Komunikaty PR

Urządzenia Netatmo kompatybilne z centralą TaHoma switch od Somfy

2024-12-13  |  17:00
Biuro prasowe

Netatmo i Somfy, czołowi producenci rozwiązań smart home, ogłosili kolejny etap strategicznej współpracy. Ich wspólny cel to zapewnienie użytkownikom jeszcze prostszego i bardziej komfortowego zarządzania systemami domu inteligentnego, ze szczególnym naciskiem na optymalizację komfortu termicznego. Odbędzie się to poprzez integrację inteligentnych rozwiązań Netatmo do regulacji temperatury z centralą TaHoma switch® od Somfy.

Należące do grupy Legrand, Netatmo oraz Somfy, współpracują ze sobą od wielu lat. Flagowy produkt Somfy – TaHoma switch® jest już kompatybilny z wieloma rozwiązaniami Legrand, w tym produktami Netatmo, takimi jak Czujnik Jakości Powietrza czy Inteligentna Stacja Pogodowa. Obecnie Somfy poszerza swój ekosystem o Termostat Netatmo oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne, co pozwala na stworzenie spójnego, intuicyjnego systemu zarządzania domem. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownicy centrali TaHoma switch mogą w pełni zoptymalizować komfort termiczny i jednocześnie osiągnąć wymierne oszczędności energetyczne. Nowość umożliwia także kompleksowe sterowanie ogrzewaniem oraz automatyzację ochrony przeciwsłonecznej w zależności od aktualnej temperatury w domu.

Korzyści wynikające ze współpracy

Integracja Inteligentnego Termostatu i Inteligentnych Głowic Termostatycznych z centralą TaHoma switch upraszcza proces użytkowania, czyniąc go bardziej intuicyjnym.

Konsumenci mają w ten sposób możliwość:

•            Zarządzać całym ekosystemem z poziomu aplikacji TaHoma®,

•            Dostosowywać programowanie ogrzewania do swojej dziennej rutyny w trakcie okresu grzewczego, w celu optymalizacji komfortu termicznego oraz oszczędzania energii. Jak każde podłączone urządzenie, ogrzewanie może być łatwo kontrolowane, przy użyciu listy sugerowanych scenariuszy. Na przykład w scenariuszu „Arrival”, światła są włączane, alarm dezaktywowany a Inteligentny Termostat przełącza się w tryb komfortu, gdy użytkownik wejdzie do domu. Kiedy aktywowany zostanie scenariusz „Leaving”, światła i inne sprzęty elektryczne zostają wyłączone, a ogrzewanie przechodzi w tryb nieobecności.

•            Latem można zoptymalizować automatyzację ochrony przeciwsłonecznej, w zależności od temperatury w domu, dzięki czujnikowi wbudowanemu w Termostaty/Przekaźniki Termostatu Netatmo. W ten sposób żaluzje zamykają się, aby uniknąć ryzyka przegrzania w domu, gdy temperatura w pomieszczeniu za bardzo wzrośnie. Umożliwia to optymalne wykorzystanie ochrony przeciwsłonecznej, poprawiając komfort i zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację.

- Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Somfy i oferować naszym użytkownikom coraz bardziej innowacyjne rozwiązania – mówi Alexandre Menu, Dyrektor Zarządzający w Netatmo –  Kompatybilność Termostatu i Głowic Termostatycznych Netatmo z aplikacją Tahoma jest ważnym krokiem w kierunku w pełni połączonego domu. Dzięki temu nasi klienci mogą czerpać więcej korzyści z automatyki domowej, jednocześnie zmniejszając zużycie energii. W Netatmo jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie śladu energetycznego naszych produktów. Każda innowacja ma na celu zapewnienie optymalnej efektywności energetycznej, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości.

- W Somfy wierzymy w interoperacyjność z korzyścią dla konsumentów. Strategiczna współpraca z Netatmo to kolejny krok w kierunku inteligentnego zarządzania energią. Użytkownicy będą teraz mogli sterować zarówno ogrzewaniem, jak i innymi urządzeniami domowymi za pomocą jednego interfejsu. Automatyzacja ochrony przeciwsłonecznej uzależniona od temperatury w domu pozwoli na optymalizację komfortu cieplnego oraz redukcję zużycia energii. Ta nowa funkcjonalność doskonale wpisuje się w zaangażowanie Somfy w innowacyjne i odpowiedzialne rozwiązania technologiczne – komentuje Krzysztof Majewski, Country Manager, Somfy.

Inteligentny Termostat oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne od Netatmo są od dzisiaj kompatybilne z aplikacją TaHoma od Somfy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.