Komunikaty PR

Wysokowydajne rozwiązania dla centrów danych brzegowych

2023-01-25  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Jednym z większych problemów współczesnej branży IT jest nieustannie rosnąca ilość danych, które każdego dnia są przetwarzane i przechowywane w chmurze oraz w obiektach typu Data Center na całym świecie. Zgodnie z dostępnymi prognozami dane, które były przetwarzane poza tradycyjnym, scentralizowanym centrum danych lub chmurą, w 2018 roku stanowiły zaledwie 10% całości informacji generowanych przez przedsiębiorstwa. Według tych samych przewidywań już niebawem, bo w 2025 roku, aż 75% danych będzie powstawać poza chmurą i tam też będą one przetwarzane. Jest to możliwe dzięki dynamicznemu rozwojowi przetwarzania brzegowego i innowacyjnych rozwiązań technicznych - np. takich, jak technologie Edge Data Center dostępne w ofercie firmy Rittal, jednego z największych światowych producentów i dostawców rozwiązań IT dla biznesu.

Przetwarzanie brzegowe (tzw. edge computing) polega na przetwarzaniu danych poza chmurą i poza scentralizowanymi strukturami centrum danych, możliwie jak najbliżej rzeczywistego miejsca powstawania tych informacji. W ten sposób zauważalnie skraca się czas potrzebny na analizę danych i reakcję na nie, umożliwiając aplikacjom i systemom reagowanie w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Gdzie i dlaczego warto wdrożyć przetwarzanie brzegowe?

Edge computing najlepiej sprawdza się w tych dziedzinach i gałęziach gospodarki, w których minimalizacja opóźnień w przesyle danych ma fundamentalne znaczenie dla przebiegu procesów i funkcjonowania danego podmiotu w ogóle. Dobrym przykładem może być m.in. branża farmaceutyczna, przemysł, telekomunikacja czy sektor finansowy. Kolejną doskonałą przestrzenią do wykorzystania rozwiązań opartych na przetwarzaniu brzegowym jest Internet Rzeczy (IoT, Internet of Things) oraz szeroko rozumiany Przemysł 4.0 - w obu tych przypadkach jak najszybsza analiza dostępnych danych i błyskawiczny ich przesył to kwestie o podstawowym znaczeniu.

 

O czym pamiętać przed wdrożeniem rozwiązań typu Edge Computing?

Inwestycja w najnowsze technologie typu Edge Data Center nigdy nie powinna być realizowana w nieprzemyślany sposób, dlatego w każdym przypadku konieczna jest gruntowna analiza następujących kwestii:

 • warunki, w jakich ma docelowo funkcjonować Edge Data Center, w tym czynniki środowiskowe (wahania temperatury, obecność kurzu i wilgoci, jakość powietrza itd);
 • redundancja - czyli duplikacja (bądź inne zwielokrotnienie) konkretnych funkcji albo elementów w obrębie danej struktury IT, dzięki czemu ryzyko wystąpienia przestojów jest skutecznie zredukowane.
 • sposób zarządzania i monitorowania infrastruktury IT - warto zadbać o to, by kontrolę dało się sprawować nie tylko fizycznie, ale również w sposób zdalny;
 • skalowalność - ma szczególne znaczenie zwłaszcza tam, gdzie dostępna jest wyłącznie ograniczona przestrzeń, której użytkowanie należy zoptymalizować.
 • bezpieczeństwo - zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla danych zarówno w wymiarze fizycznym (zanieczyszczenia, kurz, woda, wyładowania elektrostatyczne itd), jak i w odniesieniu do zagrożeń związanych z uzyskaniem nieuprawnionego dostępu do danych.

 

Rozwiązania przesyłania brzegowego Rittal Edge Data Center

W ofercie firmy Rittal dostępna jest szeroka gama rozwiązań z zakresu przetwarzania brzegowego, od pojedynczych elementów po kompletne, gotowe do użytku centra danych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

 • standaryzowane centrum danych Secure Edge Data Center (SEDC) - solidne, gotowe pod klucz centrum danych zaprojektowane do wykorzystania w środowiskach przemysłowych. Zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią, pyłem i brudem, jest również wyposażone w redundantne zasilanie, wydajny system chłodzenia i system gaszenia pożarów.
 • bezpieczna szafa w sejfie Rittal Micro Data Center Level E - w skład tego mikrocentrum danych wchodzi szafa IT, chłodzenie, zasilanie, systemy przeciwpożarowe (detekcja i gaszenie) oraz monitoring. Skutecznie chroni przed zagrożeniami fizycznymi (włamanie, pożar itd) i posiada najwyższy stopień certyfikowanego bezpieczeństwa IT oraz danych.
 • skalowalne centrum danych Rittal SMDC - to rozwiązanie pozwala uzyskać najniższe opóźnienia w całej sieci, dzięki czemu doskonale sprawdza się m.in. w organizacjach rządowych i państwowych. W skład centrum danych wchodzi szafa IT, chłodzenie, rozdział mocy, systemy bezpieczeństwa, detekcji i gaszenia pożaru oraz monitoring IT.
 • energooszczędne centrum danych RiMatrix Edge Data Center - ekologiczne, przyjazne dla środowiska centrum danych składające się z szaf rack IT, chłodzenia, zasilania, monitoringu oraz pomieszczenia bezpieczeństwa HVR. Cechuje się niezwykle wysoką skalowalnością i może być instalowane w istniejących budynkach bez ingerencji w strukturę obiektu. 

