WORKsHOW2025: Przyszłość pracy na międzynarodowej konferencji już 15 stycznia 2025!
WORKsHOW2025 – Konferencja dla liderów i praktyków HR
15 stycznia 2025 odbędzie się międzynarodowa konferencja WORKsHOW2025, która zgromadzi liderów biznesu, ekspertów HR oraz innowatorów z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Portugalii i Kanady, poświęcona przyszłości pracy.
Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych nowoczesnymi modelami pracy, produktywnością oraz budowaniem środowisk pracy sprzyjających równowadze między życiem zawodowym, a osobistym, będzie stanowić platformę wymiany wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach i skutecznych modelach organizacji pracy.
WORKsHOW2025 – Platforma wymiany wiedzy i doświadczeń
Uczestnicy konferencji WORKsHOW2025 będą mieli okazję poznać inspirujące case studies z Polski i zagranicy oraz zapoznać się z najnowszymi trendami w obszarze elastycznych rozwiązań.
Program obejmie tematy takie jak 4-dniowy tydzień pracy, 6 - i 7-godzinne modele pracy, funkcjonowanie samozarządzających się zespołów, a także debaty międzypokoleniowe i wystąpienia światowej klasy ekspertów.
Jednym z prelegentów wydarzenia będzie prof. Brendan Burchell, socjolog z Uniwersytetu w Cambridge, który podzieli się wynikami badań nad 4-dniowym tygodniem pracy – największym tego typu eksperymentem przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii.
„Przed rozpoczęciem eksperymentu wiele osób zastanawiało się, czy uda się zwiększyć produktywność na tyle, by zrekompensować skrócenie czasu pracy. Jednak to właśnie zaobserwowaliśmy – wyraźny wzrost efektywności, połączony z 65-procentowym spadkiem liczby dni chorobowych i 57-procentowym zmniejszeniem liczby odejść pracowników w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej” – powiedział prof. Burchell. (University of Cambridge, story: Fred Lewsey, 2023)
Newseria – partner medialny WORKsHOW2025
Newseria została partnerem medialnym WORKsHOW2025, by wspólnie przybliżyć uczestnikom wizję pracy przyszłości. Jako lider wśród prywatnych agencji informacyjnych w Polsce, Newseria doskonale wpisuje się w charakter wydarzenia, dostarczając kompleksowe i rzetelne treści w różnych formatach – od tekstu po wideo. Codziennie wspiera media, tworząc wiadomości dla radia, telewizji, prasy oraz portali internetowych, co gwarantuje szeroki zasięg i wysoką jakość przekazu.
Od 2010 roku Newseria konsekwentnie angażuje się w dostarczanie najważniejszych informacji
z obszarów gospodarki, technologii, kultury czy zdrowia. Dzięki tej wszechstronności uczestnicy WORKsHOW2025 mogą liczyć na profesjonalne relacje medialne, które pomogą w przekazywaniu kluczowych treści związanych z przyszłością pracy.
Komentarze organizatorów
„Newseria to idealny partner medialny WORKsHOW 2025, Newseria to wiarygodny partner z szerokim dotarciem do odbiorów poszukujących merytorycznych treści, a taka jest nasza konferencja - skupiona na konkretnych przypadkach firm, prezentowanych przez ich liderów oraz kompleksowych badaniach rynków pracy w Polsce, Wielkiej Brytanii i Portugalii - podkreśliła Tina Sobocińska, HR4Future, inicjatorka i organizatorka konferencji WORKsHOW2025 - Dzięki współpracy z Newseria wspólnie możemy budować świadomość na temat nadchodzących zmian i innowacji w świecie pracy” – dodała Tina Sobocińska.
„Partnerstwo z Newserią to dla WORKsHOW2025 ogromna wartość. Unikalne podejście łączy tradycyjne media z nowoczesnymi narzędziami komunikacji. Ta współpraca pozwala nam nie tylko zwiększyć zasięg, ale również dostarczać uczestnikom i obserwatorom sprawdzone, kompleksowe informacje o trendach kształtujących przyszłość pracy. Dzięki Newserii nasz przekaz będzie nie tylko bardziej widoczny, co jest kluczowe w budowaniu merytorycznej dyskusji na temat transformacji rynku pracy” – zaznaczyła Aleksandra Tobiasz, ekspertka PR i komunikacji, współorganizatorka konferencji, która odpowiada za działania komunikacyjne, oprawę graficzną i relacje z mediami.
WORKsHOW2025 odbędzie się online, zapewni szeroki dostęp czytelnikom i uczestnikom z całego świata. Dla wygody międzynarodowej publiczności, konferencja będzie tłumaczona symultanicznie
na język polski i angielski.
Rejestracja już otwarta na stronie www.workshow2025.pl.
Szczegóły wydarzenia:
- Data: 15 stycznia 2025
- Miejsce: Online
- Godziny: 9:00 - 18:00
- Rejestracja: www.workshow2025.pl

Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025

Potrzebujesz dofinansowania do protezy lub rehabilitacji? Fundacja Poland Business Run szuka beneficjentów!

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.