Zebra Technologies zaprasza programistów do udziału w konkursie
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
WARSZAWA, Polska – 14 sierpnia 2024 r. – Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosiła konkurs AI Developer Challenge, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój sztucznej inteligencji. Firma chce w ten sposób wspierać klientów w rozwiązywaniu złożonych problemów biznesowych. Konkurs jest otwarty dla nowych i obecnych partnerów będących niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) w programie Zebra® PartnerConnect.
„Deweloperzy oprogramowania, we współpracy z inżynierami i naukowcami zajmującymi się danymi, rozwijają dziś kluczowe osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji. Z kolei liderzy biznesowi z różnych branż poszukują rozwiązań opartych na AI, które pomogą im zoptymalizować działania operacyjne, usprawnić zarządzanie personelem, zwiększyć przychody i podnieść jakość obsługi klienta. To wyzwanie jest kolejnym krokiem, który podejmujemy, aby we współpracy z wizjonerami wprowadzać innowacje w zakresie transformacji technologicznej” – powiedział Stuart Hubbard, Senior Director, AI and Advanced Development w Zebra Technologies.
Ankieta Stack Overflow z 2023 roku, przeprowadzona wśród ponad 90 000 deweloperów, wykazała, że 70% wszystkich respondentów już korzysta lub planuje korzystać z narzędzi AI w procesach programistycznych, podczas gdy 77% wszystkich badanych miało pozytywne lub bardzo pozytywne nastawienie do narzędzi AI do programowania. Zwiększona produktywność i efektywność, pisanie kodu, tworzenie dokumentacji oraz debugowanie zostały wymienione jako jedne z najważniejszych korzyści wynikających z używania narzędzi AI.
Programiści ISV otrzymają podczas konkursu dostęp do rozwiązań AI firmy Zebra Technologies i innych niezbędnych zasobów, takich jak zestawy do tworzenia oprogramowania (SDK), prywatne fora dyskusyjne, konsultacje z inżynierami i programistami Zebra Technologies. Firma zapewni uczestnikom również niezbędne wsparcie techniczne.
Programiści zostaną poproszeni o stworzenie aplikacji wizyjnej, która będzie zawierać co najmniej jeden model AI dostarczony przez Zebra Technologies oraz zestawy SDK, które można będzie zintegrować z innymi technologiami i narzędziami obsługującymi AI, takimi jak ML Kit od Google czy MediaPipe i AI Hub firmy Qualcomm. Aplikacja może też zawierać zestawy SDK innych firm, ale musi działać na urządzeniu ręcznym Zebra Technologies wyposażonym w chipset Qualcomm 6490.
Rejestracja dla partnerów ISV należących do programu PartnerConnect już się rozpoczęła, a zgłoszenia można przysyłać do 13 września 2024 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na specjalnym portalu dla partnerów. Deweloperzy, którzy nie są członkami programu, ale chcieliby wziąć udział, są proszeni o złożenie wniosku o dołączenie do PartnerConnect. Konkurs będzie trwał od 15 września do 15 grudnia 2024 roku, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni w styczniu 2025 roku.
KLUCZOWE WNIOSKI
- Zebra uruchomiła pierwszą edycję konkursu AI Developer Challenge, który potrwa od 15 września do 15 grudnia 2024 roku.
- Zadaniem programistów będzie stworzenie aplikacji AI działającej na przenośnych urządzeniach Zebra Technologies. Na zwycięzców czekają nagrody.
- Konkurs jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy oczekują innowacji oraz tego, że AI przyczyni się do rozwiązywania problemów biznesowych.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.