Zebra Technologies prezentuje stacjonarny skaner przemysłowy do zastosowań AI
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
WARSZAWA, Polska – 24.06.2024 r. – Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiający firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, wprowadził dziś skaner przemysłowy FS42 oraz czujniki 3D z serii 3S, kontynuując rozwój bezpiecznych innowacji technologicznych w dziedzinie AI i automatyzacji przemysłowej, aby pomóc zwiększyć efektywność operacyjną branży produkcyjnej.
Stacjonarny skaner przemysłowy FS42 wyposażony jest w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU), która zapewnia większą wydajność podczas uruchamiania narzędzi opartych na głębokim uczeniu sztucznej inteligencji. FS42 będzie wyposażony też w Zebra Aurora Focus™, rozwiązanie zapewniające szybką konfigurację i wdrożenie.
Podczas nadchodzących wydarzeń branżowych Zebra Technologies zaprezentuje wydajny skaner F42 służący do weryfikacji montażu i wykrywania anomalii. Urządzenie czerpie z technologii opartych na głębokim uczeniu sztucznej inteligencji.
Wraz z nowym układem scalonym ASIC (pixel application-specific integrated circuit), producenci i operatorzy magazynów będą w krótszym czasie dekodować symbole (np. kody kreskowe). W efekcie narzędzie do optycznego rozpoznawania znaków (DL-OCR) od Zebra Technologies oparte na głębokim uczeniu osiągnie znacznie większą wydajność.
Efektywne czujniki 3D o wysokiej rozdzielczości z serii 3S zasilane przez sieć Ethernet (PoE) są gotowe do pracy w trybie plug-and-play. By przyspieszyć rozwój i szybciej udostępniać aplikacje wizyjne 3D online, czujniki wzbogacone są o oprogramowanie Aurora Design Assistant™ lub Aurora Vision Studio™. Zestawy z kontrolerem wizyjnym Zebra 4Sight Series EV7 będą również dostępne do wielokamerowych zastosowań widzenia maszynowego i głębokiego uczenia w hali produkcyjnej.
Czujnik 3S40 obsługuje nowe przypadki użycia skanera z dużym polem widzenia do kontroli i wymiarowania większych, statycznych obiektów, z obszarem skanowania do 1626 (szerokość) x 1312 (głębokość) x 1280 (wysokość) mm. Czujnik 3S80 jest idealny do dokładnej kontroli i wymiarowania obiektów statycznych lub w ruchu, z obszarem skanowania do 862 (szerokość) x 567 (głębokość) x 442 (wysokość) mm dla 3S80-4M, podczas gdy obszar skanowania 3S80-4L osiąga 2495 (szerokość) 1836 (głębokość) x 2256 (wysokość) mm.
3S80 zapewnia wysokiej jakości dane 3D, informacje o kolorze i możliwość skanowania przypadkowych ruchów w aplikacji. Rozwiązanie stojące za 3S80 to opatentowana technologia równoległego światła strukturalnego, która umożliwia użytkownikom skanowanie 3D całych obszarów z submilimetrową rozdzielczością i dokładnością, w tym tych o wysokim połysku, półprzezroczystych lub przezroczystych.
Czujniki z serii 3S mogą wypełniać szereg zastosowań w produkcji i logistyce. Obejmują one kontrolę powierzchni akumulatorów pojazdów elektrycznych, kontrolę części samochodowych, pomiar kątów 3D w kontroli po montażu, pomiar objętości, wymiarowanie pudełek i obiektów w operacjach logistycznych. Jako rozwiązanie do kompletacji, czujniki serii 3S mogą wspierać paletyzację i depaletyzację w logistyce, kompletację w pojemnikach i zrobotyzowaną kompletację na liniach montażowych w branży motoryzacyjnej.
„Klienci i raporty branżowe jasno wskazują, jakie wyzwania i szanse stoją przed producentami i operatorami logistycznymi. Zebra Technologies zapewnia im narzędzia potrzebne do optymalizacji pracy pracowników pierwszej linii” – powiedział Donato Montanari, dyrektor generalny i wiceprezes działu Machine Vision w Zebra Technologies. – „Udoskonalona technologia 3D, głębokie uczenie i procesory NPU to potężne narzędzia, których firmy potrzebują, aby wspierać wysoką jakość produkcji i przetwarzania, a sprzęt i oprogramowanie Zebra Technologies pomogą osiągnąć pożądane rezultaty.”
Pierwsze pokazy i prezentacje produktów w Europie odbyły się na targach SPS Italia w dniach 28-30 maja. Zespół Zebra Machine Vision będzie też dostępny, aby osobiście omówić te nowe rozwiązania na targach UKIVA, 18-19 czerwca, The Battery Show Europe, 18-20 czerwca oraz Vision, 8-10 października.
NAJWAŻNIEJSZE WNIOSKI
- Zebra Technologies zaprezentuje nowy stacjonarny skaner przemysłowy FS42, kamerę gotową do wykrywania anomalii z wykorzystaniem głębokiego uczenia oraz czujniki 3D z serii 3S do zastosowań statycznych oraz w ruchu w produkcji i logistyce.
- W całej swojej ofercie Zebra Technologies wykorzystuje bezpieczne innowacje technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja, by zapewnić nowe możliwości klientom z branży produkcyjnej i logistycznej, którzy stoją w obliczu ciągłych wyzwań operacyjnych, zgodności z przepisami, jakości i pracy.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.