnie prace tynkarskie i malarskie. – Mieszkania również w większości zostały ukończone. Fachowcy zajmują się malowaniem i ostatnimi poprawkami – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Jeszcze w kwietniu rozpocznie się aranżacja zieleni, która harmonijnie wpisze się w klimat otoczenia i będzie współgrała z dotychczasowo powstałymi budynkami. Developer zapewni również drogę wewnętrzną, jak i oświetlenie.
Terminy odbiorów zgodnie z planem odbędą się w sierpniu. Wówczas pojawią się pierwsi mieszkańcy. – Mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, zachowując wszelkie środki ostrożności, dba, by prace przebiegały zgodnie z harmonogramem. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie zapewnić, że pierwsze odbiory odbędą się już w sierpniu – zaznacza Agata Nowaczyk.
W budynku oznaczonym numerem 8 zaaranżowano 80 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od 41 do 85 mkw, od lokali 2, 3, 4, po 5-pokojowe. Większość z nich znalazła już swoich nabywców, w sprzedaży pozostały ostatnie wolne powierzchnie. Jest to 5 mieszkań, o układzie cztero- i pięciopokojowym z aneksem kuchennym. Deweloper rozpoczął również prace nad kolejnym, 9 budynkiem, który pnie się w górę. Obecnie osiągnął poziom trzeciego piętra. Tutaj w ofercie znajdują się 142 mieszkania, komórki lokatorskie, 2 lokale usługowo-handlowe oraz podziemna hala garażowa. Finalizacja projektu nastąpi w III kwartale 2021 roku.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.