Zyxel Networks poszerza ofertę urządzeń WiFi 7
Maciej Gaździcki
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
maciej|2moro.pl| |maciej|2moro.pl
+48 694501400
2moro.pl/
Jakie są kluczowe rozwiązania technologiczne w WiFi 7?
W bieżącym roku zostanie wprowadzona nowa generacja standardu Wi-Fi, IEEE 802.11be, bardziej znana jako Wi-Fi 7. Istnieją cztery główne rozwiązania technologiczne, które wyróżniają ją na tle wcześniejszych standardów:
-
rozszerzone wykorzystanie pasma częstotliwości 6 GHz;
-
modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM);
-
obsługa wielu łączy (MLO);
-
16 x 16 MU-MIMO.
Dzięki rozszerzonemu wykorzystaniu pasma częstotliwości 6 GHz WiFi 7 podwaja maksymalną szerokość kanału do 320 MHz. Umożliwia to znacznie szybsze prędkości transmisji danych do większej liczby urządzeń końcowych. Dodatkowe zakresy częstotliwości dostępne w paśmie 6 GHz zwiększają pole manewru i zapewniają zoptymalizowane połączenia.
Modulacja kwadraturowa amplitudy 4K (QAM) pozwala na przesyłanie większej ilości danych na jednym kanale, przyspieszając transmisję bogatych treści (na przykład wideo HD) i zwiększając przepustowość. Jest czterokrotnie większa niż oferowana przez WiFi 6/6E i aż szesnastokrotnie większa niż przy WiFi 5.
MLO to najbardziej innowacyjna technologia zastosowana w WiFi 7. Zapewnia znaczną poprawę przepustowości i stabilności. Działa poprzez jednoczesne wykorzystanie różnych pasm częstotliwości i kanałów oraz ich możliwości (wyższa prędkość czy zwiększony zasięg).
Technologia 16 x 16 MU-MIMO zapewnia natomiast więcej dostępnych strumieni przestrzennych. Oznacza to, że urządzenie sieciowe może może obsługiwać jednocześnie większą liczbę urządzeń końcowych, zapewniając im wysoką prędkość połączenia. Liczba anten w punkcie dostępowym WiFi 7 może sięgać nawet 16 - dwukrotnie więcej niż w przypadku Wi-Fi 6/6E.
Używane razem nowe technologie umożliwiają znacznie większej liczbie użytkowników uzyskanie stabilnych i szybkich połączeń na całym obszarze zasięgu. Jest to szczególnie ważne w środowiskach o dużym zagęszczeniu - w centrach konferencyjnych, hotelach, na stadionach, lotniskach i dworcach kolejowych, w szkołach czy na uczelniach. Wszędzie tam, po przejściu na WiFi 7, zauważalna będzie wyraźna różnica.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Urządzenia WiFi 7 w ofercie Zyxel Networks
Firma Zyxel Networks, dostawca rozwiązań sieciowych dla użytkowników indywidualnych, ale przede wszystkim korporacyjnych i sektora IT, już w październiku 2023 r. wprowadził do swojej oferty punkt dostępowy WiFi 7 (model WBE660S o wysokiej wydajności), który został bardzo dobrze przyjęty. Obecnie firma zamierza rozszerzyć ofertę o kolejny AP WiFi 7. To reprezentujący średnią klasę NWA130BE. Przeznaczony jest dla MŚP oraz użytkowników domowych, którzy chcą uzyskać najwyższą możliwą prędkość sieci bezprzewodowej. Oba punkty dostępowe współpracują z autorską platformą do zarządzania w chmurze Zyxel Networks - Nebula.
Jesteśmy bardzo podekscytowani tym nowym standardem. Jest do pięciu razy szybszy niż Wi-Fi 5. Zapewnia o 20% wyższą szybkość transmisji danych, podwaja przepustowość i prawie całkowicie eliminuje opóźnienia - mówią przedstawiciele Zyxel Networks Polska. - Jeśli potrzebujesz szybkiego, niezawodnego połączenia, które jest niezmiennie płynne dla wszystkich użytkowników, WiFi 7 jest technologią, która może to naprawdę zapewnić.
Zachęcają też do skontaktowania się z biurem lub partnerem Zyxel Networks Polska dla uzyskania szerszych informacji na temat rozwiązań i urządzeń związanych z WiFi 7.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.