Więcej wiedzy, lepsze wyniki: szkolenia i webinary z ekspertami Endress+Hauser
Postęp technologiczny i tempo zachodzących w związku z nim zmian nieustannie przyspieszają. Zwłaszcza, gdy mowa o obszarach wymagających specjalistycznej wiedzy inżynieryjnej. Tu często nie wystarcza zwykła instrukcja, ale konieczne jest wyposażenie użytkownika w dodatkowe, praktyczne umiejętności. Jak najlepiej radzić sobie z tego typu wyzwaniami? Endress+Hauser stawia na różnego rodzaju szkolenia, oferowane zwłaszcza w ramach projektu Akademii Doskonalenia Umiejętności.
Obecnie niemal każdy pracownik służb utrzymania ruchu ma styczność z licznymi, zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Automatyzacja procesów i stosowanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań z jednej strony stwarzają nowe możliwości usprawniania i przyspieszania działań, z drugiej – wymagają znajomości jeszcze bardziej skomplikowanego sprzętu. W przypadku służb utrzymania ruchu ważne jest, aby ta znajomość była jak najpowszechniejsza wśród załogi, która musi zachowywać dyspozycyjność i zastępowalność również w przypadku nieobecności urlopowych, rotacji na stanowiskach czy problemów kadrowych. Szkolenie pracowników, tak by byli w stanie samodzielnie poradzić sobie z różnymi urządzeniami, przynosi realne korzyści dla zakładu, pozwalając uniknąć np. kosztownych przestojów.
Potrzeba rynku
– Wyraźnie widzimy, że niezależnie od reprezentowanej branży, naszych klientów łączy dziś oczekiwanie profesjonalnego wsparcia w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Żeby w pełni je zrozumieć i wykorzystać ich potencjał, trzeba być odpowiednio przygotowanym. A nikt nie przygotuje użytkowników lepiej niż doświadczeni eksperci, znający “od podszewki” oferowane produkty i ich możliwości – podkreśla Mariusz Szwagrzyk, Dyrektor marketingu Endress+Hauser Polska.
Oferta szkoleniowa Endress+Hauser rozwijana jest już od ponad 10 lat. Korzystają z niej inżynierowie reprezentujący polski przemysł, studenci krajowych uczelni technicznych czy specjaliści zainteresowani zagadnieniami z obszaru pomiarów i automatyki. Uczestnicy, na przykładach konkretnych urządzeń poznają ich ogólną charakterystykę i główne założenia technologiczne, a następnie biorą udział w zajęciach praktycznych, pozwalających nauczyć się obsługi i diagnostyki sprzętu.
Wiedza z pierwszej ręki
Szkolenia w ramach Akademii Doskonalenia Umiejętności prowadzone są przez doświadczonych inżynierów serwisu, a także przez Product oraz Industry Managerów, odpowiedzialnych za konkretną linię produktową lub branżową. Odbywają się w nowoczesnym Showroomie we wrocławskiej siedzibie Endress+Hauser. Istnieje także możliwość realizacji szkoleń w siedzibie klienta.
Oprócz kilkudziesięciu sesji szkoleniowych organizowanych każdego roku, klienci zainteresowani ekspercką wiedzą i doświadczeniem mogą korzystać z obecnie ponad 40 godzin nagrań webinarów – a w planach są już kolejne. Szczególnym uzupełnieniem programu szkoleniowego Akademii Doskonalenia Umiejętności jest zaś unikatowa mobilna wystawa Endress+Hauser Showtruck. Ulokowana w specjalnie do tego przystosowanej ciężarówce, zawiera ponad 180 pracujących urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz systemy sterowania i wizualizacji firmy oraz jej partnerów. Dzięki temu, na 45 metrach kwadratowych przez cały rok mogą być prowadzone kompleksowe szkolenia m.in. w zakładach przemysłowych klientów.
– Elastyczność i sprawne reagowanie na zmieniające się potrzeby i oczekiwania rynku to dziś jeden z głównych warunków utrzymania konkurencyjności. Oferta dostarczana przez nas w ramach Akademii Doskonalenia Umiejętności jest przykładem takiego właśnie podejścia, dzięki czemu szkolenia i webinary cieszą się dużą popularnością. To dla nas powód do satysfakcji i jednocześnie kontynuowania obranej strategii, by kształtować rynek aparatury kontrolno-pomiarowej nie tylko przez wysokiej jakości produkty, ale także transfer wiedzy i wspieranie rozwoju kadr odpowiedzialnych za wdrażanie nowych technologii. Z entuzjazmem bierzemy udział w ewolucji technologicznej, która wymaga zarówno działań nastawionych na stosowanie coraz lepszych rozwiązań, jak i wspierania klientów w wykorzystywaniu ich pełnego potencjału – podsumowuje Mariusz Szwagrzyk.
Wszystkie informacje dotyczące szkoleń prowadzonych przez Endress+Hauser w ramach Akademii Doskonalenia Umiejętności oraz możliwości skorzystania z jej oferty można znaleźć na stronie https://www.pl.endress.com/ADU
Endress+Hauser
Endress+Hauser to światowy lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej dla wielu branż przemysłu, z kompleksowym portfolio obejmującym większość możliwych pomiarów.
Szwajcarska Grupa zatrudnia 16 000 pracowników w 125 krajach świata. W Polsce od prawie 30 lat jest partnerem zarówno dla wiodących koncernów, jak również dla sektora MŚP, wspierając polskie firmy i zakłady produkcyjne w cyfrowej transformacji, optymalizacji procesów oraz redukcji wpływu na środowisko.
Więcej informacji: www.pl.endress.com
KONTAKT:
Endress+Hauser
Mariusz Szwagrzyk
Dyrektor Marketingu
e-mail: mariusz.szwagrzyk|endress.com| |mariusz.szwagrzyk|endress.com
tel. +48 601 426 519
Endress+Hauser Polska sp. z.o.o.
ul. Wołowska 11
51-116 Wrocław
Polska
---
K+PR
Dawid Bartkowski
PR Manager
e-mail: dbartkowski|kplus.agency| |dbartkowski|kplus.agency
tel. + 48 603 944 411
Źródło informacji: Endress+Hauser
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.