Zalety WiFi 6.
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
To już pewne - WiFi stało się szybsze, a dla nas to fantastyczna wiadomość. Codziennie korzystamy kilku aplikacji na naszych mobilnych sprzętach lub komputerach, które wymagają większej przepustowości, ale generacja WiFi 6 umożliwia nie tylko zwiększenie szybkości. Jakie jeszcze najnowsza technologia kryje w sobie korzyści?
WiFi 6 - podstawowe informacje
To bezprzewodowy standard nowej generacji, który jest szybszy niż 802.11ac. Oprócz przyspieszonej prędkości zapewnia lepszą wydajność w budynkach mieszkalnych, zatłoczonych miejscach takich jak restauracje czy nawet stadiony. Jego główna funkcja wciąż pozostanie taka sama - łączenie użytkownika z siecią globalną, tylko, że znacznie szybciej i bez zakłóceń.
MU - MIMO i OFDMA
Obie technologie pozwalają uzyskać niebotyczną prędkość przy działaniu kilku urządzeń jednocześnie. MU - MIMO konkretnie oznacza „wielu użytkowników, wiele wejść, wiele wyjść”. Technologia świetnie sprawdza się w zatłoczonych sieciach, takie jak punkty bezprzewodowe.
No dobrze, a o co chodzi z OFDMA? To skrót od orthogonal frequency division multiple access, co w przetłumaczeniu na język polski oznacza wielokrotny dostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości. W praktyce, technologia umożliwia jednej transmisji dostarczanie danych do wielu urządzeń jednocześnie. OFDMA dzieli jeden kanał na dziesiątki lub setki mniejszych, tzw. podkanałów. Aplikacje, które wykorzystują strumieniowe przesyłanie plików audio lub wideo, mogą być przesyłane do wielu punktów końcowych w tym samym czasie, co oznacza, że z jednego kanału może skorzystać kilka użytkowników.
Funkcja TWT
Docelowy czas budzenia (TWT) oznacza w praktyce dłuższą żywotność baterii.
Gdy punkt dostępu jest połączony z urządzeniem (np. smartfon, komputer czy tablet), może dokładnie zasygnalizować, kiedy ma uśpić Wi-Fi i dokładnie, kiedy je obudzić, aby odebrać następną transmisję. Pozwala to na zaoszczędzeniu energii.
Co zrobić, aby mieć dostęp do WiFi 6?
To sprawa naprawdę banalna. Wystarczy zaopatrzyć się w bezprzewodową kartę sieciową lub nowy router. Edimax w swojej ofercie posiada oba sprzęty, które prezentują się następująco:
Karta sieciowa EW-7833AXP. Jej cena to to ok. 200 zł, w zależności od wyboru sklepu. Więcej na temat karty możecie przeczytać w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/121689/blyskawiczna-transmisja-danych-dzieki-nowej-karcie-wifi-od-edimax-
Router BR - 6473 AX. Jezeli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem, to sprzęt został szczegółowy opisany w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/119744/nowy-router-od-edimax
ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.