TP-Link Archer AX72 oraz Archer AX55 – nowe routery WiFi 6 z obsługą OneMesh™
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Nowe routery obsłużą intensywny ruch danych, dlatego polecane są zwłaszcza miłośnikom gier sieciowych, oglądania filmów i seriali na platformach strumieniowych oraz osobom pracującym na Home Office. Urządzenia z pewnością okażą się niezastąpione w nowoczesnym domu pełnym elektronicznych gadżetów, a w razie potrzeby mogą posłużyć także jako access pointy.
Archer AX72 oferuje do 5378 Mb/s przepustowości w dwóch pasmach (do 4804 Mb/s w paśmie 5GHz i do 574Mb/s w paśmie 2,4GHz). Pasmo 5GHz polecane jest do wykorzystania do bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowań, np. transmisji wideo w jakości HD, czy rozgrywek online, podczas gdy pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do obsługi urządzeń Smart Home, takich jak kamery do monitoringu, inteligentne oświetlenie, ogrzewanie czy obsługi asystenta głosowego. O stałą siłę sygnału w każdym zakątku mieszkania czy domu zadba aż sześć mocnych, zewnętrznych anten wspieranych przez liczne technologie poprawiające wydajność. Za połączenia kablowe odpowiadają: jeden gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN. Dodatkowo router wyposażono w port USB 3.0. Dzięki temu możemy udostępnić drukarkę lub zasoby zgromadzone na dysku sieciowym w sieci lokalnej lub, dzięki funkcji serwera FTP, także przez Internet. Za niezawodne działanie routera odpowiada trzyrdzeniowy procesor
o taktowaniu 1,5 GHz.
Z kolei Archer AX55 oferuje użytkownikom do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Za jego zasięg odpowiadają cztery zintegrowane anteny o dużej mocy, wspierane m.in. przez technologię kształtowania wiązki. Router posiada gigabitowy port WAN, cztery gigabitowe porty LAN do połączenia urządzeń kablowych oraz port USB 3.0 służący do udostępniania plików w sieci.
Obydwa najnowsze routery od TP-Link wyposażone zostały w technologie poprawiające wydajność WiFi, np. modulację 1024-QAM, która w porównaniu do WiFi 5, aż o jedną czwartą zwiększa prędkość sieci. Technologia OFDMA aż czterokrotnie zwiększa wydajność, aby umożliwić transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń w tym samym czasie. Dostępna w obu routerach funkcja Smart Connect sprawia, że użytkownik widzi tylko jedną nazwę sieci (SSID), a router sam wybiera, które pasmo będzie wykorzystywane w danym momencie - 2,4GHz czy 5GHz.
Za optymalizację wydajności WiFi w routerach Archer AX55 oraz Archer AX72 odpowiada funkcja Airtime Fairness, której działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki temu starsze urządzenia połączone z routerami nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.
Aby uzyskać jak najlepszą jakość połączenia routery obsługują także technologię OneMesh™, która inteligentnie łączy urządzenia z routerem lub wzmacniaczem sieci bezprzewodowej, oferującym najlepszą jakość połączenia. Urządzenia tworzące sieć OneMesh współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć WiFi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet zawsze połączy się z urządzeniem, oferującym mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu.
W obu routerach dla kompleksowej ochrony zastosowano szyfrowanie WPA3 oraz pakiet HomeShield, który pozwala skutecznie chronić sieć przed cyberatakami, dbając o bezpieczeństwo sieci oraz dostępnych w niej urządzeń IoT w czasie rzeczywistym.
Konfiguracja oraz obsługa routerów Archer AX72 i Archer AX55 są bardzo intuicyjne. Wystarczy skorzystać z aplikacji Theter, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i z iOS.
Specyfikacja techniczna obu urządzeń dostępna jest na stronie TP-Link: Archer AX72 oraz Archer AX55. Cena Archera AX55 wynosi ok. 370 zł, natomiast Archera AX72 ok. 480 zł.
Routery są już dostępne w sprzedaży i objęte zostały 3-letnią gwarancją.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.