Mówi: | Michał Ryś |
Funkcja: | założyciel, dyrektor finansowy |
Firma: | DrOmnibus |
Polski startup opracował multimedialne aplikacje, które pomogą w terapii autyzmu u dzieci. W światowej ekspansji firmie pomoże Google
Nowe technologie są integralną częścią dzisiejszej medycyny. Przy wsparciu najnowocześniejszych nowinek technicznych udaje się nie tylko ratować ludzkie życie, ale i wyznaczać innowacyjne trendy, mające podnosić standardy, a co za tym idzie efektywność w procesie leczenia i terapii. Firma Dr Omnibus tworzy specjalne narzędzia multimedialne dla dzieci z autyzmem, dzięki którym terapia przynosi jeszcze lepsze rezultaty.
– Dr Omnibus tworzy narzędzia multimedialne przeznaczone dla dzieciaków z zaburzeniami zachowania i rozwoju takimi jak autyzm. W tym momencie grupa wiekowa to 3-14 lat – mówi agencji informacyjnej Michał Ryś, założyciel i dyrektor finansowy firmy Dr Omnibus. Po czym dodaje – Nasza innowacyjność polega na tym, że z jednej strony wykorzystujemy technologie mobilne, z drugiej strony opieramy się na potwierdzonej naukowo metodzie terapeutycznej, czyli tak naprawdę przełożyliśmy na tablet, ale też tablicę internetową, komputer już z potwierdzoną skutecznie metodę pracy z dziećmi z autyzmem. Dajemy terapeutom możliwość prowadzenia terapii o wiele bardziej efektywniej.
Specjalista zaznacza, że aplikacje są kompatybilne z najważniejszymi systemami operacyjnymi. Co więcej, uważa, że „apki” najlepiej sprawdzą się na tabletach, bowiem przyciągną uwagę dzieci i pozwolą wejść w interakcję z programem.
– Nasze aplikacje opieramy głównie na trzech systemach, czyli iOS, Android i Windows, z tym że rekomendujemy zawsze, żeby aplikacja była wykorzystywana na tablecie. Tym bardziej, że oferuje dotykowy ekran, który sam w sobie podnosi uwagę dziecka, co jest dużo lepszym rozwiązaniem aniżeli relacja myszka-komputer czy myszka-ekran – wyjaśnia Michał Ryś.
Warto zaznaczyć, że DrOmnibus jest jedynym start-upem z Polski, który zakwalifikował się do programu Launchpad Accelerator – obejmującego firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Start-up został doceniony nie tylko za innowacyjność, ale i samą charakterystykę.
– Jako jedynej firmie z Polski udało nam się dostać na Google Launchpad. Bardzo fajny program organizowany przez Google i przez najbliższe pół roku będziemy współpracować bardzo blisko z Google'm, żeby nasz biznes, bo to nie tylko misja, ale też biznes rozwinął się na skalę globalną – komentuje Michał Ryś.
Założyciel i dyrektor finansowy firmy Dr Omnibus podkreśla, że w 2018 roku start-up ruszy na podbój amerykańskiego rynku. Tym bardziej, że kolejne innowacyjne projekty szybko znajdują zainteresowanie wśród inwestorów na całym świecie.
– W tym roku finalizujemy nasz produkt przeznaczony dla dzieciaków. Chcemy żeby wszedł w fazę badań klinicznych. Do końca roku mamy zamiar zebrać rundę finansowania przeznaczoną na badania kliniczne. Ponadto zbieramy środki na naszą technologię, która umożliwi pracę z osobami starszymi z MSI Alzheimerem. Już złożyliśmy w tym celu projekt do firmy Bayer, która sfinansuje go prawie w 80 proc.. Od 2018 roku wyjdziemy poza Polskę i Wielką Brytanię. Celujemy zwłaszcza w rynek amerykański, który i w tym momencie stał się dla nas bardzo ciekawy – podsumowuje Michał Ryś.
Czytaj także
- 2025-03-31: Biznes apeluje o wdrożenie pakietu Omnibus. Chodzi o zmniejszenie obowiązków związanych z ESG
- 2025-01-13: Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
- 2024-12-03: 40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
- 2025-01-03: Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
- 2024-11-19: Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
- 2024-12-09: Joanna Kurowska: Lekarz w Stanach Zjednoczonych to jest ktoś, kto ma dom z basenem i jest milionerem. Medycy w Polsce muszą pracować na 13 etatów
- 2024-10-29: Trudno gojące się rany to problem miliona Polaków. System ochrony zdrowia go bagatelizuje
- 2024-09-23: Sztuczna inteligencja znacząco przyspiesza opracowywanie przeciwciał. To rewolucja w farmacji na skalę odkrycia prądu
- 2024-07-04: Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków
- 2024-06-25: Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Lotnictwo
Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.
Ochrona środowiska
Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.