Wszechstronność mobilnych rozwiązań kluczowa w produkcji farmaceutycznej
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Niewiele branż jest tak zaawansowanych w badaniach i rozwoju jak przemysł farmaceutyczny. Kluczowym elementem tego sukcesu jest wszechstronność dostępnych wytrzymałych rozwiązań mobilnych, które wspierają efektywność i innowacyjność w tej dziedzinie.
Środowisko produkcji farmaceutycznej stawia przed pracownikami – od techników laboratoryjnych po pracowników magazynów – szereg wyzwań. Muszą oni korzystać z wytrzymałego urządzenia, które jest łatwe w obsłudze, wytrzymuje szybkie zmiany temperatury, intensywne wibracje i upadki, a także sprawdza się w różnych środowiskach w krótkim czasie. Przy tym urządzenie musi zapewniać wysoką wydajność i łączność, aby obsługiwać duże ilości danych.
Branża farmaceutyczna potrzebuje urządzenia, które będzie uniwersalne i funkcjonalne, ponieważ noszenie kilku urządzeń jednocześnie nie jest praktyczne. Dlatego kluczowe jest znalezienie jednego rozwiązania, które będzie łatwe i intuicyjne w obsłudze.
Modularność, wszechstronność i bezpieczeństwo
W tym kontekście doskonale sprawdzają się tablety Panasonic TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3. Jako jedne z najbardziej dostosowalnych i wytrzymałych tabletów na rynku, najnowsze wersje G2 i 33 wprowadzają modularność na wyższy poziom, umożliwiając korzystanie z urządzeń zarówno jako tabletów, jak i tradycyjnych notebooków dzięki odłączanej klawiaturze.
Oba modele mogą być wyposażone w czytniki linii papilarnych, co jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników potrzebujących bezpiecznego dostępu do wrażliwych lub kluczowych danych – takich jak dane testowe czy informacje dotyczące badań klinicznych i produkcji szczepionek.
TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3 obsługują także czytniki kodów kreskowych, kart inteligentnych i RFID, co jest przydatne do rejestrowania i przetwarzania próbek testowych oraz danych pacjentów. Dodatkowo, Top Expansion Area modelu G2mk2 jest kompatybilna z kartą pamięci MicroSD, co umożliwia szybki dostęp do ważnych danych i ich transfer między urządzeniami.
Więcej danych wymaga większej wydajności
Przemysł farmaceutyczny wykorzystuje moc rozległych zbiorów danych, aby zwiększyć innowacyjność oraz skrócić czas odkrywania, rozwoju i dostępności leków, stosując technologie AI do przyspieszenia programów badawczo-rozwojowych.
Ma to wpływ na całą branżę, ponieważ różne grupy użytkowników potrzebują urządzenia, które skutecznie radzi sobie z złożonymi zbiorami danych i obsługuje wiele aplikacji jednocześnie. Tablety TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3 oferują wiodącą na rynku wydajność, korzystając z procesorów Intel® Core™ i5 12. generacji, co pozwala na uruchamianie najbardziej wymagających aplikacji na systemie Windows 11 Pro.
Wytrzymałe rozwiązania dla różnych ról
Wszechstronna konstrukcja modeli 33mk3 i G2mk2 pozwala na ich wykorzystanie w różnych rolach w produkcji farmaceutycznej. Na przykład, mogą być zamontowane w wózkach widłowych w magazynach i odłączane, gdy potrzebne są w innych miejscach. Oba urządzenia mogą być wyposażone w wymienne baterie, co zapewnia ciągłe użytkowanie
Ich wojskowa wytrzymałość oraz odporność na wodę i kurz (klasa IP65) sprawiają, że są idealne do każdej roli w trudnych warunkach, eliminując obawy o uszkodzenia spowodowane upadkami, wstrząsami, wibracjami czy skrajnymi temperaturami.
Możliwość dokładnego czyszczenia urządzeń jest niezbędna w pracy w różnych rolach w przemyśle farmaceutycznym, tj. wszelkie zanieczyszczenia krzyżowe są niedopuszczalne. Urządzenia TOUGHBOOK są rygorystycznie testowane z użyciem powszechnie stosowanych środków czyszczących w przemyśle farmaceutycznym, co ułatwia ich dezynfekcję. Ekran dotykowy działający w rękawiczkach umożliwia precyzyjne działanie bez kompromisów sanitarnych.
Podczas gdy inne urządzenia korzystają z wentylatorów, które mogą wciągać obce cząstki, urządzenia TOUGHBOOK tego nie robią, co pomaga utrzymać czystość w pomieszczeniach sterylnych.
Doświadczenie Panasonic w pracy z wiodącymi firmami farmaceutycznymi i producentami przez ponad 20 lat pozwoliło na zdobycie wiedzy na temat wymagań mobilnych pracowników i ich zespołów wsparcia IT w zakresie wytrzymałych urządzeń mobilnych. Ostatecznie decydenci w przemyśle farmaceutycznym powinni poszukiwać dostawcy technologii, który potrafi stworzyć dostosowane rozwiązania i wsparcie zgodnie z wymaganiami organizacji.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.