Wydajny i budżetowy elegant od ZTE: Blade V50 Design
ZTE Blade V50 Design to następca eleganckiego Blade V40 Design – obecnie oba designerskie modele są oferowane równolegle w Polsce. Blade V50 Design to model wyższy, znacznie lepiej wyspecyfikowany od swojego poprzednika. Urządzenie posiada 6,6-calowy ekran o częstotliwości odświeżania 90Hz. Rozdzielczość matrycy FHD+ 1080x2408 pikseli w formacie 20:9 zapewnia wyjątkową ostrość i dużą głębię. Z tyłu znajduje się wyspa aparatów a na niej 3 obiektywy oraz flesz umieszczone w 3-ch okrągłych polach. Całość zamknięta jest w bardzo eleganckiej obudowie o grubości zaledwie 8.3 mm, która nadaje smartfonowi Blade V50 Design wyjątkowo smukły i stylowy wygląd.
Smartfon Blade V50 Design działa na systemie Android 13 i jest napędzany przez procesor Unisoc T606, posiadający osiem rdzeni (2x1.6GHz Cortex-A75 + 6x1.6GHz Cortex-A55) oraz grafikę ARM Mali-G57. Model ten posiada także bardzo dużą pamięć. Wewnętrzna pamięć na dane to aż 256 GB, za płynna pracę odpowiada zaś 8 GB RAM-u z możliwością użycia dodatkowo aż 10 GB RAM przydzielanych dynamicznie z pamięci wewnętrznej – smartfon dysponuje zatem do aż 18 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja zapewnia płynne działanie i dużo miejsca na przechowywanie swoich plików. Gdy zabraknie miejsca, pamięć można rozszerzyć o nawet 1TB za pomocą karty pamięci.
ZTE Blade V50 Design wyposażony jest w bardzo dobrej jakości główny aparat fotograficzny o rozdzielczości 50 MP f/1.8 (szerokokątny) z autofocusem PDAF oraz 2 dodatkowe aparaty 2 MP f/2.4 – jeden do głębi oraz drugi makro. Dzięki funkcjom takim jak LED flash, HDR i panorama, użytkownicy mogą rejestrować wyjątkowe chwile w doskonałej jakości jak również nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p@30fps. Przedni aparat do selfie o rozdzielczości 8 MP f/2.0 pozwala na tworzenie doskonałych autoportretów.
Smartfon posiada także szereg dodatkowych funkcjonalności. W zakresie komunikacji Blade V50 Design oferuje funkcje takie jak WLAN, Bluetooth 5.2, GPS, NFC, oraz port USB-C 2.0. Z boku umieszczony jest także czytnik linii papilarnych dzięki któremu można lepiej zabezpieczyć dane. Smartfon zasilany jest przez dużą baterię typu Li-Po o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 22.5W.
ZTE Blade V50 Design jest dostępny w Polsce w kolorach czarnym i lawendowym. Produkt został wyceniony na 699 złotych.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.