Wawel po raz kolejny wyróżniony w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
16 kwietnia 2020 roku odbyła się premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. W tegorocznej, już 18 edycji Publikacji, Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło firmę Wawel za realizowanie godnych polecenia praktyk w aż 3 kategoriach.
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” zawiera prezentację najważniejszych działań polskich firm w zakresie CSR. Publikacja wydawana jest cyklicznie od 2002 roku, a jej celem jest wyróżnienie praktyk z zakresu CSR oraz promowanie idei odpowiedzialnego biznesu. Wawel, w tegorocznej, już 18 edycji Raportu, po raz kolejny znalazł się w gronie firm, których dobre praktyki zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
W ramach praktyk długoletnich, w kategorii „Zagadnienia Konsumenckie” Wawel został wyróżniony dwukrotnie: za program „Dobre Składniki”, który udowadnia, że nawet przy produkcji na szeroką skalę słodycze mogą mieć dobry i krótki skład, bez zbędnych dodatków, a także za interaktywną ciężarówkę Wawel Truck, pełną gier, aplikacji i oczywiście słodyczy marki. W kategorii „Środowisko” doceniono realizowany długofalowo projekt Carpoolingu oraz Ekologicznej rozbudowy fabryki Wawel. Z kolei w ramach praktyk nowych, w kategorii „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” firmę wyróżniono za innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który został stworzony przez Fundację „Wawel z Rodziną” i zajmuje się wsparciem świetlic środowiskowych w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.
„Niezmiernie cieszymy się z przyznanych nam wyróżnień, bo są one potwierdzeniem profesjonalizmu i zaangażowania, z jakim podchodzimy do kolejnych projektów. Nasze wszystkie dotychczas podejmowane działania wyróżnia innowacyjność i troska o najwyższą jakość, a także reagowanie na zmieniające się oczekiwania współczesnych konsumentów” - mówi Tadeusz Czarniecki, dyrektor marketingu firmy Wawel.
W tym roku, samo ogłoszenie wyników Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki” odbyło się 16 kwietnia w formie online. Relacja z premiery miała miejsce na stronie facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu.
Raport dostępny jest pod adresem: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2019/
DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity
Posten Bring i SwipBox rozszerzają współpracę w Skandynawii
Startuje MaverickFest – wydarzenie twórców RestaurantWeekⓇ! Czym zaskoczy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.