Wykorzystanie świetlików modułowych w oddziale firmy IVECO Siltruck
Oddział firmy IVECO Siltruck w Żorach zastosował modułowe świetliki dachowe VELUX Commercial w celu optymalizacji światła dziennego oraz zwiększenia atrakcyjności budynku. Te modułowe, płaskie okna przeznaczone do montażu na dachach, których innowacyjna konstrukcja oraz szklana góra umożliwiają dostanie się promieni słonecznych, tworzą przyjazną przestrzeń do pracy i obsługi klientów.
Firma Siltruck jest autoryzowanym dealerem marki IVECO. W Polsce posiada siedzibę w Skoczowie oraz dwa oddziały, w tym jeden, powyżej wspomniany w Żorach. W swoich obiektach zapewnia klientom kompleksową obsługę sprzedażową i posprzedażową.
Inwestycja w Żorach powstała w październiku 2022 roku, a za jej projekt odpowiadał Generalny Wykonawca. Pomysł na to, by wykorzystać świetliki modułowe VELUX oraz pasma świetlne Vario Norm powstał już na wczesnym etapie konsultacji z biurem projektowym. Ze względu na kwestie, takie jak m.in. parametry budynku i pomieszczeń czy ogólną koncepcję funkcjonalności, należało odpowiednio dopasować rozwiązania do projektu. Niewątpliwie zaletą świetlików modułowych jest fakt, że ich wszechstronny system umożliwia tworzenie szeregu projektów dla różnych obiektów. (?) Stanowiło to kluczowy element dla ciągu komunikacyjnego na piętrze oraz strefy obsługi klienta na parterze. Dzięki temu połączono dwie kondygnacje budynku i wpuszczono dużą ilości naturalnego światła dziennego. W projekcie wykorzystano rozwiązanie jednospadowe oraz standardowe świetliki ze sklepieniem łukowym, które są idealne do płaskich dachów przemysłowych i komercyjnych. Doprowadziło to do powstania niesamowitego klimatu w obiekcie, zwiększając także jego walory estetyczne.
Warto zwrócić również uwagę na fakt, że w parze za zwiększeniem ilości naturalnego światła idzie energooszczędność. Optymalizacja światła dziennego może przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii nawet o 70%. W przypadku przestrzeni, które posiadają do niego optymalny dostęp, możliwe jest obniżenie zużycia energii o 8 kWh/m².
Modułowe świetliki dachowe VELUX to przede wszystkim komponenty o wysokiej izolacyjności, stabilności termicznej i wytrzymałości. Poddawane rygorystycznym testom dają gwarancję najwyższej jakości oraz zadowolenia klientów.
Więcej informacji o prefabrykowanych świetlikach modułowych znajdziesz na: www.commercial.velux.pl
Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?
BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.