Zmiennoogniskowe kamery kopułkowe oferują świetną jakość obrazu i zaawansowane a
Axis Communications przedstawia nowe modele w rodzinie kamer kopułkowych – AXIS M42 Dome Camera Series. Oferują one inteligentne analizy oparte na głębokim uczeniu, realizowanym lokalnie w samych kamerach.
Zmiennoogniskowy obiektyw sprawia, że kamery AXIS M42 pozwalają na dokładne sterowanie polem widzenia. Dzięki funkcjom zdalnego zoomu i regulacji ostrości, zapewniają szczegółowy obraz o wysokiej rozdzielczości wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Wśród urządzeń z tej rodziny znajdziemy modele wyposażone w technologię Wide Dynamic Range (WDR) do obserwacji w niekorzystnym oświetleniu, a także urządzenia z funkcjami Lightfinder i OptimizedIR pozwalające uzyskać ostre, kolorowe obrazy nawet w słabym oświetleniu oraz zaobserwować szczegóły w całkowitej ciemności. Nowy ekonomiczny model 2 MP charakteryzuje się najniższym wykorzystaniem pasma, a model 8 MP zapewnia w razie potrzeby najwyższy poziom szczegółowości Opisywana rodzina obejmuje także model 4 MP, idealny do dozoru ogólnego.
Inteligentne rozwiązanie
Dzięki modułowi głębokiego uczenia te kamery zmiennoogniskowe oferują zaawansowane analizy przeprowadzane w samym urządzeniu, „na brzegu” sieci. Za pomocą aplikacji AXIS Object Analytics, zawierającej funkcję śledzenia czasu spędzonego na danym obszarze, można wykrywać sytuacje, gdy jakiś obiekt przebywa na zdefiniowanym obszarze dłużej, niż to określił użytkownik — na przykład w celu wykrywania przedłużającej się obecności. Dodatkowo port HDMI i AXIS Face Detector umożliwiają, na przykład, wyświetlanie na ogólnodostępnym monitorze obrazu na żywo z kamery i wyników rozpoznawania twarzy — w celu zniechęcenia do prób kradzieży. Opisywane kamery kopułkowe obsługują też dźwięk i komunikację we/wy przez interfejs AXIS T61 Series.
Te kompaktowe i wszechstronne kamery kopułkowe z obiektywem zmiennoogniskowym można dyskretnie montować w dogodnych miejscach. Szeroka gama akcesoriów pozwala na swobodną instalację wszędzie tam, gdzie wymagany jest dyskretny dozór. Urządzenia chronione są przez sprzętową platformę cyberbezpieczeństwa Axis Edge Vault.
Najważniejsze cechy:
- Znakomita jakość obrazu w rozdzielczości nawet 4K
- Obiektyw zmiennoogniskowy ze zdalnym zoomem i ustawianiem ostrości
- WDR i warianty z funkcją OptimizedIR
- Analizy z głębokim uczeniem
- Wyjście HDMI do ogólnodostępnych monitorów

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.