Wszechstronność mobilnych rozwiązań kluczowa w produkcji farmaceutycznej
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Niewiele branż jest tak zaawansowanych w badaniach i rozwoju jak przemysł farmaceutyczny. Kluczowym elementem tego sukcesu jest wszechstronność dostępnych wytrzymałych rozwiązań mobilnych, które wspierają efektywność i innowacyjność w tej dziedzinie.
Środowisko produkcji farmaceutycznej stawia przed pracownikami – od techników laboratoryjnych po pracowników magazynów – szereg wyzwań. Muszą oni korzystać z wytrzymałego urządzenia, które jest łatwe w obsłudze, wytrzymuje szybkie zmiany temperatury, intensywne wibracje i upadki, a także sprawdza się w różnych środowiskach w krótkim czasie. Przy tym urządzenie musi zapewniać wysoką wydajność i łączność, aby obsługiwać duże ilości danych.
Branża farmaceutyczna potrzebuje urządzenia, które będzie uniwersalne i funkcjonalne, ponieważ noszenie kilku urządzeń jednocześnie nie jest praktyczne. Dlatego kluczowe jest znalezienie jednego rozwiązania, które będzie łatwe i intuicyjne w obsłudze.
Modularność, wszechstronność i bezpieczeństwo
W tym kontekście doskonale sprawdzają się tablety Panasonic TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3. Jako jedne z najbardziej dostosowalnych i wytrzymałych tabletów na rynku, najnowsze wersje G2 i 33 wprowadzają modularność na wyższy poziom, umożliwiając korzystanie z urządzeń zarówno jako tabletów, jak i tradycyjnych notebooków dzięki odłączanej klawiaturze.
Oba modele mogą być wyposażone w czytniki linii papilarnych, co jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników potrzebujących bezpiecznego dostępu do wrażliwych lub kluczowych danych – takich jak dane testowe czy informacje dotyczące badań klinicznych i produkcji szczepionek.
TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3 obsługują także czytniki kodów kreskowych, kart inteligentnych i RFID, co jest przydatne do rejestrowania i przetwarzania próbek testowych oraz danych pacjentów. Dodatkowo, Top Expansion Area modelu G2mk2 jest kompatybilna z kartą pamięci MicroSD, co umożliwia szybki dostęp do ważnych danych i ich transfer między urządzeniami.
Więcej danych wymaga większej wydajności
Przemysł farmaceutyczny wykorzystuje moc rozległych zbiorów danych, aby zwiększyć innowacyjność oraz skrócić czas odkrywania, rozwoju i dostępności leków, stosując technologie AI do przyspieszenia programów badawczo-rozwojowych.
Ma to wpływ na całą branżę, ponieważ różne grupy użytkowników potrzebują urządzenia, które skutecznie radzi sobie z złożonymi zbiorami danych i obsługuje wiele aplikacji jednocześnie. Tablety TOUGHBOOK G2mk2 i 33mk3 oferują wiodącą na rynku wydajność, korzystając z procesorów Intel® Core™ i5 12. generacji, co pozwala na uruchamianie najbardziej wymagających aplikacji na systemie Windows 11 Pro.
Wytrzymałe rozwiązania dla różnych ról
Wszechstronna konstrukcja modeli 33mk3 i G2mk2 pozwala na ich wykorzystanie w różnych rolach w produkcji farmaceutycznej. Na przykład, mogą być zamontowane w wózkach widłowych w magazynach i odłączane, gdy potrzebne są w innych miejscach. Oba urządzenia mogą być wyposażone w wymienne baterie, co zapewnia ciągłe użytkowanie
Ich wojskowa wytrzymałość oraz odporność na wodę i kurz (klasa IP65) sprawiają, że są idealne do każdej roli w trudnych warunkach, eliminując obawy o uszkodzenia spowodowane upadkami, wstrząsami, wibracjami czy skrajnymi temperaturami.
Możliwość dokładnego czyszczenia urządzeń jest niezbędna w pracy w różnych rolach w przemyśle farmaceutycznym, tj. wszelkie zanieczyszczenia krzyżowe są niedopuszczalne. Urządzenia TOUGHBOOK są rygorystycznie testowane z użyciem powszechnie stosowanych środków czyszczących w przemyśle farmaceutycznym, co ułatwia ich dezynfekcję. Ekran dotykowy działający w rękawiczkach umożliwia precyzyjne działanie bez kompromisów sanitarnych.
Podczas gdy inne urządzenia korzystają z wentylatorów, które mogą wciągać obce cząstki, urządzenia TOUGHBOOK tego nie robią, co pomaga utrzymać czystość w pomieszczeniach sterylnych.
Doświadczenie Panasonic w pracy z wiodącymi firmami farmaceutycznymi i producentami przez ponad 20 lat pozwoliło na zdobycie wiedzy na temat wymagań mobilnych pracowników i ich zespołów wsparcia IT w zakresie wytrzymałych urządzeń mobilnych. Ostatecznie decydenci w przemyśle farmaceutycznym powinni poszukiwać dostawcy technologii, który potrafi stworzyć dostosowane rozwiązania i wsparcie zgodnie z wymaganiami organizacji.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie
Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.