5 najczęstszych powodów posiadania kamer smart home
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Dlaczego kupujemy kamery smart home? Poznaj 5 powodów!
Jeszcze kilkanaście lat temu zastanawialiśmy się, do czego mogą nam być potrzebne. Dziś stanowią coraz bardziej popularny element wyposażenia domostw. Mowa oczywiście o inteligentnych kamerach, które są już nie tylko doskonałą ochroną przed złodziejami, ale spełniają coraz więcej funkcji, odpowiadając tym samym na indywidualne wymagania kupujących. Dzięki takiemu podejściu potrafią posłużyć nawet w mniej oczywistych sytuacjach. To właśnie ten ostatni powód jest tym najczęściej wskazywanym przez użytkowników kamer marki Ezviz — jednego z producentów urządzeń smart home. Sprawdźmy, jakie inne powody wpływają na decyzje zakupowe klientów.
Ochrona domu
To najbardziej oczywisty z powodów. Od właścicieli wolnostojących posesji rozpoczęła się moda na te urządzenia. Z początku chronili oni głównie posesje z zewnątrz, korzystając z kamer odpornych na deszcz i temperatury. Mogli cieszyć się bezpieczeństwem domu podczas pobytu w pracy czy na dłuższym wyjeździe. Z czasem jednak okazało się, że kamery są przydatne także wewnątrz gospodarstwa i o bardziej zaawansowanych właściwościach.
Bezpieczeństwo mieszkań
Kamery wprowadziły się do domów, a z czasem do mieszkań, ponieważ ludzie zaczęli dostrzegać ich pomocne funkcje. Coraz więcej osób decyduje się na mieszkania w centrach miast, nie szczędząc środków na wartościowe wyposażenie. A co za tym idzie, zależy im na ochronie cennych przedmiotów. Słysząc o postępujących kradzieżach i włamaniach nawet do wielorodzinnych bloków, zapragnęliśmy dodatkowej ochrony, a tę rolę najlepiej odgrywają kamery smart home np. wideodomofony z inteligentnymi funkcjami reakcji w podejrzanych przypadkach.
Bezpieczeństwo najmłodszych
Jednak najważniejsza od zawsze jest ochrona rodziny, a zwłaszcza najmłodszych. Dlatego kamery zagościły na dobre także w pokojach dziecięcych, stanowiąc funkcję elektronicznej niani. Rodzice mogą bez problemu poruszać się po całym domu lub mieszkaniu, kiedy maluch śpi, mając nad nim kontrolę, dzięki możliwości podglądu obrazu z kamery np. na smartfonie lub tablecie. Pracujące mamy, zabiegani rodzice, właściciele dużych mieszkań i gospodarstw bardzo docenili oferowane rozwiązanie.
Bezpieczeństwo starszych
Podobnie, jak w przypadku opieki nad najmłodszymi, szybko zauważyliśmy, że kamera może stanowić doskonałego pomocnika w opiece nad rodzicami czy dziadkami. Dzięki takiemu sprzętowi możemy, będąc w pracy, czy z dala od podopiecznego sprawdzić, jak się czuje, czy czegoś mu nie potrzeba. Tutaj najpopularniejsze są modele, które posiadają funkcję obrotową, a także zapewniającą tryb prywatności. Jest to istotne zwłaszcza w czasach trudnych, jak te dzisiaj, kiedy zmagamy się z panującą epidemią, a starsi wymagają z naszej strony szczególnej opieki.
Sytuacje wyjątkowe
W czasie pandemii zaczęliśmy coraz częściej inwestować w inteligentne kamery. Przede wszystkim do opieki nad najbliższymi, ale nie tylko. Dla osób, które prowadzą swój biznes, a nie mogą go otworzyć czy wynająć ochroniarza, jest to doskonała propozycja optymalnej ochrony. Kawiarnie, butiki, różnego rodzaju salony, usytuowane w mniej bezpiecznych miejscach, dzięki inwestycji w kamerę mogły przestać się martwić o bezpieczeństwo swojego dobytku, a po zakończeniu epidemii będą mogli wrócić do prowadzenia biznesu w nienaruszonym stanie.
Jak widać, jest wiele powodów, które skłaniają do zakupu inteligentnych kamer. Producenci badają rynek i potrzeby konsumentów, dlatego możemy obserwować pojawianie się coraz to nowszych i różnorodnych modeli, posiadających odpowiednie do danych potrzeb funkcje. Ezviz oferuje kamery dopasowane do każdego z powyższych zapotrzebowań, utrzymując jednocześnie rozsądną cenę produktów, dzięki czemu zyskał sobie stałą klientelę na całym świecie. Producenci inteligentnych kamer z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a my jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ten rynek i jakie potrzeby wykreuje nam rzeczywistość w najbliższym czasie.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.