Komunikaty PR

Zakup fotowoltaiki zimą? To się opłaca!

2023-11-30  |  11:40
Biuro prasowe

W obliczu dynamicznego rozwoju fotowoltaiki w Polsce, świadomość korzyści płynących z wykorzystania energii słonecznej do produkcji prądu gwałtownie rośnie. To nie tylko ekologiczny wybór, ale również inteligentna inwestycja. To może być idealny moment, by rozważyć założenie instalacji fotowoltaicznej i zacząć czerpać zyski z czystej energii nawet w zimowych miesiącach.

Chociaż produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej zimą jest niższa niż w cieplejszych miesiącach, to warto zauważyć, że nawet w okresie zimowym posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej przekłada się na istotne oszczędności. W okresie zimowym, obejmującym miesiące od października do marca, produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej może osiągać nawet 25% całkowitej rocznej produkcji. Mimo niższych temperatur i krótszego dnia, własna fotowoltaika nadal stanowi znaczące źródło energii.

 

Wykorzystaj potencjał swojego systemu przez cały rok

Decydując się na instalację fotowoltaiczną zimą, inwestorzy mogą liczyć na krótszy czas oczekiwania na montaż oraz na niższe ceny ze względu na mniejszy popyt. Zimowe miesiące często charakteryzują się mniejszą liczbą zleceń, co przekłada się na szybszą realizację projektu. 

– Instalację fotowoltaiczną w przeciwieństwie do chociażby pomp ciepła można montować cały rok. Prace elektryczne zazwyczaj przebiegają w obiekcie, zaś jedynym ograniczeniem pozostaje ujemna temperatura powodująca oblodzenie dachu. Jeśli ktoś zastanawia się nad inwestycją, nie powinien jej odkładać w czasie. Ceny komponentów spadły do rekordowo niskich poziomów, a chwilowa anomalia w nadpodaży doprowadziła do bardzo atrakcyjnej sytuacji dla kupujących. Ten moment nie będzie trwał wiecznie, dystrybutorzy już zapowiadają powrót do poprzednich cen na początku 2024 roku – mówi Kamil Jeznach, który odpowiada za techniczną i operacyjną stronę działalności Otovo.

Zainstalowanie fotowoltaiki zimą umożliwia szybsze rozpoczęcie oszczędzania. Na przyłączenie zakład energetyczny ma 30 dni, a jeśli chcemy być gotowi od marca, aby nie tracić ani jednego dnia słońca, to instalacja w miesiącach zimowych jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Zainstaluj w tym roku i odlicz w PIT za 2023

Osoby, które zainwestowały w instalację fotowoltaiki do swojego domu, mają szansę skorzystać z preferencji podatkowej w PIT. Jest to szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób na podwyższonym progu podatkowym, bo mogą odliczyć aż 32%. Tzw. ulga termomodernizacyjna otwiera drzwi do możliwości uzyskania zwrotu podatku nawet do kwoty 16 960 zł, lub w przypadku niedopłaty, istotnego zmniejszenia zobowiązań podatkowych. Ponadto, skorzystanie z ulgi podatkowej jest możliwe już po krótkim okresie od zainstalowania systemu, co przekłada się na jeszcze szybszy zwrot z inwestycji.

 

Kup teraz, a pierwszą ratę zapłacisz dopiero w marcu 2024 roku

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w czystą energię słoneczną, teraz może być idealny moment. Otovo daje szansę na korzystanie z energii bez konieczności ponoszenia początkowych kosztów. Jak to możliwe? Wynajmij fotowoltaikę w Otovo bez wkładu własnego, a pierwszą ratę zapłacisz dopiero w marcu 2024 roku. To realna możliwość oszczędności, już od 129 zł miesięcznie zyskujesz 20 lat gwarancji na instalację.

– W Otovo uważamy, że dostęp do czystej energii słonecznej powinien być prosty i dostępny dla wszystkich. Kupno instalacji fotowoltaicznej może być dużą inwestycją początkową, ale my zmieniamy tę zasadę i nie wymagamy żadnego wkładu własnego. Oferujemy klientom nie tylko pełną gwarancję na 20 lat i wsparcie naszego doświadczonego zespołu, ale również pewność, że już od pierwszego dnia instalacji zaczynają oszczędzać. To innowacyjne podejście, które pozwala czerpać korzyści od samego początku – mówi Paulina Ackermann, szefowa polskiego oddziału Otovo.

Warto podjąć decyzję już teraz, by zimą zainwestować w ekologiczną energię i cieszyć się jej korzyściami w każdym sezonie. W Otovo możesz kupić fotowoltaikę bez wychodzenia z domu i całkowicie online. Wszystkie szczegóły, łącznie z wyceną można sprawdzić samemu wpisując swój adres w wyszukiwarce na stronie Otovo.

