Komunikaty PR

USG FLEX – najnowsza seria zapór sieciowych od Zyxela

2020-06-19  |  14:50
Biuro prasowe

Zapory sieciowe USG FLEX zapewniają większą wydajność i funkcjonalność przy elastycznych opcjach licencjonowania. Dedykowana małym i średnim firmom seria zapór pomaga zapewnić ciągłość prowadznia biznesu poprzez zabezpieczenie danych sieciowych i umożliwienie pracownikom zdalnego dostępu do zasobów firmowych.

Praca zdalna stała się dla wielu firm nową normą, zwiększając przy tym ich potrzeby związane z mobilnością, łącznością i cyberbezpieczeństwem.

Zyxel, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, wprowadza na rynek USG FLEX, najnowszą serię zapór sieciowych średniej klasy zaprojektowanych dla małych i średnich firm (MŚP).

Nowe zapory sieciowe USG FLEX 100/200/500 posiadają większą moc sprzętową i programową, które podnoszą poziom bezpieczeństwa MŚP, zapewniając do 125 procent wydajności zapory sieciowej i do 500 procent wydajności przy włączonych zabezpieczeniach Unified Threat Management (UTM)*.

Zapory umożliwiają zdalny dostęp VPN, zarządzanie punktami dostępowymi Wi-Fi oraz kompleksowe funkcje hotspot.

Inteligentna ochrona przed zagrożeniami

Seria USG FLEX oferuje usługę Cloud Query, opartą na wieloźródłowej, stale rozwijającej się bazie danych umieszczonej w chmurze. Obejmuje ona miliardy próbek złośliwego oprogramowania z wiodących w branży źródeł zewnętrznych i zagrożeń zidentyfikowanych przez wszystkie inne zapory Zyxel na całym świecie. Zwiększa to wskaźnik wykrywania złośliwego oprogramowania. Algorytm oparty na sztucznej inteligencji klasyfikuje i oblicza poziom ważności każdego zagrożenia, identyfikując te najbardziej aktywne i pomaga podjąć odpowiednie środki zaradcze.

Seria USG FLEX została zaprojektowana z myślą o małych i średnich firmach, które znalazły się w nowej rzeczywistości biznesowej. Kompleksowa oferta rozwiązań zabezpieczających Zyxel zapewnia im elastyczność, moc i wydajność, których potrzebują, aby zabezpieczyć się w obliczu zmieniającego się krajobrazu cyberbezpieczeństwa - mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Spełnienie wymagań dotyczących pracy zdalnej

USG FLEX zapewnia elastyczną i bezpieczną łączność VPN do sieci firmowej, w tym IPsec, SSL i L2TP, przez IPsec VPN. Zerowa konfiguracja zmniejsza obciążenie zespołu IT i umożliwia pracownikom szybkie dostosowanie się do pracy z domu. Wbudowany kontroler bezprzewodowych punktów dostępowych pozwala na zarządzanie siecią Wi-Fi bez konieczności zakupu dodatkowego urządzenia.

Elastyczne opcje licencji

Klienci, którzy chcą zaktualizować swój dotychczasowy sprzęt USG do USG FLEX, mogą przenosić swoje aktualne licencje USG na nowy sprzęt USG FLEX bez konieczności zakupu nowych licencji.

Licencje na aktywację funkcji zabezpieczających, takich jak filtrowanie stron internetowych, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oraz usługa analityczna i raportowa Zyxel SecuReporter Premium można kupić osobno lub jako kompletny pakiet licencji bezpieczeństwa UTM. Dostępny jest również spersonalizowany pakiet licencji dla sektora usług.

*Na podstawie porównania z zaporami z serii USG. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji systemu, warunków sieciowych i aktywowanych aplikacji

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi Biuro prasowe
2024-11-25 | 11:00

ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi

Imponujące parametry dla lepszego połączenia Router ZTE Z1320 wyposażono w wydajny, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1GHz, który zapewnia płynność działania nawet przy
Internet Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
2024-11-20 | 15:30

Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery

Kompetencje cyfrowe to nieocenione wsparcie w rozwoju kariery. Według najnowszego badania Pracuj.pl już niemal 4 na 10 Polaków uważa, że są one najważniejsze dla postępu zawodowego.
Internet Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
2024-11-06 | 13:00

Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych opartych na chmurze, wprowadza na rynek nową serię inteligentnych przełączników zarządzalnych Lite-L3 XGS1935,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.