USG FLEX – najnowsza seria zapór sieciowych od Zyxela
Zapory sieciowe USG FLEX zapewniają większą wydajność i funkcjonalność przy elastycznych opcjach licencjonowania. Dedykowana małym i średnim firmom seria zapór pomaga zapewnić ciągłość prowadznia biznesu poprzez zabezpieczenie danych sieciowych i umożliwienie pracownikom zdalnego dostępu do zasobów firmowych.
Praca zdalna stała się dla wielu firm nową normą, zwiększając przy tym ich potrzeby związane z mobilnością, łącznością i cyberbezpieczeństwem.
Zyxel, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, wprowadza na rynek USG FLEX, najnowszą serię zapór sieciowych średniej klasy zaprojektowanych dla małych i średnich firm (MŚP).
Nowe zapory sieciowe USG FLEX 100/200/500 posiadają większą moc sprzętową i programową, które podnoszą poziom bezpieczeństwa MŚP, zapewniając do 125 procent wydajności zapory sieciowej i do 500 procent wydajności przy włączonych zabezpieczeniach Unified Threat Management (UTM)*.
Zapory umożliwiają zdalny dostęp VPN, zarządzanie punktami dostępowymi Wi-Fi oraz kompleksowe funkcje hotspot.
Inteligentna ochrona przed zagrożeniami
Seria USG FLEX oferuje usługę Cloud Query, opartą na wieloźródłowej, stale rozwijającej się bazie danych umieszczonej w chmurze. Obejmuje ona miliardy próbek złośliwego oprogramowania z wiodących w branży źródeł zewnętrznych i zagrożeń zidentyfikowanych przez wszystkie inne zapory Zyxel na całym świecie. Zwiększa to wskaźnik wykrywania złośliwego oprogramowania. Algorytm oparty na sztucznej inteligencji klasyfikuje i oblicza poziom ważności każdego zagrożenia, identyfikując te najbardziej aktywne i pomaga podjąć odpowiednie środki zaradcze.
- Seria USG FLEX została zaprojektowana z myślą o małych i średnich firmach, które znalazły się w nowej rzeczywistości biznesowej. Kompleksowa oferta rozwiązań zabezpieczających Zyxel zapewnia im elastyczność, moc i wydajność, których potrzebują, aby zabezpieczyć się w obliczu zmieniającego się krajobrazu cyberbezpieczeństwa - mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Spełnienie wymagań dotyczących pracy zdalnej
USG FLEX zapewnia elastyczną i bezpieczną łączność VPN do sieci firmowej, w tym IPsec, SSL i L2TP, przez IPsec VPN. Zerowa konfiguracja zmniejsza obciążenie zespołu IT i umożliwia pracownikom szybkie dostosowanie się do pracy z domu. Wbudowany kontroler bezprzewodowych punktów dostępowych pozwala na zarządzanie siecią Wi-Fi bez konieczności zakupu dodatkowego urządzenia.
Elastyczne opcje licencji
Klienci, którzy chcą zaktualizować swój dotychczasowy sprzęt USG do USG FLEX, mogą przenosić swoje aktualne licencje USG na nowy sprzęt USG FLEX bez konieczności zakupu nowych licencji.
Licencje na aktywację funkcji zabezpieczających, takich jak filtrowanie stron internetowych, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oraz usługa analityczna i raportowa Zyxel SecuReporter Premium można kupić osobno lub jako kompletny pakiet licencji bezpieczeństwa UTM. Dostępny jest również spersonalizowany pakiet licencji dla sektora usług.
*Na podstawie porównania z zaporami z serii USG. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji systemu, warunków sieciowych i aktywowanych aplikacji
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.