 

***

Otovo to najprostszy sposób na zakup fotowoltaiki na dachu lub na gruncie i magazynu energii dla domu. Firma zrzesza sieć setek lokalnych, wysokiej jakości i dokładnie sprawdzonych instalatorów energetycznych. Wykorzystuje autorską technologię do analizy potencjału każdego domu i precyzyjnie doradza w zakresie montażu fotowoltaiki, aby w kilka sekund przedstawić klientom ofertę.

Otovo założone zostało w Oslo w 2016 roku. Jest wiodącą firmą na rynku energii słonecznej w Europie. Sprzedała i zrealizowała tysiące projektów fotowoltaicznych na całym kontynencie. Jej zespół tworzą inżynierowie, programiści i konsultanci techniczni z całej Europy.

Otovo to najprostszy sposób na zakup fotowoltaiki na dachu lub na gruncie i magazynu energii dla domu. Firma zrzesza sieć setek lokalnych, wysokiej jakości i dokładnie sprawdzonych instalatorów energetycznych. Wykorzystuje autorską technologię do analizy potencjału każdego domu i precyzyjnie doradza w zakresie montażu fotowoltaiki, aby w kilka sekund przedstawić klientom ofertę.

Otovo założone zostało w Oslo w 2016 roku. Jest wiodącą firmą na rynku energii słonecznej w Europie. Sprzedała i zrealizowała tysiące projektów fotowoltaicznych na całym kontynencie. Jej zespół tworzą inżynierowie, programiści i konsultanci techniczni z całej Europy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Oferta instalacji pompy ciepła – na co zwrócić uwagę? Biuro prasowe
2024-02-14 | 12:07

Oferta instalacji pompy ciepła – na co zwrócić uwagę?

Analiza oferty montażu pompy ciepła jest kluczowym etapem dla inwestorów planujących instalację tego urządzenia grzewczego w swoim domu.  Nieuczciwe praktyki niektórych
Energetyka Schneider Electric rozwija generatywną AI wraz z Microsoft Azure OpenAI
2024-01-22 | 09:00

Schneider Electric rozwija generatywną AI wraz z Microsoft Azure OpenAI

Klienci i pracownicy Schneider Electric wykorzystują możliwości generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI), która zapewnia wzrost produktywności, dając dostęp do nowych metod
Energetyka Schneider Electric w Davos: elektryfikacja dla dekarbonizacji gospodarki
2024-01-17 | 09:00

Schneider Electric w Davos: elektryfikacja dla dekarbonizacji gospodarki

Aby powstrzymać niekontrolowane zmiany klimatyczne, konieczne jest zwiększenie wykorzystania istniejących technologii. Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Firma

Polski rynek IT cierpi na niedobór specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet mogłoby częściowo zaradzić tym brakom

Branża IT, która cierpi na niedobór pracowników, wciąż ma słabą reprezentację kobiet. 40 proc. respondentek podkreśla, że ich firmy w ogóle nie zatrudniają kobiet w działach IT, a tylko 15,5 proc. wskazuje, że kobiety zajmują w nich stanowiska kierownicze lub zarządzające – wynika z badania „Wyzwania kobiet w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego”. Czynnikiem, który mógłby zwiększyć udział kobiet na tym rynku jest podnoszenie ich kompetencji cyfrowych i szkolenia umożliwiające przebranżowienie. Bez tego trudno będzie spełnić cel z rządowego programu, by do końca dekady co trzeci pracownik na rynku ICT był kobietą. Szczególnie ważnym obszarem takich działań powinno być cyberbezpieczeństwo.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.

Konsument

Rozwój technologii nie idzie w parze ze świadomością użytkowników i regulacjami prawnymi. To zagrożenie dla ochrony danych osobowych

Użytkownicy różnych aplikacji, systemów czy urządzeń nie zawsze są świadomi, czy i w jakim stopniu, przez kogo i do jakich celów będą gromadzone i wykorzystywane dane na ich temat. Nierzadko nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś w ogóle takimi danymi zaczął administrować. Zdaniem ekspertów to efekt z jednej strony szybkiego rozwoju technologii, która pozwala coraz większe zbiory danych gromadzić na coraz mniejszych urządzeniach, a z drugiej – braku kampanii informacyjnej o prawach związanych z tymi danymi. Za zmianami nie nadąża też system prawny. Choć RODO działa już od niemal sześciu lat, to wciąż nie funkcjonuje tak jak zakładano. W międzyczasie powstają nowe regulacje, a przed rządem stoi wyzwanie wdrożenia ich do polskiego systemu prawnego oraz opracowania norm krajowych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.