Więcej informacji na temat rozwiązań Edge Data Center firmy Rittal oraz pobrać bezpłatny ebook dotyczący Edge Data Center znajduje się na stronie internetowej firmy pod adresem – www.edge.rittal.com.pl

 

O Rittal:

 • Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest jednym z wiodących światowych dostawców systemów do szaf sterowniczych, rozdziału mocy, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i instalacji, przemyśle spożywczym i napojowym oraz w branży IT i telekomunikacji.
 • Szeroki wachlarz usług oferowanych przez światowego lidera rynku obejmuje konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są stale dostępne w całym procesie produkcyjnym. Inteligentne rozwiązania chłodnicze Rittal, zużywające nawet o 75 procent mniej energii i charakteryzujące się dużą przewagą pod względem emisji CO2, mogą komunikować się ze środowiskiem produkcyjnym i tworzyć innowacyjne procesy dla konserwacji i serwisu. Portfolio obejmuje innowacyjne rozwiązania IT, od szaf IT i modułowych centrów danych po rozwiązania obliczeniowe brzegowe i hiperskalowe.
 • Wiodący dostawcy oprogramowania Eplan i Cideon uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania projektowe, a Rittal Automation Systems o rozwiązania automatyzacji do budowy rozdzielnic.
 • Rittal został założony w 1961 roku i jest największym przedsiębiorstwem zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh odnosi międzynarodowy sukces dzięki 12 zakładom produkcyjnym i 94 filiom. Grupa firm zatrudnia 11 600 osób i osiągnęła w 2019 roku sprzedaż na poziomie 2,6 miliarda euro. firm
 • Więcej informacji można znaleźć na stronach www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet home.pl z kampanią wizerunkową Biuro prasowe
2023-01-10 | 11:05

home.pl z kampanią wizerunkową

home.pl z kampanią wizerunkową 9 stycznia 2023 roku rusza ogólnopolska kampania wizerunkowa home.pl. Kampania będzie prowadzona w telewizji oraz Internecie, towarzyszyć jej będą
Internet Święta – taniej, zero waste i bez kolejek dzięki zakupom online
2022-12-19 | 11:12

Święta – taniej, zero waste i bez kolejek dzięki zakupom online

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie przygotowanie do zakupów świątecznych jest kluczowe, aby nie wydać za dużo, kupić wszystkie potrzebne rzeczy i uniknąć wielokrotnych wycieczek
Internet Black Friday w e-grocery - przegląd promocji
2022-11-22 | 14:53

Black Friday w e-grocery - przegląd promocji

Everli, wiodąca platforma do zakupów online, przygotowała dla swoich Klientów tygodniową promocję wykorzystując popularny i bardzo atrakcyjny mechanizm podwajania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Transport

Kolej to najbardziej ekologiczny środek transportu. W Polsce wciąż jednak dominują samochody i ciężarówki

– Polska wciąż jest jednak mocno skoncentrowana na transporcie samochodowym, podobnie zresztą jak wiele innych państw. To zrozumiałe, bo przejście w kierunku innych środków transportu jest dużym krokiem, potrzeba wielu inwestycji w infrastrukturę fizyczną i cyfrową. Jednak, jeśli będą inwestycje i będzie wola polityczna, to przyszłość rysuje się optymistycznie – uważa Monika Heiming, szefowa Stowarzyszenia Europejskich Zarządców Infrastruktury Kolejowej w UE (EIM).​ Jak wskazuje, wyzwaniem na nadchodzące lata jest wzrost konkurencyjności sektora kolejowego, tak aby stanowił on atrakcyjną alternatywę dla innych środków transportu. Jednak pod względem środowiskowym już w tej chwili kolej zajmuje pierwsze miejsce i jest najmniej emisyjnym sposobem przewozu ludzi i towarów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Handel

Konsumenci oczekują szybkiego kontaktu i personalizacji oferty. Firmy zamierzają zwiększyć inwestycje w obsługę klienta aż o jedną czwartą

Prawie połowa klientów jest niezadowolona, jeśli nie otrzymuje spersonalizowanej oferty, a niemal wszyscy oczekują, że sprzedawca będzie pamiętał ich preferencje zakupowe  wynika z badań przeprowadzonych przez Adobe. Wysoki poziom pozytywnego doświadczenia klienta będzie w najbliższych latach głównym celem marketerów. Ma on być budowany poprzez automatyzację obsługi i obecność firm w świecie wirtualnym.

Zdrowie

Zachęty finansowe mogą zwiększyć wyszczepialność. Naukowcy nie zaobserwowali negatywnych skutków takich praktyk

Ludzie, którzy otrzymają niewielką kwotę za przyjęcie szczepionki, chętniej korzystają z takiej ochrony przeciw zakażeniom  dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Lozannie. Wyniki dwóch eksperymentów przeprowadzonych w Szwecji i Stanach Zjednoczonych nie wykazały negatywnych skutków takiej polityki. Jak twierdzą autorzy badania, ich praca może ułatwić decydentom podejmowanie decyzji co do stosowania zachęt finansowych w programach szczepień.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.