Wydajny i budżetowy elegant od ZTE: Blade V50 Design
ZTE Blade V50 Design to następca eleganckiego Blade V40 Design – obecnie oba designerskie modele są oferowane równolegle w Polsce. Blade V50 Design to model wyższy, znacznie lepiej wyspecyfikowany od swojego poprzednika. Urządzenie posiada 6,6-calowy ekran o częstotliwości odświeżania 90Hz. Rozdzielczość matrycy FHD+ 1080x2408 pikseli w formacie 20:9 zapewnia wyjątkową ostrość i dużą głębię. Z tyłu znajduje się wyspa aparatów a na niej 3 obiektywy oraz flesz umieszczone w 3-ch okrągłych polach. Całość zamknięta jest w bardzo eleganckiej obudowie o grubości zaledwie 8.3 mm, która nadaje smartfonowi Blade V50 Design wyjątkowo smukły i stylowy wygląd.
Smartfon Blade V50 Design działa na systemie Android 13 i jest napędzany przez procesor Unisoc T606, posiadający osiem rdzeni (2x1.6GHz Cortex-A75 + 6x1.6GHz Cortex-A55) oraz grafikę ARM Mali-G57. Model ten posiada także bardzo dużą pamięć. Wewnętrzna pamięć na dane to aż 256 GB, za płynna pracę odpowiada zaś 8 GB RAM-u z możliwością użycia dodatkowo aż 10 GB RAM przydzielanych dynamicznie z pamięci wewnętrznej – smartfon dysponuje zatem do aż 18 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja zapewnia płynne działanie i dużo miejsca na przechowywanie swoich plików. Gdy zabraknie miejsca, pamięć można rozszerzyć o nawet 1TB za pomocą karty pamięci.
ZTE Blade V50 Design wyposażony jest w bardzo dobrej jakości główny aparat fotograficzny o rozdzielczości 50 MP f/1.8 (szerokokątny) z autofocusem PDAF oraz 2 dodatkowe aparaty 2 MP f/2.4 – jeden do głębi oraz drugi makro. Dzięki funkcjom takim jak LED flash, HDR i panorama, użytkownicy mogą rejestrować wyjątkowe chwile w doskonałej jakości jak również nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p@30fps. Przedni aparat do selfie o rozdzielczości 8 MP f/2.0 pozwala na tworzenie doskonałych autoportretów.
Smartfon posiada także szereg dodatkowych funkcjonalności. W zakresie komunikacji Blade V50 Design oferuje funkcje takie jak WLAN, Bluetooth 5.2, GPS, NFC, oraz port USB-C 2.0. Z boku umieszczony jest także czytnik linii papilarnych dzięki któremu można lepiej zabezpieczyć dane. Smartfon zasilany jest przez dużą baterię typu Li-Po o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 22.5W.
ZTE Blade V50 Design jest dostępny w Polsce w kolorach czarnym i lawendowym. Produkt został wyceniony na 699 złotych.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.