Więcej wiedzy, lepsze wyniki: szkolenia i webinary z ekspertami Endress+Hauser
Postęp technologiczny i tempo zachodzących w związku z nim zmian nieustannie przyspieszają. Zwłaszcza, gdy mowa o obszarach wymagających specjalistycznej wiedzy inżynieryjnej. Tu często nie wystarcza zwykła instrukcja, ale konieczne jest wyposażenie użytkownika w dodatkowe, praktyczne umiejętności. Jak najlepiej radzić sobie z tego typu wyzwaniami? Endress+Hauser stawia na różnego rodzaju szkolenia, oferowane zwłaszcza w ramach projektu Akademii Doskonalenia Umiejętności.
Obecnie niemal każdy pracownik służb utrzymania ruchu ma styczność z licznymi, zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Automatyzacja procesów i stosowanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań z jednej strony stwarzają nowe możliwości usprawniania i przyspieszania działań, z drugiej – wymagają znajomości jeszcze bardziej skomplikowanego sprzętu. W przypadku służb utrzymania ruchu ważne jest, aby ta znajomość była jak najpowszechniejsza wśród załogi, która musi zachowywać dyspozycyjność i zastępowalność również w przypadku nieobecności urlopowych, rotacji na stanowiskach czy problemów kadrowych. Szkolenie pracowników, tak by byli w stanie samodzielnie poradzić sobie z różnymi urządzeniami, przynosi realne korzyści dla zakładu, pozwalając uniknąć np. kosztownych przestojów.
Potrzeba rynku
– Wyraźnie widzimy, że niezależnie od reprezentowanej branży, naszych klientów łączy dziś oczekiwanie profesjonalnego wsparcia w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Żeby w pełni je zrozumieć i wykorzystać ich potencjał, trzeba być odpowiednio przygotowanym. A nikt nie przygotuje użytkowników lepiej niż doświadczeni eksperci, znający “od podszewki” oferowane produkty i ich możliwości – podkreśla Mariusz Szwagrzyk, Dyrektor marketingu Endress+Hauser Polska.
Oferta szkoleniowa Endress+Hauser rozwijana jest już od ponad 10 lat. Korzystają z niej inżynierowie reprezentujący polski przemysł, studenci krajowych uczelni technicznych czy specjaliści zainteresowani zagadnieniami z obszaru pomiarów i automatyki. Uczestnicy, na przykładach konkretnych urządzeń poznają ich ogólną charakterystykę i główne założenia technologiczne, a następnie biorą udział w zajęciach praktycznych, pozwalających nauczyć się obsługi i diagnostyki sprzętu.
Wiedza z pierwszej ręki
Szkolenia w ramach Akademii Doskonalenia Umiejętności prowadzone są przez doświadczonych inżynierów serwisu, a także przez Product oraz Industry Managerów, odpowiedzialnych za konkretną linię produktową lub branżową. Odbywają się w nowoczesnym Showroomie we wrocławskiej siedzibie Endress+Hauser. Istnieje także możliwość realizacji szkoleń w siedzibie klienta.
Oprócz kilkudziesięciu sesji szkoleniowych organizowanych każdego roku, klienci zainteresowani ekspercką wiedzą i doświadczeniem mogą korzystać z obecnie ponad 40 godzin nagrań webinarów – a w planach są już kolejne. Szczególnym uzupełnieniem programu szkoleniowego Akademii Doskonalenia Umiejętności jest zaś unikatowa mobilna wystawa Endress+Hauser Showtruck. Ulokowana w specjalnie do tego przystosowanej ciężarówce, zawiera ponad 180 pracujących urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz systemy sterowania i wizualizacji firmy oraz jej partnerów. Dzięki temu, na 45 metrach kwadratowych przez cały rok mogą być prowadzone kompleksowe szkolenia m.in. w zakładach przemysłowych klientów.
– Elastyczność i sprawne reagowanie na zmieniające się potrzeby i oczekiwania rynku to dziś jeden z głównych warunków utrzymania konkurencyjności. Oferta dostarczana przez nas w ramach Akademii Doskonalenia Umiejętności jest przykładem takiego właśnie podejścia, dzięki czemu szkolenia i webinary cieszą się dużą popularnością. To dla nas powód do satysfakcji i jednocześnie kontynuowania obranej strategii, by kształtować rynek aparatury kontrolno-pomiarowej nie tylko przez wysokiej jakości produkty, ale także transfer wiedzy i wspieranie rozwoju kadr odpowiedzialnych za wdrażanie nowych technologii. Z entuzjazmem bierzemy udział w ewolucji technologicznej, która wymaga zarówno działań nastawionych na stosowanie coraz lepszych rozwiązań, jak i wspierania klientów w wykorzystywaniu ich pełnego potencjału – podsumowuje Mariusz Szwagrzyk.
Wszystkie informacje dotyczące szkoleń prowadzonych przez Endress+Hauser w ramach Akademii Doskonalenia Umiejętności oraz możliwości skorzystania z jej oferty można znaleźć na stronie https://www.pl.endress.com/ADU
Endress+Hauser
Endress+Hauser to światowy lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej dla wielu branż przemysłu, z kompleksowym portfolio obejmującym większość możliwych pomiarów.
Szwajcarska Grupa zatrudnia 16 000 pracowników w 125 krajach świata. W Polsce od prawie 30 lat jest partnerem zarówno dla wiodących koncernów, jak również dla sektora MŚP, wspierając polskie firmy i zakłady produkcyjne w cyfrowej transformacji, optymalizacji procesów oraz redukcji wpływu na środowisko.
Więcej informacji: www.pl.endress.com
KONTAKT:
Endress+Hauser
Mariusz Szwagrzyk
Dyrektor Marketingu
e-mail: mariusz.szwagrzyk@endress.com
tel. +48 601 426 519
Endress+Hauser Polska sp. z.o.o.
ul. Wołowska 11
51-116 Wrocław
Polska
---
K+PR
Dawid Bartkowski
PR Manager
e-mail: dbartkowski@kplus.agency
tel. + 48 603 944 411
Źródło informacji: Endress+Hauser
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.