Komunikaty PR

Tu w Krakowie oddasz elektrośmieci. W zamian dostaniesz roślinkę

2023-10-11  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

Masz w domu zepsutą lokówkę lub suszarkę, laptop, który odmówił posłuszeństwa, a może nieużywane od dawna gadżety i zabawki elektroniczne albo niedziałające drobne sprzęty gospodarstwa domowego, takie jak np. tostery, miksery czy czajniki elektryczne?

Już 14 października, w godzinach od 10.00 do 16.00, w Nowych Czyżynach odbędzie się wielka zbiórka elektrośmieci. To okazja do tego, aby w bezpieczny sposób, a także z poszanowaniem środowiska pozbyć się z domu niepotrzebnych przedmiotów, które zasilane są na prąd lub baterie.

– 14 października przypada Międzynarodowy Dzień Elektroodpadów, jest to więc doskonała okazja do tego, aby zrobić w domu porządki i wyrzucić sprzęty, które zepsute zalegają na półkach, w szufladach i szafkach, łapiąc tylko kurz – mówi Anna Brzozowska z CH Nowe Czyżyny.

– Warto jednak zrobić to z głową. Tego typu odpadów nie wolno bowiem wrzucać do śmietników. Jest to bowiem niebezpieczne dla środowiska i człowieka, a do tego grozi za to kara finansowa. Dzięki naszej akcji zbiórki elektrośmieci można jednak pozbyć się ich w bezpieczny sposób, jednocześnie troszcząc się o przyrodę – dodaje.

Tym bardziej, że oddając elektrośmieci będzie można wrócić do domu z zielonym upominkiem. Dla pierwszych 200 osób Nowe Czyżyny przygotowały skrzydłokwiaty – rośliny, które mają zdolność filtrowania powietrza.

Aby odebrać domowy kwiatek w doniczce za elektrośmieci trzeba jednak przynieść ich minimum 2 kg. Roślinę będzie można zdobyć także w inny sposób, przynosząc zamiast elektrośmieci torbę baterii.

– To akcja, której celem jest przede wszystkim eko-edukacja mieszkańców Krakowa. Chcemy przypomnieć o tym, że należy różnie obchodzić się z różnymi kategoriami śmieci. W tym przypadku z elektrośmieciami, które zawsze muszą trafiać do specjalnych kontenerów lub do specjalnych punktów, jak ten w Nowych Czyżynach – mówi Anna Brzozowska.

W czasie wydarzenia nie zabraknie także innych atrakcji. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, w czasie których, używając różnego rodzaju odpadów, będą tworzyć m.in. łapacze snów, a także pojemniki na długopisy. Będzie to okazja do tego, aby dzieci więcej dowiedziały się m.in. o GOZ, czyli gospodarce obiegu zamkniętego.

Cała zbiórka realizowana będzie przy wejściu do centrum handlowego od Leroy Merlin na terenie Nowych Czyżyn. Akcja odbywa się we współpracy z Fundacją dla Edukacji Ekologicznej z Krakowa, BIOSYSTEM, Leroy Merlin i Carrefour.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów Biuro prasowe
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Kolejny sportowiec stawia na ekologię
2024-11-07 | 10:20

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

ZDJĘCIA:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.