Wyróżnienie realme dla studentów MSKPU wręczone
W czwartek, 28 września, w Muzeum Etnograficznym w Warszawie po raz kolejny swoje kolekcje zaprezentowali absolwenci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszył pokaz mody wirtualnej 3D kursantów kierunku 3D FASHION DESIGN. realme oraz Matteo Menotto – projektant, który współtworzył designerskie smartfony realme z serii 11 Pro 5G – szczególnie docenili prace Natalii Skawiny, które wyróżniły się innowacyjnym wzornictwem oraz dopracowaniem w najdrobniejszych szczegółach.
Pokazy dyplomowe jednej z najbardziej prestiżowych szkół na świecie modowej branży od lat cieszą miłośników mody, ekstrawagancji i sztuki projektowania. W tegorocznej edycji swe autorskie kolekcje zaprezentowało ponad 60 debiutujących projektantów i kostiumografów. Pokaz Dyplomowy MSKPU jest szczególnie ważnym wydarzeniem dla młodych artystów, którzy pod czujnym okiem specjalistów, przez dwa lata doszkalali swój kunszt projektowania, a teraz uhonorowali swą ciężką pracę pokazem autorskich kolekcji. Twórczość uczniów została poddana ocenie ekspertów z branży mody, a wysoka ocena od prestiżowego Jury Pokazu Dyplomowego MSKPU 2023 to prawdziwe wyróżnienie.
Podczas pokazu wręczono wyróżnienie przyznawane przez markę realme, partnera tego prestiżowego wydarzenia. Natalia Skawina otrzymała jeden z najnowszych smartfonów producenta, którego design powstał we współpracy z byłym projektantem marki GUCCI – Matteo Menottim. Co więcej, za pośrednictwem mediów społecznościowych włoski artysta pogratulował wyróżnionej absolwentce MSKPU oraz życzył sukcesów na dalszej drodze rozwoju kariery modowej.
Luksusowe wzornictwo realme – gdy moda łączy się z technologią
Modele smartfonów z serii realme 11 Pro 5G są dostępne w dwóch kolorach: beżowym i czarnym. Pierwszy z nich to efekt współpracy realme Design Studio i Matteo Menotto. Na uwagę zasługuje fakt, że wersja w kolorze beżowym czerpie swoją estetykę z miasta mody i stylu: Mediolanu. Projektant inspirował się najbardziej ulotnym momentem dnia, gdy światło słoneczne oblewa budynki bladozłotym odcieniem. Przypominający ręcznie wykonany szew na tylnej obudowie realme 11 Pro+ 5G eksponuje wysokiej klasy teksturę telefonu oraz wegańską skórę, która pokrywa plecy urządzenia.
O realme
realme to globalna firma zajmująca się technologiami konsumenckimi, która zdobywa rynek smartfonów i AIoT czyniąc najnowocześniejsze technologie bardziej dostępnymi. Dostarcza konsumentom gamę urządzeń w przystępnych cenach, o najwyższej jakości i wzornictwie, jednocześnie wyznaczając trendy. Firma została założona w 2018 roku przez Sky Li, a jej DNA oddaje hasło „Dare to Leap”. W zaledwie 3 lata, realme stało się jednym z 5 największych producentów smartfonów na 30 rynkach i jest już obecne w 61 krajach na całym świecie. Produkty marki są dostępne w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Afryce, a jej globalna baza użytkowników wynosi ponad 140 milionów.
Więcej informacji na stronie: www.realme.com
Kontakt dla mediów:
Tomasz Nowicki
PR Manager
tel.: 501 760 211
mail: tomasz.nowicki@realme.com
Patrycja Osiadacz
Senior Consultant
tel.: 609 507 045
mail: patrycja.osiadacz@havas.com

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.