Komunikaty PR

Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?

2024-02-28  |  09:03
Biuro prasowe

Nieustanne dywersyfikowanie portfela produkcyjnego, zmienne warunki środowiskowe, wzrost kosztów materiałów, a także globalne trendy związane ze zrównoważonym rozwojem – wyzwań stojących przed branżą budowlaną jest coraz więcej. Wszystkie one sprawiają, że firmy muszą szybko reagować na rynkowe zapotrzebowanie, a jednocześnie być innowacyjne, żeby nie pozostawać w tyle. Obecny od ponad 30 lat na polskim rynku producent prefabrykatów betonowych – firma Sienkiewicz – ma swój sposób na sukces w biznesie. Na jakie produkty obecnie stawia spółka i jakie ma plany na przyszłość?

 

Budownictwo naziemne i zbiorniki retencyjne to priorytety

Ostatnie miesiące były wyjątkowe dla spółki Sienkiewicz, szczególnie w kontekście projektów związanych z budownictwem naziemnym. Firma w 2023 roku z powodzeniem zrealizowała kilkadziesiąt zleceń w tym obszarze, dostarczając dla inwestycji mieszkaniowych ponad 1000 balkonów. Korzystanie z gotowych prefabrykatów balkonowych pozwoliło istotnie przyspieszyć procesy budowlane, eliminując konieczność wykonywania prac związanych z szalowaniem, zbrojeniem i betonowaniem balkonów.

Oprócz tego, biegi schodowe produkowane przez spółkę Sienkiewicz znalazły zastosowanie w wielu budynkach mieszkalnych i biurowych na terenie Warszawy i okolic. Produkty zdobyły uznanie dzięki zdolności dostosowywania wymiarów, kształtu, nośności i wytrzymałości biegów schodowych do indywidualnych potrzeb klientów.

Działalność w segmencie budownictwa naziemnego nie ogranicza się jedynie do sektorów mieszkaniowego i biurowego. Nasz zakład w Babsku umożliwia produkcję także skomplikowanych słupów i belek niezbędnych przy budowie hal przemysłowych. Firma niedługo może pochwalić się realizacją unikalnego zlecenia, znajdującego się na trasie z Warszawy do Mińska Mazowieckiego – mówi Ewa Sienkiewicz-Makowska, prokurent samoistny w firmie Sienkiewicz.

Wyjątkową realizacją było również wyprodukowanie, dostarczenie i zmontowanie zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności ponad 6000 m3 na terenie zajezdni Annopol. Sienkiewicz zainstalował tam także zbiornik ppoż o pojemności 400 m3 z pełnym wyposażeniem. Dzięki dużym zdolnościom produkcyjnym oraz montażowym, prefabrykaty na zbiorniki zostały wyprodukowane w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

Firma dołożyła również swoją cegiełkę do infrastruktury autostrady A2. Wody opadowe na obwodnicy Siedlec trafiają do wyprodukowanego przez spółkę zbiornika retencyjnego o pojemności 944 m3. Nieco dalej, w kierunku granicy z Białorusią, znajduje się kolejny zbiornik o pojemności niemal 1100 m3.

 

Kierunek, w którym zmierza Sienkiewicz

Plany na najbliższe miesiące dla spółki Sienkiewicz obejmują znaczny wzrost sprzedaży prefabrykatów dla budownictwa naziemnego, przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji lidera w segmencie kanalizacji i retencji.

W roku 2023 podpisaliśmy łącznie blisko 70 umów na dostawę zbiorników retencyjnych i przeciwpożarowych o łącznej pojemności około 30 000 m3. Nasze zbiorniki i studnie znajdują się praktycznie w całej Polsce – pod drogami, lotniskami, stacjami kolejowymi. Wszystko wskazuje na to, że liczba zrealizowanych umów w roku bieżącym będzie jeszcze wyższa, ponieważ już w obecnej chwili ofertujemy około 20 inwestycji w zakresie dostarczenia zbiorników retencyjnych, a to tylko ułamek naszej oferty. Podobną liczbę aktywnych projektów mamy również w zakresie prefabrykatów dla budownictwa naziemnego, takich jak, balkony, schody, słupy, hale przemysłowe i logistyczne – tłumaczy Ewa Sienkiewicz-Makowska

 

Podsumowując, w 2024 roku Sienkiewicz planuje dalszy rozwój w kierunku produkcji prefabrykatów dla budownictwa naziemnego oraz żelbetowych zbiorników retencyjnych. Spółka będzie także intensywnie działała w zakresie produkcji elementów kanalizacyjnych, drogowych i kolejowych. Firma, z pomocą swojego działu badawczo-rozwojowego, planuje wprowadzić do produkcji również m.in. nowe prefabrykaty dla energetyki. 


Informacje o firmie

SIENKIEWICZ jest producentem prefabrykatów betonowych i żelbetowych ze 100% polskim kapitałem. Firmę wyróżnia wieloletnie doświadczenie w prefabrykacji, nastawienie na nieustanny rozwój i inwestycje w innowacje technologiczne oraz wykwalifikowana kadra, która dzięki zdobytej wiedzy zapewnia profesjonalną usługę oraz doradztwo. Asortyment produktów firmy obejmuje prefabrykaty betonowe i żelbetowe dla takich obszarów i branż, jak: kanalizacja, kolejnictwo, retencja, drogownictwo, gazownictwo, budownictwo inżynieryjne, budownictwo przemysłowe i mieszkaniowe oraz elementy nietypowe, w tym niestandardowe wzory płyt i obiektów z betonu: opracowywane według indywidualnego projektu i odlewane na zamówienie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa Biuro prasowe
2024-03-15 | 08:54

Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego najbardziej
Infrastruktura Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach
2024-02-29 | 15:00

Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

W obliczu kryzysu klimatycznego i negatywnego wpływu człowieka na środowisko, retencja w miastach staje się niezbędnym elementem zrównoważonego rozwoju. Dominujący beton i
Infrastruktura Cyfrowa odpowiedź na wartki strumień wyzwań
2024-02-09 | 12:00

Cyfrowa odpowiedź na wartki strumień wyzwań

Sukcesywna modernizacja starzejącej się infrastruktury, optymalizacja jej wydajności, rozbudowa w miarę wzrostu liczby użytkowników oraz zapewnienie odporności na sytuacje kryzysowe;

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.