Urządzenia Netatmo kompatybilne z centralą TaHoma switch od Somfy
Netatmo i Somfy, czołowi producenci rozwiązań smart home, ogłosili kolejny etap strategicznej współpracy. Ich wspólny cel to zapewnienie użytkownikom jeszcze prostszego i bardziej komfortowego zarządzania systemami domu inteligentnego, ze szczególnym naciskiem na optymalizację komfortu termicznego. Odbędzie się to poprzez integrację inteligentnych rozwiązań Netatmo do regulacji temperatury z centralą TaHoma switch® od Somfy.
Należące do grupy Legrand, Netatmo oraz Somfy, współpracują ze sobą od wielu lat. Flagowy produkt Somfy – TaHoma switch® jest już kompatybilny z wieloma rozwiązaniami Legrand, w tym produktami Netatmo, takimi jak Czujnik Jakości Powietrza czy Inteligentna Stacja Pogodowa. Obecnie Somfy poszerza swój ekosystem o Termostat Netatmo oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne, co pozwala na stworzenie spójnego, intuicyjnego systemu zarządzania domem. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownicy centrali TaHoma switch mogą w pełni zoptymalizować komfort termiczny i jednocześnie osiągnąć wymierne oszczędności energetyczne. Nowość umożliwia także kompleksowe sterowanie ogrzewaniem oraz automatyzację ochrony przeciwsłonecznej w zależności od aktualnej temperatury w domu.
Korzyści wynikające ze współpracy
Integracja Inteligentnego Termostatu i Inteligentnych Głowic Termostatycznych z centralą TaHoma switch upraszcza proces użytkowania, czyniąc go bardziej intuicyjnym.
Konsumenci mają w ten sposób możliwość:
• Zarządzać całym ekosystemem z poziomu aplikacji TaHoma®,
• Dostosowywać programowanie ogrzewania do swojej dziennej rutyny w trakcie okresu grzewczego, w celu optymalizacji komfortu termicznego oraz oszczędzania energii. Jak każde podłączone urządzenie, ogrzewanie może być łatwo kontrolowane, przy użyciu listy sugerowanych scenariuszy. Na przykład w scenariuszu „Arrival”, światła są włączane, alarm dezaktywowany a Inteligentny Termostat przełącza się w tryb komfortu, gdy użytkownik wejdzie do domu. Kiedy aktywowany zostanie scenariusz „Leaving”, światła i inne sprzęty elektryczne zostają wyłączone, a ogrzewanie przechodzi w tryb nieobecności.
• Latem można zoptymalizować automatyzację ochrony przeciwsłonecznej, w zależności od temperatury w domu, dzięki czujnikowi wbudowanemu w Termostaty/Przekaźniki Termostatu Netatmo. W ten sposób żaluzje zamykają się, aby uniknąć ryzyka przegrzania w domu, gdy temperatura w pomieszczeniu za bardzo wzrośnie. Umożliwia to optymalne wykorzystanie ochrony przeciwsłonecznej, poprawiając komfort i zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację.
- Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Somfy i oferować naszym użytkownikom coraz bardziej innowacyjne rozwiązania – mówi Alexandre Menu, Dyrektor Zarządzający w Netatmo – Kompatybilność Termostatu i Głowic Termostatycznych Netatmo z aplikacją Tahoma jest ważnym krokiem w kierunku w pełni połączonego domu. Dzięki temu nasi klienci mogą czerpać więcej korzyści z automatyki domowej, jednocześnie zmniejszając zużycie energii. W Netatmo jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie śladu energetycznego naszych produktów. Każda innowacja ma na celu zapewnienie optymalnej efektywności energetycznej, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości.
- W Somfy wierzymy w interoperacyjność z korzyścią dla konsumentów. Strategiczna współpraca z Netatmo to kolejny krok w kierunku inteligentnego zarządzania energią. Użytkownicy będą teraz mogli sterować zarówno ogrzewaniem, jak i innymi urządzeniami domowymi za pomocą jednego interfejsu. Automatyzacja ochrony przeciwsłonecznej uzależniona od temperatury w domu pozwoli na optymalizację komfortu cieplnego oraz redukcję zużycia energii. Ta nowa funkcjonalność doskonale wpisuje się w zaangażowanie Somfy w innowacyjne i odpowiedzialne rozwiązania technologiczne – komentuje Krzysztof Majewski, Country Manager, Somfy.
Inteligentny Termostat oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne od Netatmo są od dzisiaj kompatybilne z aplikacją TaHoma od Somfy.

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.