TP-Link Archer VR300 – nowy router z modemem VDSL/ADSL
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Archer VR300 zapewnia dostęp do wydajnej i stabilnej sieci WiFi o łącznej prędkości do 1200 Mb/s. Pasmo 2,4 GHz (prędkość do 300 Mb/s) może być wykorzystywane do wykonywania czynności obciążających sieć w niewielkim stopniu, takich jak wysyłanie wiadomości e-mail czy przeglądanie stron internetowych. Natomiast w przypadku obsługi zadań wymagających większej przepustowości, takich jak gry internetowe lub transmisja strumieniowa, idealnie sprawdzi się pasmo 5 GHz (prędkość do 867 Mb/s).
Standard VDSL2 pozwala osiągnąć urządzeniu prędkości VDSL do 100 Mb/s, które są niemal 5 razy większe niż w standardzie ADSL2+. Archer VR300 łączy funkcjonalność dwóch urządzeń w jednym i może działać jako modem VDSL lub router bezprzewodowy. Wbudowany port DSL daje także możliwość korzystania ze wszystkich standardowych połączeń DSL, w tym VDSL2, ADSL2+, ADSL2 oraz ADSL.
Urządzenie posiada port LAN/WAN, dzięki czemu sprawdzi się również w przypadku zmiany dostawcy Internetu na światłowodowego lub kablowego. 3 porty LAN umożliwiają podłączenie przewodowe urządzeń takich jak komputery, smart TV czy konsole do gier.
Urządzenie zaopatrzono w cztery zaawansowane technologicznie anteny zewnętrzne o zysku 5dBi. Pozwalają one na korzystanie z dużych prędkości nawet w przypadku dostarczania sygnału do odległych od urządzenia pomieszczeń.
Zarządzanie urządzeniem jest niezwykle proste, a jego konfiguracja trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy zalogować się do intuicyjnej strony zarządzania lub skorzystać z aplikacji Tether, która jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja Tether umożliwia także automatyczne aktualizacje firmware'u, aby sieć, chroniona najnowocześniejszymi zabezpieczeniami, zawsze mogła działać
z najwyższą wydajnością. Korzystając z funkcji kontroli dostępu można limitować dostęp wybranych przez siebie urządzeń do Internetu, ograniczając w ten sposób możliwość zetknięcia się dzieci z nieodpowiednimi treściami. Istnieje także możliwość utworzenia sieci dla gości, dzięki czemu będą oni mieli niezależny dostęp do Internetu, a zasoby sieci głównej pozostaną bezpieczne. Archer VR300 wyposażono także w QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne. Co istotne, dzięki aplikacji Tether i usłudze DDNS siecią domową można zarządzać z dowolnego miejsca.
Co ważne, router posiada ochronę odgromową, która zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami elektroniki spowodowanymi gwałtownymi burzami.
Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link: Archer VR300.
Router jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 3-letnią gwarancją. Jego cena to ok. 250zł.

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.