Western Digital napędza mobilne aplikacje w erze 5G
Nowe pamięci iNAND MC EU521 oferują prędkości zapisu sekwencyjnego na poziomie do 800 MB/s. Zgodna ze standardem UFS 3.1 JEDEC technologia Write Booster zapewni najwyższą wydajność smartfonów
Firma Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) zaprezentowała układy Western Digital® iNAND® MC EU521, czyli urządzenia Universal Flash Storage (UFS) typu embedded, dzięki który twórcy nowoczesnych smartfonów będą mogli zapewniać ich użytkownikom najwyższą wydajność i prędkość zapisu w erze 5G. Western Digital jako jeden z pierwszych producentów zapewnił wsparcie dla rekomendowanej przez organizację JEDEC technologii Write Booster w ramach standard UFS 3.1 i prezentuje komercyjne rozwiązania storage zoptymalizowane dla aplikacji i możliwości UFS 3.1 oraz 5G.
Układy flash Western Digital iNAND MC EU521 typu embedded pozwolą twórcom urządzeń i aplikacji mobilnych w pełni wykorzystać potencjał wydajnego interfejsu UFS 3.1 (Gear 4 / 2 linie) oraz funkcji SLC (single-level cell) NAND caching. Oferują one prędkości sekwencyjnego odczytu turbo sięgające 800MB/s*, co pozwoli użytkownikom komfortowo korzystać z aplikacji i treści wymagających szybkiego dostępu do danych – np. pobierania i odtwarzania treści 4K i 8K, przesyłania dużych plików z chmury czy gier. Układy iNAND EU521 będą dostępne w marcu, w wersjach o pojemności 128GB** oraz 256GB.
“Dzisiejsze smartfony muszą być coraz bardziej wydajne i oferować coraz więcej przestrzeni na dane – ponieważ dla wielu użytkowników stały się one podstawowymi osobistymi urządzeniami elektronicznymi, z poziomu których korzystają oni ze strumieniowej transmisji wideo, odtwarzają muzykę, grają, rejestrują zdjęcia, płacą czy korzystają z map i nawigacji. Funkcja SLC caching w układzie iNAND EU521 z technologią Write Booster zapewnia użytkownikom kilka kluczowych nowych możliwości, takich jak np. pobranie i zapisanie filmu 4K w zaledwie 3,6 sekundy. To, oraz inne atuty nowych pamięci, czynią je idealnymi rozwiązaniami dla producentów urządzeń mobilnych” – wyjaśnia Huibert Verhoeven, senior vice president and general manager działu Western Digital Automotive, Mobile and Emerging Business.
“Zaprezentowana przez Western Digital implementacja nowego standardu storage organizacji JEDEC - UFS 3.1 – pozwoli na tworzenie aplikacji dla sieci i urządzeń 5G, które będą oferowały szybszy zapis plików i usprawnione cache’owanie, co z kolei przełoży się na osiągnięcie szybszego pobierania plików i sprawniejszego korzystania z aplikacji wymagających dużej przepustowości. Starania Western Digital, których celem jest jak najszybsze dostarczenie produktów spełniających najnowsze standardy, mają sprawić, by producentom smartfonów w szybkim wprowadzeniu na rynek najnowocześniejszych urządzeń***” – dodaje Craig Stice, senior director działu Memory and Storage w firmie analitycznej Omdia, która powstała w wyniku połączenia marek Informa Tech (Ovum, Heavy Reading oraz Tractica) a także IHS Markit.
Western Digital w segmencie urządzeń mobilnych
Rozwiązania Western Digital iNAND dla smartfonów i urządzeń mobilnych bazują na 96-warstwowych pamięciach 3D NAND oraz zaawansowanej technologii UFS – co pozwala zaoferować użytkownikom zupełnie nowe doznania podczas korzystania z urządzeń storage. Ta rodzina dostępnych komercyjnie produktów zaprojektowana została z myślą o zapewnieniu najwyższej, stabilnej wydajności podczas korzystania z aplikacji wymagających dużej przepustowości – wideo 4K/8K oraz rozszerzonej/wirtualnej rzeczywiści czy AI. Firma oferuje również karty pamięci, a także innowacyjne urządzenia do backupu danych oraz ładowania urządzeń mobilnych.
© 2020 Western Digital Corporation or its affiliates. All rights reserved.
*w przypadku podawania prędkości transferu 1 MB/s = 1 milion bajtów na sekundę. Wyniki podane na podstawie wewnętrznych testów. Wydajność może się różnić, w zależności od urządzenia, warunków używania, pojemności oraz innych czynników.
**w przypadku podawania pojemności 1GB = 1 miliard bajtów. Dostępna dla użytkownika pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.
***Źródło – Omdia, raport NAND Memory Intelligence Services, Luty 2020. Wyniki raportu nie służą wspieraniu firmy Western Digital. Firmy lub osoby, które opierają się na tych danych, robią to na własne ryzyko.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.