Zielone Arkady najlepiej skomunikowanym centrum handlowym w regionie
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Po ponad roku prac, już w niedzielę (6 grudnia) zostanie otwarty nowy węzeł komunikacyjny przy Zielonych Arkadach. Zmiany wprowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy obejmują zarówno infrastrukturę, jak i transport publiczny. Dzięki uruchomieniu nowego torowiska, sieci połączeń oraz wdrożeniu zmian w ruchu, Zielone Arkady staną się najlepiej skomunikowanym centrum handlowym w regionie.
Prace remontowe w obrębie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy rozpoczęły się w lutym 2019 roku. Ich efektem jest zupełnie nowe rozwiązanie komunikacyjne zarówno w infrastrukturze, jak i transporcie publicznym.
Czas remontów drogowych przy Zielonych Arkadach był dla nas wyzwaniem, z którym sobie poradziliśmy. We współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy udało nam się wypracować nową koncepcję dojazdu do naszego Centrum. Od 6 grudnia mieszkańcy całego regionu mogą do nas dotrzeć nie tylko samochodem, ale też trzema liniami tramwajowymi i aż dziesięcioma liniami autobusowymi – mówi Ewa Krassowska, Dyrektor Zielonych Arkad.
Nowe linie tramwajowe usprawnią komunikację górnego tarasu Bydgoszczy (Kapuścisk, Wyżyn, Wzgórza Wolności) głównie z centrum Bydgoszczy, a także z Dworcem Głównym. Skróci się czas podróżowania do i z centrum. Torowisko zostało wydzielone, dzięki czemu na trasie tramwajów nie będą tworzyć się zatory uliczne (tzw. korki). Jest to przede wszystkim transport bardziej ekologiczny.
W ramach inwestycji opracowano zupełnie nową infrastrukturę drogową, która obejmuje: linię tramwajową w pasie dzielącym wzdłuż ul. Kujawskiej od ronda Kujawskiego do Ronda Bernardyńskiego (torowisko zostanie usytuowane w obniżeniu względem jezdni ul. Kujawskiej), podłączenie do układu drogowego centrum handlowego, obejmującego przebudowę układu drogowego w rejonie ulic Wojska Polskiego, Słowiańskiej oraz Karpackiej, a także przebudowę układu drogowego, obejmującą fragmenty ulic: Wały Jagiellońskie, Zbożowy Rynek, Toruńskiej i Bernardyńskiej oraz przebudowę ronda Kujawskiego i ronda Bernardyńskiego. Dodatkowo, w ramach udogodnień dla kierowców, zaprojektowany został parking w rejonie ul. Ustronie oraz parking park & ride przy południowym wjeździe na rondo Kujawskie.
Do Zielonych Arkad (od 6.12.2020 r.) będzie można bezpośrednio dojechać następującymi liniami:
tramwajowymi:
nr 2 kursującej z Kapuścisk do Lasu Gdańskiego;
nr 9 kursującej z Glinek do Rycerskiej (przez Dworzec Główny PKP);
nr 11 kursującej z pętli Wyżyny do Bielaw.
autobusowymi:
nr 53 kursującej z ul. Łukasiewicza do Dworca Błonie
nr 56 kursującej z pętli Glinki BFM do Belmy
nr 57 kursującej z Błonia do Dworca Głównego PKP (przez Dworzec Autobusowy)
nr 61 kursującej z Osowej Góry przez „stare Szwederowo” do pl. Kościeleckich;
nr 64 kursującej z pętli Barwna do ul. Przemysłowej;
nr 69 kursującej z Błonia do pętli Tatrzańskie (przez Centrum Onkologii);
nr 79 kursującej z pętli Glinki przez ul. Piękną do pętli Rycerska;
nr 80 łączącej Port Lotniczy z Dworcem Autobusowym i Dworcem Głównym PKP;
nr 89 łączącej Błonie z pętla Tatrzańskie (przez ul. Kaliskiego);
nr 99 łączącej Nową Wieś Wielką z pl. Kościeleckich.

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Przemysł
Zmiany w globalnej gospodarce będą wspierać reindustrializację. To szansa dla Śląska

– Województwo śląskie znowu może być miejscem, gdzie będzie napływał kapitał i ludzie do pracy – ocenia Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. Historycznie przemysłowy region może skorzystać na zmianach w globalnej gospodarce, które wymagają od państw ponownego dążenia do samowystarczalności w kluczowych dziedzinach produkcji, m.in. stali, energii czy amunicji. Przykładem na wzmocnienie pozycji regionu jako centrum kompetencji przemysłowych może być zapowiedziane w tym tygodniu rządowe wsparcie dla dwóch raciborskich firm: Rafako i Rafamet.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.