Universal Robots wzmocnił zespół w Polsce
Warszawa, 20 kwietnia 2022 – Universal Robots (UR), czołowy producent robotów współpracujących, wzmocnił kadrę w Polsce. Do zespołu dołączył Grzegorz Będkowski, który objął stanowisko Business Development Managera.
Grzegorz Będkowski będzie odpowiadać za rozwój biznesu UR w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem południowej części naszego kraju. Do jego zadań należą także wsparcie klientów planujących wdrożenie cobotów, budowanie świadomości przedsiębiorców w obszarze robotyzacji oraz koordynacja projektów realizowanych wspólnie z partnerami.
„Polski rynek ma ogromny potencjał. Charakteryzuje się stosunkowo niskim zagęszczeniem robotów przemysłowych w porównaniu do innych krajów w regionie. Jednocześnie lokalne przedsiębiorstwa, w tym z sektora MŚP, coraz częściej dostrzegają potrzebę robotyzacji. Dzięki niej mogą podnosić wydajność i konkurencyjność pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy oraz innych wyzwań, związanych np. z łańcuchami dostaw” – mówi Grzegorz Będkowski, Business Development Manager, Universal Robots. „Obecnie skupiamy się na wdrażaniu robotów współpracujących do obsługi maszyn, spawania oraz paletyzacji. W tych procesach występuje największe zapotrzebowanie na robotyzację” – dodaje.
Grzegorz Będkowski od 10 lat jest związany z automatyką przemysłową, a w ostatnich latach z robotyką. Ma szerokie doświadczenie i umiejętności w obszarze sprzedaży, rozwoju biznesu oraz budowania relacji. Ukończył Politechnikę Śląską na kierunku Mechatronika oraz studia magisterskie Zarządzanie przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Bankowej w Katowicach. Prywatnie pasjonat nowych technologii, motocykli off road, narciarstwa oraz podróży.
Profil LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/grzegorz-b%C4%99dkowski-a1561a132/
O Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.
Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.