Mówi: | Monika Paplińska |
Funkcja: | communication manager |
Firma: | Sony Interactive Entertainment Polska |
Sony inwestuje w rozwój PlayStation League. Powodem dynamiczny rozwój rynku e-sportu i stale zwiększająca się liczba graczy
Firma Sony ogłosiła start ulepszonej formuły PlayStation League. Elektroniczne rozgrywki dedykowane platformie PS4 mają zrzeszać ponad 20 mln graczy z całego świata, pozwalając im startować w elitarnych turniejach, w których do wygrania są m.in. wartościowe nagrody pieniężne.
Liga PlayStation Plus wystartowała już w 2015 roku, jednak w ostatnim czasie firma Sony zaobserwowała wzmożoną aktywność użytkowników online, w sieci PlayStation Network. Ponadto japoński producent dostrzegł potencjał drzemiący w e-sporcie, dlatego postanowił zmienić charakter rozgrywek w taki sposób, by każdy gracz mógł poczuć radość rywalizacji na profesjonalnym poziomie.
– Od 2015 roku, kiedy wprowadziliśmy polską Ligę PlayStation Plus, widzieliśmy już potencjał, że e-sport to nie tylko gry pecetowe, ale także konsole. W związku z tym, że PlayStation Network bardzo mocno się rozwija i obserwujemy bardzo dużą liczbę graczy online, uznaliśmy że jest to dobry moment do tego, żeby rozpocząć rozgrywki, które będą miały na celu promowanie rywalizacji między graczami właśnie na platformie PlayStation 4 – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Monika Paplińska, Communication Manager z firmy Sony Interactive Entertainment Polska.
Nowa formuła rozgrywek została oficjalnie zaprezentowana pod koniec kwietnia. Ponad 20 mln użytkowników PS4 z całego świata ma możliwość rywalizacji na profesjonalnym poziomie, a także korzystania z szeregu innowacji, jakie japoński producent oddaje do dyspozycji swoim najwierniejszym fanom.
– 24 kwietnia ogłosiliśmy naszą nową, ulepszoną formułę PlayStation League, która ma polegać na tym, że wprowadzamy więcej turniejów, nową stronę internetową, jeszcze łatwiejszą do zapisów. W turniejach może wziąć udział każdy, kto jest posiadaczem konsoli Play Station 4 oraz ma abonent naszej usługi Play Station Plus, która umożliwia granie online. To tak naprawdę jedyne warunki – wyjaśnia Monika Paplińska.
Do turniejów można zapisać się za pośrednictwem oficjalnej strony playstationleague.pl. Co więcej, da się tam znaleźć również kompanów do rozgrywki online, z którymi można stworzyć zupełnie nowy zespół. Gra jest warta świeczki, bowiem na użytkowników PlayStation Network czeka nie tylko sława, ale również rozmaite nagrody.
– Przede wszystkim liczy się chwała i sława, ale również pięcie się w rankingach, a także wspaniałe nagrody. Nie oszukujmy się, że jest to bardzo duża zachęta do tego, żeby brać udział w turniejach. Rozdajemy zarówno nagrody pieniężne, jak i rzeczowe. W 2015 i 2016 roku łącznie w puli nagród było ponad 70 tysięcy zł, a pula ta sukcesywnie będzie się zwiększać, tak więc jest o co walczyć – dodaje Monika Paplińska.
Polska Liga PlayStation Plus przekształciła się w PlayStation League. Nie jest to jednak jedyna zmiana – japoński producent zapowiada, że pojawi się zarówno więcej turniejów, jak i samych gier, co znacząco urozmaici wybór i wyeliminuje monotonię rozgrywki.
– Uznaliśmy, że nowe rozgrywki to doskonały moment, by powiększyć liczbę turniejów, aby zachęcić jeszcze więcej uczestników do brania w nich udział. Zaproponowaliśmy również więcej gier, bo wiadomo – nie każdy lubi tylko jeden, wybrany gatunek. Teraz do wyboru mamy m.in. Uncharted 4, super ligę, która trwa cały rok, Ligę FIFA 17, która jest bardzo popularną grą, również cały rok, a także będziemy co sezon zmieniać jedną grę po to, żeby trafić w gusta naszych graczy i proponować im co sezon, na przełomie roku, zupełnie nową grę – deklaruje Monika Paplińska.
Czytaj także
- 2025-07-08: Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy
- 2025-07-21: Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
- 2025-07-11: Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-07-14: Wielu konsumentów rezygnuje z fast fashion. Pozytywne zmiany w branży zależeć będą głównie od podejścia marek
- 2025-06-09: Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii
Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.