Komunikaty PR

USG FLEX – najnowsza seria zapór sieciowych od Zyxela

2020-06-19  |  14:50
Biuro prasowe

Zapory sieciowe USG FLEX zapewniają większą wydajność i funkcjonalność przy elastycznych opcjach licencjonowania. Dedykowana małym i średnim firmom seria zapór pomaga zapewnić ciągłość prowadznia biznesu poprzez zabezpieczenie danych sieciowych i umożliwienie pracownikom zdalnego dostępu do zasobów firmowych.

Praca zdalna stała się dla wielu firm nową normą, zwiększając przy tym ich potrzeby związane z mobilnością, łącznością i cyberbezpieczeństwem.

Zyxel, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, wprowadza na rynek USG FLEX, najnowszą serię zapór sieciowych średniej klasy zaprojektowanych dla małych i średnich firm (MŚP).

Nowe zapory sieciowe USG FLEX 100/200/500 posiadają większą moc sprzętową i programową, które podnoszą poziom bezpieczeństwa MŚP, zapewniając do 125 procent wydajności zapory sieciowej i do 500 procent wydajności przy włączonych zabezpieczeniach Unified Threat Management (UTM)*.

Zapory umożliwiają zdalny dostęp VPN, zarządzanie punktami dostępowymi Wi-Fi oraz kompleksowe funkcje hotspot.

Inteligentna ochrona przed zagrożeniami

Seria USG FLEX oferuje usługę Cloud Query, opartą na wieloźródłowej, stale rozwijającej się bazie danych umieszczonej w chmurze. Obejmuje ona miliardy próbek złośliwego oprogramowania z wiodących w branży źródeł zewnętrznych i zagrożeń zidentyfikowanych przez wszystkie inne zapory Zyxel na całym świecie. Zwiększa to wskaźnik wykrywania złośliwego oprogramowania. Algorytm oparty na sztucznej inteligencji klasyfikuje i oblicza poziom ważności każdego zagrożenia, identyfikując te najbardziej aktywne i pomaga podjąć odpowiednie środki zaradcze.

Seria USG FLEX została zaprojektowana z myślą o małych i średnich firmach, które znalazły się w nowej rzeczywistości biznesowej. Kompleksowa oferta rozwiązań zabezpieczających Zyxel zapewnia im elastyczność, moc i wydajność, których potrzebują, aby zabezpieczyć się w obliczu zmieniającego się krajobrazu cyberbezpieczeństwa - mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Spełnienie wymagań dotyczących pracy zdalnej

USG FLEX zapewnia elastyczną i bezpieczną łączność VPN do sieci firmowej, w tym IPsec, SSL i L2TP, przez IPsec VPN. Zerowa konfiguracja zmniejsza obciążenie zespołu IT i umożliwia pracownikom szybkie dostosowanie się do pracy z domu. Wbudowany kontroler bezprzewodowych punktów dostępowych pozwala na zarządzanie siecią Wi-Fi bez konieczności zakupu dodatkowego urządzenia.

Elastyczne opcje licencji

Klienci, którzy chcą zaktualizować swój dotychczasowy sprzęt USG do USG FLEX, mogą przenosić swoje aktualne licencje USG na nowy sprzęt USG FLEX bez konieczności zakupu nowych licencji.

Licencje na aktywację funkcji zabezpieczających, takich jak filtrowanie stron internetowych, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oraz usługa analityczna i raportowa Zyxel SecuReporter Premium można kupić osobno lub jako kompletny pakiet licencji bezpieczeństwa UTM. Dostępny jest również spersonalizowany pakiet licencji dla sektora usług.

*Na podstawie porównania z zaporami z serii USG. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji systemu, warunków sieciowych i aktywowanych aplikacji

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
Internet UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
2024-12-28 | 01:00

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0

  Po maszynie parowej, elektryczności i komputerach - rozwój biotechnologii, nanotechnologii i sztucznej inteligencji ma być punktem zwrotnym w historii ludzkości. Zmiany
Internet ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
2024-12-23 | 12:15

ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki

ZTE MF986D Router ZTE MF986D obsługuje łączność LTE kategorii 12/13 z agregacją trzech pasm (3CA), co pozwala osiągnąć prędkość pobierania do 600 Mb/s i wysyłania do 150 Mb/s.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.