Zaawansowana technologia klimatyzacji TCL inteligentnie pomaga dbać o zdrowie
Klimatyzacja, która zadba o Twoje zdrowie oraz poprawi jakość życia
TCL szczyci się możliwością produkowania klimatyzatorów, które realnie przynoszą korzyści naszemu zdrowiu dzięki ich zdolności do oczyszczania powietrza, którym oddychamy. Technologia FreshIN+ 2.0 firmy TCL, pierwszy w branży dwukierunkowy system wymiany świeżego powietrza, pozwala na równoczesne doprowadzenie świeżego, bogatego w tlen powietrza i odprowadzenie zanieczyszczonego na zewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy w powietrzu nagromadziły się niepożądane cząsteczki jak kurz czy sierść zwierząt domowych, co w połączeniu z czterowarstwowym systemem filtracji sprawia, że powietrze staje się bardziej przyjazne nawet dla alergików. To samo dotyczy usuwania nieprzyjemnych zapachów, ponieważ system cyrkulacji świeżego powietrza FreshIN+ pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy wszędzie tam, gdzie tradycyjne klimatyzatory nie są w stanie.
Nawet jeśli powietrze na zewnątrz jest idealnie czyste, FreshIN+ może wspomagać wentylację, jeśli powietrze w pomieszczeniu krąży niewystarczająco – wówczas urządzenie automatycznie zadba o większą dawkę świeżego powietrza.
Stały, silny strumień powietrza może powodować pewien dyskomfort jak suchość oczu i ból gardła. Technologia Gentle Breeze firmy TCL pomaga wyeliminować ten problem dzięki ponad 1000 mikrootworom rozpraszających chłodne powietrze w efekcie tworząc jego łagodny, laminarny przepływ.
Dodatkowo technologia TCL AC jest intuicyjna i zaprojektowana tak, by ułatwiać Ci życie. Zastosowane sterowanie głosowe i łączność ze wszystkimi urządzeniami oznacza możliwość łatwego kontrolowania temperatury bez użycia rąk. Co więcej, dzięki połączeniu z aplikacją możesz sterować klimatyzacją nawet wtedy, gdy jesteś poza domem - możesz włączyć ją na czas powrotu do domu, żeby powitała Cię wymarzona temperatura otoczenia.
Rozwój klimatyzacji dzięki najnowocześniejszym technikom produkcyjnym
TCL może wydajnie pracować nad udoskonaleniem wiodących technologii w klimatyzacji dzięki znaczącym inwestycjom w zakłady produkcyjne, jak również w badania i rozwój. Dodatkowo, na początku tego roku firma TCL ukończyła pierwszy etap budowy najnowocześniejszego parku przemysłowego TCL w Wuhan w Chinach, dzięki czemu produkcja nowoczesnych klimatyzatorów klasy premium weszła na kolejny poziom.
TCL Wuhan Intelligent Industrial Park for Air Conditioners to wielki, trzyetapowy projekt o wartości 497 mln USD. Na terenie o powierzchni 390 000 metrów kwadratowych realizowany będzie kompletny łańcuch produkcji klimatyzatorów: badania i rozwój, produkcja oraz logistyka - TCL będzie wytwarzał docelowo ponad sześć milionów wysokiej klasy klimatyzatorów rocznie, eksportowanych do ponad 160 rynków na całym świecie.
Park jest w znacznym stopniu zasilany energią słoneczną, monitorowany przez EMS (system zarządzania energią) wyposażony w inteligentny system nawadniania. Zużycie energii, jak i emisja dwutlenku węgla, są utrzymywane na bezpiecznym dla środowiska, zrównoważonym poziomie.
Zasilanie energią jest realizowane poprzez panele fotowoltaiczne, którymi pokryta jest praktycznie cała powierzchnia parku – łącznie 94 800 metrów, co przekłada się na produkcję energii na poziomie 9 milionów kWh. Taki wynik jest równoznaczny z oszczędnością 2 583,11 ton węgla, redukcją 7 804,12 ton emisji dwutlenku węgla, redukcją 234,82 ton emisji dwutlenku siarki, redukcją emisji oraz 54,79 ton pyłu węglowego i 31,31 ton redukcji emisji tlenków azotu.
W parku działa również inteligentny system gospodarki wodnej, który zbiera, przechowuje i oczyszcza zgromadzoną deszczówkę na terenie fabryki, która następnie trafia do obiegu, a także kompleksowe rozwiązania w zakresie zrównoważenia emisji gazu, emisji dwutlenku węgla i innych odpadów produkcyjnych.
TCL już od ponad 20 lat produkuje wysokiej klasy urządzenia klimatyzacyjne, posiada sieć aż 10 parków produkcyjnych w Chinach, Brazylii i Indonezji. Dzięki szerokiej gamie modeli klimatyzatorów FreshIN, GentleCool, Elite, Q-Series, dostępnych w wielu krajach, TCL stała się firmą, która wyznacza kierunek rozwoju w branży AC.
Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st
Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych
Telewizor jako nietuzinkowe dzieło sztuki w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.