Komunikaty PR

Valeo optymalizuje intralogistykę w oparciu o roboty MiR

2023-02-15  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.15 MB )

Valeo optymalizuje intralogistykę w oparciu o roboty MiR

Roboty Mobile Indsutrial Robots wspierają transport wewnętrzny w fabryce wycieraczek samochodowych w Skawinie. Za wdrożenie odpowiadała krakowska firma ASTOR.

Warszawa – luty 2023 – Valeo zastosowało w zakładzie wycieraczek w Skawinie dwa roboty Mobile Industrial Robots. Optymalizacja transportu wewnętrznego znacząco poprawiła wydajność procesów i pozwoliła na osiągnięcie wyższej elastyczności.

Valeo to koncern z siedzibą główną we Francji, produkujący części samochodowe. Ma fabryki na całym świecie, w tym 4 zakłady produkcyjne w Polsce. W Skawinie od 2001 roku działa Zakład Produkcji Systemów Wycieraczek Valeo. Jest to jedna z największych fabryk wycieraczek na świecie i największa w portfolio firmy.

Zakład aktywnie poszukiwał możliwości zwiększenia wydajności procesów intralogistycznych. Dodatkową motywacją w tym obszarze były wyzwania związane z rynkiem pracy oraz, częstszymi w okresie pandemii, absencjami.

Specyficzne wyzwania i rozwiązanie

Wyzwaniem była różnorodność stosowanych nośników paletowych. „Każdy klient stosuje własny typ palet. Jesteśmy producentem, który musi dostosować się do klientów, a to oznacza, że każda z linii ma inny sposób wydania towaru. Do tego doszły różne rozmiary dróg wewnątrz zakładu.” – wyjaśnia Dominik Wąsiel, Site Supply Chain Manager & Regional Supply Chain Engineer and Development Manager w Valeo, Zakład Produkcji Systemów Wycieraczek w Skawinie.

Rozwiązaniem, które pozwoliło wyjść naprzeciw tym wyzwaniom okazały się roboty MiR. Pierwszy został wdrożony w 2020 roku do transportu detali na hali montażowej. Obecnie w zakładzie produkcji wycieraczek Valeo w Skawinie pracują cztery roboty, w tym dwa MiR250. Roboty mobilne przewożą kontenery z detalami na specjalnie przygotowanych wózkach ze stelażami  oraz ciągnąc je za sobą za pomocą współpracującego haka.

Zarządzanie robotami

Zadania są dynamicznie przydzielane do robotów, w zależności od ich aktualnej lokalizacji i obciążenia misjami. Nad zarządzaniem kolejką zleceń czuwa oprogramowanie flotowe. Roboty MiR przewożą około 18 palet na godzinę. System flotowy pozwala na monitorowanie wykorzystania robotów i utrzymywania zapasów bezpieczeństwa na czas zwiększonej produkcji lub testowania nowych rozwiązań.

„Koszty logistyczne, koszty dostawy na czas do klientów są znaczącą pozycją w naszym rachunku wyników i strat. Każda możliwość automatyzacji jest kluczowa z punktu widzenia zyskowności naszej fabryki.” – mówi Michał Odyniec, Dyrektor Zakładu Produkcji Systemów Wycieraczek w Valeo w Skawinie.

„Robotyzacja intralogistyki w Zakładzie Wycieraczek w Skawinie znacząco poprawiła wydajność naszych procesów. Oceniamy, że czas zwrotu z inwestycji to ok. 12 miesięcy” – dodaje Dominik Wąsiel.

„Poprawa bezpieczeństwa, eliminacja uszkodzeń oraz redukcja czasu to tylko kilka przykładów, gdzie wdrożenie robotów mobilnych dało nam dużo korzyści” – mówi Michał Kanarek, Menedżer magazynu w Valeo, Zakład Produkcji Systemów Wycieraczek w Skawinie.

Wdrożenie w Valeo wspierała krakowska firma ASTOR, która jest dystrybutorem MiR w Polsce. ASTOR przygotował projekt od strony koncepcyjnej i zapewnienia rentowności inwestycji.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom możliwość podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zostały wdrożone już przez setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, a także kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W 2019 roku przychód MiR wyniósł 44 mln USD. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com 

 

O ASTOR

Polska, prywatna firma. Na co dzień wprowadza firmy produkcyjne w świat nowoczesnych technologii. W oparciu o wspólne wartości i pasję ASTOR pomaga swoim klientom wygrywać na dynamicznych, konkurencyjnych rynkach. ASTOR jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfrowej transformacji procesów produkcyjnych w Polsce. W siedmiu oddziałach w całej Polsce (Kraków, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk, Szczecin i Wrocław) pracuje ponad 150 osób. Firma ASTOR od początku swojej działalności notuje stały wzrost przychodów i dochodów. W 2022 roku przekroczyła obrót 150 mln zł i nie zwalnia tempa. Więcej informacji na stronie www.ASTOR.com.pl/

 

Kontakt dla mediów:

Dorota Prochowicz

Omega Communication

dprochowicz@omegacommunication.pl

728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.