Zadbaj o swoje serce, obserwuj swoje EKG na smartwatchu Huawei
W 2018 roku Huawei rozpoczął współpracę z kardiologami w celu przeprowadzenia badania na temat kondycji serca. W ramach badań sprawdzano skuteczność rozwiązań Huawei przy wykrywaniu migotania przedsionków, a ich zastosowanie zostało zweryfikowane w różnych scenariuszach. Opublikowane na początku tego roku wyniki ukazują, że technologie wearables od Huawei mogą odegrać ważną rolę we wczesnym diagnozowaniu chorób serca.
W trakcie Huawei Heart Study stwierdzono, że oba zegarki Huawei z funkcją EKG, czyli Watch D
oraz Watch GT 3 Pro są świetnym rozwiązaniem dla pacjentów z grupy wysokiego ryzyka. Urządzenia z funkcją monitorowania tętna w czasie rzeczywistym (PPG) pozwalają na kontrolowanie zdrowia serca, pomagając użytkownikom zdiagnozować choroby układu krążenia. Dane EKG uzyskane z urządzeń Huawei mogą ostrzec pacjentów przed ryzykiem obturacyjnego bezdechu sennego spowodowanego nadciśnieniem i arytmią oraz wesprzeć ich w pracy nad dobrymi nawykami prozdrowotnymi.
Huawei Watch D zadba o Twoje zdrowie
Już niedługo Huawei wprowadzi na rynek Huawei Watch D – pierwszy smartwatch, który już w dniu premiery będzie wspierać nie tylko analizę EKG, ale także pomiar ciśnienia krwi. Ten rewolucyjny zegarek zapewnia takie same pomiary jak standardowy sprzęt do mierzenia ciśnienia krwi, będąc jednocześnie 25 razy mniejszy i 6 razy lżejszy. Obsługuje również ciągłe i nieinwazyjne monitorowanie, aby informować użytkownika o długotrwałych trendach zdrowotnych.
Pomiary EKG za pomocą certyfikowanej aplikacji
Opcja EKG została również dodana do popularnych zegarków Huawei z serii Watch GT 3 Pro,
w tym celu wystarczy zaktualizować ich oprogramowanie oraz aplikację Huawei Zdrowie w telefonie. To urządzenia łączące funkcje zdrowotne z modnym wyglądem – ultra-wyraźnym i dużym ekranem, klasycznymi kolorami oraz stylowymi tarczami zegarka. Wszystko to stworzone przy użyciu wysokiej klasy materiałów. Seria Huawei Watch GT 3 Pro obsługuje również gromadzenie danych, co pozwala na długofalową analizę i przypomnienia dla użytkowników. Oferuje ponadto wszechstronne zarządzanie w zakresie monitorowania tętna, poziomu tlenu we krwi, jakości snu, zdrowia układu oddechowego i ciśnienia, pomagające śledzić zmiany w organizmie. Dzięki aplikacji Zdrowie w telefonie użytkownik może synchronizować w czasie rzeczywistym dane dotyczące ćwiczeń i monitorowania swojego stanu zdrowia.
Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji EKG, Huawei Watch GT 3 Pro i Huawei Watch D, odwiedź: https://consumer.huawei.com/pl/support/content/pl-pl15914360/
SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries
STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
5 nietypowych zastosowań dla opasek zaciskowych na kable
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.