Warszawa i Gdańsk z najszybszym Internetem od Vectry!
Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 miastach Polski, w tym w Warszawie i Gdańsku, na podstawie testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Operator nie zwalnia tempa i konsekwentnie dąży do zapewnienia szybkiego Internetu w kolejnych miejscowościach.
Świadczenie usług internetowych o wysokiej prędkości i niezawodności stanowi klucz do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania w obecnym cyfrowo-skonstruowanym świecie. Dostępu do szybkiego i bezpiecznego łącza internetowego potrzebują firmy, instytucje państwowe, szpitale, szkoły i gospodarstwa domowe. Vectra rozumie te wyzwania i dąży do zapewnienia szybkiego i stabilnego połączenia internetowego jak najszerszemu gronu odbiorców w Polsce, co potwierdzają wyniki testów użytkowników SpeedTest.pl za drugi kwartał 2023 roku. Według nich Vectra jest dostawcą najwyższej prędkości Internetu domowego w 51 polskich miastach:
Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Bielsko-Białej, Kielcach, Płocku, Kaliszu, Legnicy, Tarnowie, Jeleniej Górze, Siedlcach, Stargardzie, Zamościu, Ełku, Siemianowicach Śląskich, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Świnoujściu, Krośnie, Stalowej Woli, Pruszczu Gdańskim, Raciborzu, Ostrołęce, Skarżysku-Kamiennej, Żarach, Malborku, Nowym Dworze Mazowieckim, Sanoku, Augustowie, Mławie, Kłodzku, Giżycku, Świebodzicach, Władysławowie, Straszynie, Działdowie, Gryficach, Opocznie, Aleksandrowie Łódzkim, Mrągowie, Łańcucie, Goleniowie, Łowiczu, Płońsku, Gubinie, Łasku, Skoczowie, Słubicach, Prudniku, Ustce.
- Jesteśmy dumni, że nasza strategia inwestycji w wysoką jakość usług internetowych przynosi świetne wyniki, którymi przede wszystkim mogą cieszyć się nasi klienci – komentuje Bartłomiej Irzyński, CTO Vectra S.A. – Kolejne sukcesy i pierwsze miejsca w testach użytkowników w 51 miastach umacniają w nas przekonanie, że jesteśmy na dobrej drodze, by zaoferować wysokiej jakości połączenie z Internetem użytkownikom w całej Polsce.
Wśród usług Vectry znajdują się jedne z najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku. Klienci firmy mają dostęp do Internetu światłowodowego o prędkości do 1,2 Gb/s. W dodatku, Vectra to pierwszy ogólnopolski operator, który oferuje usługę opartą o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. Jest to najszybszy dostępny komercyjnie Internet na świecie.
Więcej szczegółów na temat wspomnianych ofert można znaleźć na stronie internetowej operatora: https://www.vectra.pl.
materiały prasowe / Vectra
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.