VIVO! Krosno zaprasza na ferie zimowe w formie online
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Spotkania dla dzieci odbywać się będą na profilu facebook VIVO! Krosno oraz platformie ZOOM (wykłady prowadzone przez Uczelnię). Zajęcia zostały podzielone na 3 bloki tematyczne:
Blok I – zajęcia dla wszystkich prowadzone na profilu Facebook VIVO! Krosno
9.00-10.00 - W tym czasie ratownicy GOPR zaprezentują m.in. sprzęt ratowniczy wykorzystywany w akcjach ratunkowych, nauczą dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy, opowiedzą o niezwykłych psach-ratownikach oraz pokażą, jak wyglądają ich szkolenia. Zajęcia nie uwzględniają granic wiekowych – może uczestniczyć w nich każdy.
Blok II - zajęcia na platformie ZOOM (dla dzieci 8 - 12 lat)
10.15-11.15 - W tym czasie za pomocą platformy ZOOM i pod czujnym okiem wykładowców Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, odbywać się będą kreatywne zajęcia naukowe przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Uczestnicy wykładów dowiedzą się na czym polega programowanie i projektowanie 3D, usłyszą wiele interesujących ciekawostek o napędach elektrycznych stosowanych w pojazdach oraz poznają przydatne strony i aplikacje turystyczne. Niewątpliwie ciekawym tematem będą także „Szklane zagadki”.
Na zajęcia z KPU należy się zarejestrować za pomocą specjalnego formularza, znajdującego się pod linkiem http://kpu.krosno.pl/kreatywneferiekpuvivo. Formularz będzie aktywny do 10 stycznia, do godz. 23.59.
Blok III - zajęcia prowadzone na profilu Facebook VIVO! Krosno (dla dzieci 5 - 10 lat)
11.30-12.30 – Właśnie w tym czasie na profilu Facebooku realizowana będzie transmisja na żywo
z pasjonujących warsztatów tanecznych, plastycznych oraz gastronomicznych. Zajęcia te sa dedykowane dla dzieci w wieku 5-10 lat. Dla uczestników zajęć przewidziane są liczne upominki.
Zapowiada się świetna zabawa. I to wszystko bez wychodzenia z domu!
Szczegółowe informacje i harmonogram zajęć dostępne są na stronie internetowej www.vivio-krosno.pl oraz kpu.krosno.pl
Serdecznie zapraszamy!
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.