Komunikaty PR

Zebra Technologies wprowadza nowe czujniki środowiskowe dla lepszego transportu

2023-04-13  |  17:20
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA) wprowadziła właśnie na rynek nową linię czujników środowiskowych. Nowatorskie rozwiązanie, obejmujące nowy czujnik ZS300, mostek ZB200 i aplikację Android Sensor Discovery, jeszcze bardziej rozszerza możliwości Zebra w zakresie przekształcania zagrożeń w przystępne w odbiorze obserwacje.

Dzięki nowym czujnikom, producenci, hurtownicy, operatorzy transportowi i logistyczni z branży spożywczej, farmaceutycznej i opieki zdrowotnej otrzymują oparty na chmurze wgląd w szereg danych. To między innymi monitorowanie temperatury i wykrywanie zmian wilgotności. Dzięki temu wdrożeniu będą mieli pewność, że produkty były utrzymywane w odpowiednich warunkach w całym łańcuchu dostaw. Czujniki pomagają poprawić rentowność, umożliwiając użytkownikom podejmowanie działań naprawczych w czasie rzeczywistym, aby zmaksymalizować wydajność.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością zaoferowania najnowszej rodziny czujników, aby zaspokoić zapotrzebowanie na korzystny dla wszystkich monitoring łańcucha dostaw i wgląd w dane” - powiedział Tony Cecchin, wiceprezes i dyrektor generalny, Supplies and Sensors, Zebra Technologies. „Czujnik elektroniczny ZS300 rozszerza nasze portfolio, obejmujące wskaźniki wizualne, także z możliwością zadruku, zapewniając klientom możliwość podejmowania inteligentnych decyzji biznesowych, ograniczania odpadów i zwiększania wydajności.”

Odpowiedź na potrzeby rynku – wnioski z badania

Specjaliści firmy Zebra przeanalizowali potrzeby swoich klientów w zakresie ciągłego monitoringu obsługi przedmiotów wrażliwych, zwłaszcza w branży spożywczej, farmaceutycznej i opiece zdrowotnej. To właśnie tutaj liczy się bezpieczne transportowanie produktów w całym łańcuchu dostaw. Nowy czujnik elektroniczny ZS300 odpowiada na wyzwania związane z rosnącymi obawami konsumentów o to, czy leki lub żywność mogły ulec uszkodzeniu podczas transportu. Oferujemy bezpieczną platformę w chmurze, która ułatwia rejestrację temperatury w wielu różnych aplikacjach i systemach ewidencji. Co istotne, czujniki aktualnie są dostępne w opakowaniach zbiorczych ulegających biodegradacji.

Tylko czterech na dziesięciu decydentów branży farmaceutycznej zapytanych w badaniu Zebra Pharmaceutical Supply Chain Vision Study stwierdziło, że ufa podmiotom zatrudnionym w łańcuchu dostaw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa dostaw leków. Z kolei według badania Zebra Food Safety Supply Chain Vision Study tylko średnio 37% decydentów i 20% konsumentów ma pełne zaufanie do branży w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa żywności i napojów. Zebra jest liderem rynku w dziedzinie śledzenia transportu środków trwałych, a to rozwiązanie dodatkowo zwiększa możliwości i funkcjonalność komputerów przenośnych i tabletów firmy. Dane mogą być zbierane z urządzeń, aby zapewnić natychmiastowy wgląd w ekspozycję przesyłek na temperaturę.

Silna współpraca partnerska

Ivanti Wavelink, partner ISV (Independent Software Vendor) firmy Zebra, jest jednym z pierwszych, którzy opracowali oprogramowanie dla czujników elektronicznych ZS300/ZB200, wykorzystując interfejsy API, SDK i dokumentację firmy Zebra, aby zapewnić monitoring temperatury i aktualnej lokalizacji. Ivanti Velocity i platforma Neurons for IIOT firmy Ivanti obsługują rozwiązanie ZS300, aby bezproblemowo zintegrować czujniki środowiskowe z systemami przedsiębiorstwa.

