ZTE U50 – mobilny router 5G z imponującymi możliwościami
Mobilny router ZTE U50 ma postać zgrabnego i eleganckiego urządzenia, które bez trudu mieści się w dłoni. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – nowoczesnej bieli i klasycznej czerni. Chropowata powierzchnia, która dodatkowo nie przyjmuje odcisków palców, wpływa na komfort użytkowania. Router nie przesuwa się po gładkiej powierzchni stołu, czy biurka, dlatego bez problemu można z niego korzystać w trakcie podróży, np. pociągiem lub samochodem.
Urządzenie może obsługiwać do 32 użytkowników podłączonych przez Wi-Fi jednocześnie, co sprawia, że jest doskonałym wyborem zarówno dla domów, jak i małych biur. Router kryje w sobie wbudowaną baterię o pojemności 4500 mAh, która zapewnia bardzo długi czas działania na jednym ładowaniu, co zwiększa mobilność urządzenia i wygodę użytkowania.
ZTE U50 jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które szukają niezawodnego, szybkiego i wszechstronnego mobilnego routera 5G. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i przemyślanej konstrukcji, ZTE U50 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
To zaawansowane urządzenie zapewnia niezwykłą wydajność w sieci 5G z maksymalnymi prędkościami do 2,63 GB/s przy pobieraniu oraz 525 MB/s przy wysyłaniu danych. Dzięki obsłudze technologii Wi-Fi 6, router zapewnia transfer do 1,8 GB/s, co gwarantuje szybkie i stabilne połączenia bez względu na liczbę podłączonych urządzeń.
Router ZTE U50 5G został wyposażony w złącza TS-9, które umożliwiają podłączenie anten zewnętrznych, co znacząco polepsza łączność ze stacjami bazowymi 5G (złącza działają tylko w trybie 5G). Jest to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy wymagają niezawodnego i szybkiego dostępu do Internetu niezależnie od warunków.
Cena rekomendowana to 999 zł. Sprzęt dostępny jest już w Play. W kanałach sprzedaży otwartej router ZTE U50 5G pojawi się w czerwcu br.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.