Woltair wprowadza na rynek własną pompę ciepła oraz linię produktową - WLTR
Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, ogłosiła dziś, że wprowadza na polski rynek swoją autorską, innowacyjną pompę ciepła o nazwie WLTR.
Woltair działa na rynku od pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Na tej podstawie firma stworzyła własną pompę ciepła – WLTR – która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania. Firma ogłosiła, że WLTR jest już dostępna w sprzedaży dla polskich klientów.
Autorska pompa ciepła firmy była opracowywana przez kilka lat pod nadzorem Karela Náprstka, współzałożyciela i dyrektora technologicznego Woltair, który od 13 lat zawodowo zajmuje się pompami ciepła i osobiście szkoli techników instalacji. Podłączając WLTR do internetu przez sieć LAN, można ją zdalnie konfigurować, serwisować i monitorować, zapobiegając potencjalnym problemom. W przypadku przerwy w dostępie do internetu, zintegrowana karta SIM zapewnia płynne połączenie. Dzięki temu wszystkie zaawansowane funkcje są dostępne bez zakłóceń.
Oprócz zdalnego dostępu, Woltair skupił się na precyzyjnym sterowaniu pompą ciepła. Optymalna wydajność i zużycie są zatem oparte nie tylko na aktualnej temperaturze zewnętrznej, ale także na prognozie pogody dla regionu. Umożliwia to WLTR optymalizację zużycia i kosztów ogrzewania. Możliwe jest także spersonalizowanie trybu ogrzewania w zależności od trybu gospodarstwa domowego z dokładnością co do godziny. Zużycie energii jest precyzyjnie mierzone za pomocą pulsacyjnego wskaźnika mocy, zintegrowanego bezpośrednio z panelem sterowania. Klienci mogą następnie monitorować statystyki na przejrzystych wykresach.
„Zainteresowanie tematyką pomp ciepła u polskich konsumentów w ostatnich latach znacznie wzrosło. Oczekują oni przede wszystkim urządzeń odpowiednio dopasowanych do swoich gospodarstw domowych oraz działających efektywnie. Nasza pompa ciepła WLTR jest innowacyjna w tym kontekście, że optymalizuje zużycie i wydajność urządzenia nie tylko na podstawie bieżącej pogody, ale też tej prognozowanej. Wygodne, zdalne sterowanie oraz przejrzyste monitorowanie wyników przypadną do gustu polskim użytkownikom” – mówi Michał Borek, Country Manager w Woltair Polska.
Woltair oferuje największy wybór urządzeń i rozwiązań z obszaru pomp ciepła i fotowoltaiki w Europie. Kompleksowe podejście firmy obejmuje cały proces wdrożenia, od planowania, przez konsultacje z lokalnymi ekspertami i informacje na temat dotacji, po instalację. Woltair zapewnia, że pompy ciepła mogą zostać zainstalowane w ciągu 30 dni. Jeśli tak się nie stanie, firma zwróci 50% ceny zakupu.
Klienci mogą skorzystać z kalkulatora cen online, aby uzyskać natychmiastową wycenę dla swoich indywidualnych potrzeb energetycznych. Woltair oferuje pompy ciepła m.in. LG, Grundig, Daikin, Panasonic, Kołton, Viessmann, Alpha Innotec, Dimplex oraz nową, własną markę - WLTR.

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.