Komunikaty PR

Wyborowa Pernod Ricard otwiera nowe centrum dystrybucyjne

2023-05-18  |  17:30
Biuro prasowe

 

Wyborowa Pernod Ricard uruchamia, w Nowym Kisielinie pod Zieloną Górą, centrum dystrybucyjne, z którego dostarczać będzie produkty odbiorcom w całym kraju. To najnowocześniejszy magazyn firmy w Polsce, spełniający najwyższe standardy branżowe.

 

- Nowe centrum dystrybucyjne znacząco rozszerza skalę naszego biznesu na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i urządzeń oraz automatyzacji wielu procesów, z nowego magazynu możemy wysyłać około 40 mln litrów naszych produktów rocznie, do odbiorców na terenie całego kraju. W centrum dystrybucyjnym, podobnie jak w naszych zakładach produkcyjnych, zastosowaliśmy rozwiązania pro środowiskowe – korzystamy m. in. z energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych, powiedział Artur Otta, dyrektor operacyjny w Wyborowa Pernod Ricard.

 

- To dla nas ważne, że firma Wyborowa Pernod Ricard, z długoletnią tradycją działalności w Zielonej Górze, cały czas się rozwija. Cieszymy się, że uruchamiając centrum dystrybucyjne, Wyborowa Pernod Ricard tworzy nowe, bezpieczne miejsca pracy, ale też dba o środowisko. Otwarcie tego nowoczesnego obiektu jest też kolejnym dowodem na to, że Lubuski Park Przemysłowy jest doskonałą lokalizacją inwestycyjną w naszym regionie, powiedział Dariusz Lesicki, Zastępca Prezydenta Zielonej Góry.

 

Nowa inwestycja Wyborowa Pernod Ricard obejmuje wybudowanie hali centrum dystrybucyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą (powierzchnie magazynowe, techniczne, biurowo-socjalne), a także zakup i instalację maszyn oraz niezbędnych urządzeń.

 

Centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie będzie spełniało najwyższe standardy branżowe. Hala o pojemności 11.000 miejsc paletowych, ze zwiększoną powierzchnią rozładunkową i załadunkową oraz przepływowym układzie, zoptymalizuje proces obrotu towarów. System magazynowania ładunków na regałach paletowych wysokiego składowania został wyposażony w 4 paletomaty oraz samojezdne owijarki, które automatyzują operacje logistyczne i odciążą pracowników.

 

Nowy magazyn wykorzystuje też rozwiązania pro-środowiskowe - energia elektryczna wytwarzana jest w oparciu o źródła odnawialne, zmniejszone zostało zużycie prądu w godzinach nocnych, a wózki widłowe transportujące ładunki mają zasilanie elektryczne, nie emitują zatem spalin. Wszystkie te działania wpisują się w ogłoszony w kwietniu 2019 r. plan działań Grupy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności - do roku 2030, który określa konkretne zobowiązania, zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, w czterech najważniejszych obszarach: troski o miejsce pochodzenia (Nurturing Terroir), doceniania ludzi (Valuing People), wytwarzania w obiegu zamkniętym (Circular Making) i odpowiedzialnej gościnności (Resposible Hosting).

 

Nowe centrum dystrybucyjne to kolejna inwestycja Wyborowa Pernod Ricard w Zielonej Górze, gdzie firma obecna jest od lat. Ma tu jeden ze swoich kluczowych zakładów produkcyjnych, który działa w mieście od ponad 75 lat, produkując ikoniczne marki, takie jak Wyborowa, Luksusowa czy OSTOYA i tworząc miejsca pracy dla kolejnych pokoleń Zielonogórzan.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Nowa, piąta już w Polsce sortownia DPD Polska to strategiczna inwestycja firmy, której celem jest dalsza optymalizacja procesów logistycznych oraz zwiększenie
Infrastruktura Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?
2024-12-23 | 12:00

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

Na pierwszy rzut oka inwestowanie w farmy fotowoltaiczne może wydawać się mniej opłacalne zimą. Mniejsze nasłonecznienie, krótsze dni i często zachmurzone niebo w naszej szerokości
Infrastruktura BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
2024-12-13 | 09:00

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze

Gmina Zator postawiła na kompleksowe usprawnienie dróg lokalnych w Podolszu i Zatorze. 10 września 2024 roku wykonawcą inwestycji na ulicach Nad Sakwą oraz Starowiejskiej wybrana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Edukacja

Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.