TP-Link TL-SG1210MP oraz TL-SG1210MPE – kompaktowe przełączniki PoE
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TP-Link poszerza portfolio o dwa przełączniki PoE: TL-SG1210MP i TL-SG1210MPE, które idealnie sprawdzą się przy instalacjach kamer CCTV. Nowe switche można również wykorzystać do rozbudowy infrastruktury sieciowej w małych i średnich przedsiębiorstwach. Przełączniki są
w pełni zgodne z punktami dostępowymi, kamerami i telefonami IP, komputerami, drukarkami
i wieloma innymi urządzeniami zasilanymi przez standard PoE.
Oba przełączniki polecane są do zastosowań wymagających szybkiego, gigabitowego połączenia. Zarówno switch TL-SG1210MPE jak i TL-SG1210MP wyposażono w 8 gigabitowych portów RJ45 PoE+ oraz dodatkowo w 2 gigabitowe porty uplink do integracji z resztą sieci: gigabitowy RJ45 i gigabitowy port combo RJ45/SFP. Całkowity budżet mocy PoE w obu urządzeniach, zgodnych ze standardem zasilania 802.3af/at PoE+, wynosi 123 W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30 W. Co istotne, przełączniki posiadają funkcję inteligentnego zarządzania zużyciem energii. Gdy całkowity pobór mocy przekroczy 123 W, funkcja ta wyłączy zasilanie portu o najniższym priorytecie, aby zapewnić zasilanie portów o wyższych priorytetach i tym samym chronić urządzenia przed przeciążeniem.
Switch TL-SG1210MPE wyposażono również w funkcje IGMP Snooping służącą do optymalizacji ruchu multimediów, np. aplikacji IPTV oraz PoE Auto Recovery, która pozwala na samoczynną naprawę połączenia, gwarantując tym samym stabilne działanie urządzeń PoE. Dzięki możliwości konfiguracji VLAN, sieć jest dzielona na mniejsze segmenty zapewniając jej wydajniejsze działanie i wyższy poziom bezpieczeństwa zasobów. TL-SG1210MPE posiada także funkcję QoS, która sprawia, że ruch sieciowy dla zastosowań czułych na opóźnienia (takich jak połączenia głosowe i wideo) przebiega płynnie i bez zakłóceń. Dodatkowo, w trybie Extend zasięg transmisji PoE sięga nawet 250 m, dzięki czemu przełącznik jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku rozmieszczania kamer IP na dużym obszarze.
Switchem TL-SG1210MPE można zarządzać przez intuicyjny interfejs przeglądarkowy lub dedykowane oprogramowanie na komputery PC.
Drugi z nowych przełączników TL-SG1210MP oprócz funkcji PoE Auto Recovery oraz trybu PoE Extend, posiada także tryby Priority oraz Isolation. Pierwszy z nich zapewnia wysoki priorytet dla portów 1–2, aby utrzymać wysoką jakość działania systemów podatnych na zakłócenia, takich jak np. monitoring wideo, natomiast tryb Isolation umożliwia oddzielenie jednym kliknięciem ruchu generowanego przez klienta dla zwiększenia jego ochrony i wydajności. Instalacja typu plug and play, sprawia, że switch nie wymaga skomplikowanej konfiguracji.
Bezwentylatorowa konstrukcja zapewnia cichą pracę urządzeń. Oba przełączniki sprawdzą się więc idealnie m.in. w systemach monitoringu biur, hoteli, restauracji czy szkół.
Specyfikacje techniczne obu urządzeń dostępne są tutaj: TL-SG1210MP oraz TL-SG1210MPE.
Switche są już dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.