„Czujniki środowiskowe zaspokajają krytyczne potrzeby przedsiębiorstw na rynku, a my jesteśmy naprawdę podekscytowani współpracą z Zebrą w celu dostarczenia ich dla naszych wspólnych klientów" - powiedział Brandon Black, Senior Vice President, and General Manager, Ivanti Wavelink. „Obecnie obserwujemy dużo większy nacisk kładziony przez klientów na monitorowanie stanu towarów, których zepsucie może skutkować kosztownymi wycofaniami z rynku i negatywnie wpływać na ich dostępność. Dzięki firmie Zebra nasze połączone rozwiązanie pomaga klientom uzyskać przewagę konkurencyjną przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka." - dodaje.

 

KLUCZOWE WNIOSKI Z WDROŻENIA

  • Zebra wprowadziła swoje nowe rozwiązanie z zakresu czujników elektronicznych - ZS300 Sensor i ZB200 Bridge oraz aplikację Android Sensor Discovery, zapewniające widoczność warunków aktywów dla produktów wrażliwych środowiskowo w łańcuchach dostaw żywności, farmaceutyków i opieki zdrowotnej.
  • Innowacyjne czujniki elektroniczne firmy Zebra umożliwiają operatorom łańcuchów dostaw żywności, farmacji i środowiskom naukowym zdalne monitorowanie produktów wrażliwych środowiskowo w całym procesie wysyłki i przechowywania w łańcuchach dostaw.

 

 

O FIRMIE ZEBRA TECHNOLOGIES

Zebra (NASDAQ: ZBRA) pomaga organizacjom monitorować, przewidywać i przyspieszać przepływy pracy, wzmacniając pozycję swoich pracowników pierwszej linii i zapewniając, że wszystkie zasoby są widoczne, połączone i w pełni zoptymalizowane Nasze wielokrotnie nagradzane portfolio obejmuje oprogramowanie i innowacje w dziedzinie robotyki, wizji maszynowej, automatyzacji i cyfrowego podejmowania decyzji, a wszystko to wsparte jest ponad 50-letnim doświadczeniem w dziedzinie rozwiązań do skanowania, śledzenia i wyszukiwania oraz komputerów mobilnych. Wraz z liczącym 10 000 partnerów ekosystemem w ponad 100 krajach, do klientów Zebry należy ponad 80% firm z listy Fortune 500. Zebra została niedawno uznana za jedno z najbardziej lubianych miejsc pracy w Ameryce, a także za jednego z najlepszych pracodawców pod względem różnorodności. Znaleźliśmy się również na liście Fast Company jako najlepsze miejsce pracy dla innowatorów. Dowiedz się więcej na stronie www.zebra.com lub zapisz się na listę powiadomień o nowościach. Śledź blog firmy Zebra pt. Your Edge, serwisy LinkedIn, Twitter i Facebook oraz sprawdź nasze Story Hub: Zebra Perspectives.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity Biuro prasowe
2024-12-20 | 14:00

DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity

Przedświąteczny szczyt paczkowy obrazuje obecne znaczenie usług kurierskich oraz potrzeby klientów w zakresie elastycznych rozwiązań logistycznych, szczególnie wspierających
Handel Posten Bring i SwipBox rozszerzają współpracę w Skandynawii
2024-12-09 | 17:00

Posten Bring i SwipBox rozszerzają współpracę w Skandynawii

Nowa umowa na linii Posten Bring x SwipBox wzmacnia obecność Posten Bring w Skandynawii, zapewniając klientom we wszystkich trzech krajach (Szwecja, Norwegia, Dania) dogodny dostęp do
Handel Startuje MaverickFest – wydarzenie twórców RestaurantWeekⓇ! Czym zaskoczy?
2024-11-27 | 13:10

Startuje MaverickFest – wydarzenie twórców RestaurantWeekⓇ! Czym zaskoczy?

Rusza zimowa edycja Chef’s Menu, czyli MaverickFest – wyjątkowe wydarzenie stworzone przez twórców RestaurantWeekⓇ, które pozwala odkrywać najlepsze, starannie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.