Universal Robots z rekordowym rocznym przychodem w wysokości ponad 300 mln USD
Odense, Dania, 31 stycznia 2022 - Universal Robots, duński producent robotów współpracujących, odnotował rekordowe roczne przychody w wysokości 311 mln USD, co oznacza wzrost o 41% w stosunku do roku 2020 i o 23% w stosunku do wyników sprzed pandemii w roku 2019.
„Universal Robots ma za sobą wspaniały rok. W firmie takiej jak nasza, która produkuje zaawansowany sprzęt zgodnie z wysokimi standardami jakości, taki wzrost wymaga ogromnego zaangażowania od wszystkich stron. Nasz zespół produkcyjny w Danii pobił firmowy rekord pod względem liczby zbudowanych cobotów. Podczas jednego tygodnia w czwartym kwartale wyprodukował 400 robotów współpracujących. Nasi eksperci od łańcucha dostaw ciężko pracowali, aby działać bez zakłóceń pomimo globalnych wyzwań związanych z dostawami” – powiedział Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Przychody w 4. kwartale również były rekordowe – wzrosły o 22% w stosunku do 4. kwartału 2020 r. i o 28% w stosunku do tego samego okresu w roku 2019. „Nasz wzrost jest napędzany przez wiele długoterminowych trendów, takich jak niedobory pracowników czy rosnąca świadomość odnośnie automatyzacji jako elementu wspierającego produktywność. Docieramy do nowych klientów, a jednocześnie wracają do nas firmy produkcyjne, które rozszerzają zastosowanie cobotów po tym, jak zobaczyły wpływ tej technologii na ich biznes” – dodał Kim Povlsen.
Firma spodziewa się dalszego silnego wzrostu w 2022 r. „Zapotrzebowanie na roboty współpracujące będzie rosło, a wraz z nim rozwija się nasz unikalny ekosystem. Pracujemy z ponad 1000 niezależnych firm, w tym producentami komponentów, zestawów i aplikacji, certyfikowanymi integratorami oraz dystrybutorami, a innowacyjność w zakresie współpracy wyróżnia naszą ścieżkę rozwoju” – powiedział Kim Povlsen.
O Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.
Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.