5 najczęstszych powodów posiadania kamer smart home
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Dlaczego kupujemy kamery smart home? Poznaj 5 powodów!
Jeszcze kilkanaście lat temu zastanawialiśmy się, do czego mogą nam być potrzebne. Dziś stanowią coraz bardziej popularny element wyposażenia domostw. Mowa oczywiście o inteligentnych kamerach, które są już nie tylko doskonałą ochroną przed złodziejami, ale spełniają coraz więcej funkcji, odpowiadając tym samym na indywidualne wymagania kupujących. Dzięki takiemu podejściu potrafią posłużyć nawet w mniej oczywistych sytuacjach. To właśnie ten ostatni powód jest tym najczęściej wskazywanym przez użytkowników kamer marki Ezviz — jednego z producentów urządzeń smart home. Sprawdźmy, jakie inne powody wpływają na decyzje zakupowe klientów.
Ochrona domu
To najbardziej oczywisty z powodów. Od właścicieli wolnostojących posesji rozpoczęła się moda na te urządzenia. Z początku chronili oni głównie posesje z zewnątrz, korzystając z kamer odpornych na deszcz i temperatury. Mogli cieszyć się bezpieczeństwem domu podczas pobytu w pracy czy na dłuższym wyjeździe. Z czasem jednak okazało się, że kamery są przydatne także wewnątrz gospodarstwa i o bardziej zaawansowanych właściwościach.
Bezpieczeństwo mieszkań
Kamery wprowadziły się do domów, a z czasem do mieszkań, ponieważ ludzie zaczęli dostrzegać ich pomocne funkcje. Coraz więcej osób decyduje się na mieszkania w centrach miast, nie szczędząc środków na wartościowe wyposażenie. A co za tym idzie, zależy im na ochronie cennych przedmiotów. Słysząc o postępujących kradzieżach i włamaniach nawet do wielorodzinnych bloków, zapragnęliśmy dodatkowej ochrony, a tę rolę najlepiej odgrywają kamery smart home np. wideodomofony z inteligentnymi funkcjami reakcji w podejrzanych przypadkach.
Bezpieczeństwo najmłodszych
Jednak najważniejsza od zawsze jest ochrona rodziny, a zwłaszcza najmłodszych. Dlatego kamery zagościły na dobre także w pokojach dziecięcych, stanowiąc funkcję elektronicznej niani. Rodzice mogą bez problemu poruszać się po całym domu lub mieszkaniu, kiedy maluch śpi, mając nad nim kontrolę, dzięki możliwości podglądu obrazu z kamery np. na smartfonie lub tablecie. Pracujące mamy, zabiegani rodzice, właściciele dużych mieszkań i gospodarstw bardzo docenili oferowane rozwiązanie.
Bezpieczeństwo starszych
Podobnie, jak w przypadku opieki nad najmłodszymi, szybko zauważyliśmy, że kamera może stanowić doskonałego pomocnika w opiece nad rodzicami czy dziadkami. Dzięki takiemu sprzętowi możemy, będąc w pracy, czy z dala od podopiecznego sprawdzić, jak się czuje, czy czegoś mu nie potrzeba. Tutaj najpopularniejsze są modele, które posiadają funkcję obrotową, a także zapewniającą tryb prywatności. Jest to istotne zwłaszcza w czasach trudnych, jak te dzisiaj, kiedy zmagamy się z panującą epidemią, a starsi wymagają z naszej strony szczególnej opieki.
Sytuacje wyjątkowe
W czasie pandemii zaczęliśmy coraz częściej inwestować w inteligentne kamery. Przede wszystkim do opieki nad najbliższymi, ale nie tylko. Dla osób, które prowadzą swój biznes, a nie mogą go otworzyć czy wynająć ochroniarza, jest to doskonała propozycja optymalnej ochrony. Kawiarnie, butiki, różnego rodzaju salony, usytuowane w mniej bezpiecznych miejscach, dzięki inwestycji w kamerę mogły przestać się martwić o bezpieczeństwo swojego dobytku, a po zakończeniu epidemii będą mogli wrócić do prowadzenia biznesu w nienaruszonym stanie.
Jak widać, jest wiele powodów, które skłaniają do zakupu inteligentnych kamer. Producenci badają rynek i potrzeby konsumentów, dlatego możemy obserwować pojawianie się coraz to nowszych i różnorodnych modeli, posiadających odpowiednie do danych potrzeb funkcje. Ezviz oferuje kamery dopasowane do każdego z powyższych zapotrzebowań, utrzymując jednocześnie rozsądną cenę produktów, dzięki czemu zyskał sobie stałą klientelę na całym świecie. Producenci inteligentnych kamer z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a my jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ten rynek i jakie potrzeby wykreuje nam rzeczywistość w najbliższym czasie.
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.