Komunikaty PR

Toyota Leasing Polska dołączyła do programu Mój elektryk

2022-07-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Maciej Sitarski
multiAN

ul. Godebskiego 20
05-820 Piastów
maciej.sitarski|multian.pl| |maciej.sitarski|multian.pl
511-114-178
www.multian.pl/

Toyota Leasing Polska podpisała z Bankiem Ochrony Środowiska umowę o współpracy przy rządowym programie „Mój elektryk”. Dzięki temu firma umożliwi uzyskanie dopłaty do leasingu swoich pojazdów zeroemisyjnych - elektrycznych oraz wodorowych – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

W ramach rządowego programu „Mój elektryk” dotowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedsiębiorstwa, podmioty instytucjonalne oraz klienci indywidualni, mogą ubiegać się o bezzwrotne dotacje na zakup samochodów elektrycznych i napędzanych wodorem. System dopłat przewiduje dofinansowanie do zakupów aut o łącznej wartości 700 mln zł do 30 września 2025 r. Bank Ochrony Środowiska został wybrany przez Narodowy Fundusz do operacyjnej obsługi programu we współpracy z firmami leasingowymi.

Szczegóły oraz wysokość dotacji w przypadku zakupu auta przez osobę prywatną, zależą od wybranego przez klienta modelu pojazdu oraz od tego, czy posiada on Kartę Dużej Rodziny. Z kolei jeśli chodzi o samochody firmowe, to kryteriami do ustalania poziomu dofinansowania są: oprócz wybranego modelu pojazdu również wysokość podatku VAT rozliczanego przez firmę oraz decyzja dotycząca średniorocznego minimalnego przebiegu auta.

Klienci indywidualni mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet 27 000 zł do zakupu auta osobowego finansowanego w ramach leasingu, natomiast do leasingu pojazdu firmowego można uzyskać dotację sięgającą nawet 70 000 zł. Przedsiębiorcy mogą wybierać auta spośród kategorii M1 i N1.

Wszystkich formalności – w tym wyboru odpowiedniego finansowania oraz przejścia przez proces pozyskiwania dotacji związanych z zakupem i dofinansowaniem - można dokonać na miejscu w salonach Toyota i Lexus.

W ramach programu „Mój elektryk” klienci będą mogli na przykład uzyskać dofinansowanie leasingu na premierowy model Toyota bZ4X. To innowacyjny, wydajny i dynamiczny SUV z napędem elektrycznym. Dzięki solidnej i stylowej konstrukcji, znakomitemu napędowi na wszystkie koła, dużemu zasięgowi oraz 10 letniej gwarancji sprawności baterii na poziomie co najmniej 90%, samochód ten, z pewnością znajdzie wielu sympatyków. bZ4X jest dostępny w przedsprzedaży od 1 kwietnia 2022, a w polskich salonach pojawi się już wkrótce.

-  Bardzo się cieszę, że uczestniczymy w tym projekcie. Jest to kolejne nasze działanie wspierające globalną ekotransformację. Jako spółka finansowa należąca do koncernu Toyoty, chcemy być coraz bardziej zaangażowani na rynku zielonych aktywów. Sfinansowaliśmy już ponad 60 tys. pojazdów hybrydowych Toyoty i Lexusa. Dotychczas leasing aut zeroemisyjnych dotyczył takich samochodów elektrycznych jak np. PROACE EV czy PROACE CITY EV. Teraz przyszedł czas na kolejny krok – czyli leasingowanie premierowego modelu elektrycznego bZ4X oraz wodorowego Mirai. A to dopiero początek premier samochodów elektrycznych w Toyocie i Lexusie. Dzięki przystąpieniu do programu Mój elektryk, ekologiczne auta będą jeszcze łatwiej dostępne dla naszych Klientów – mówi Dominika Cepek, Członek Zarządu Toyota Leasing Polska.

Szczegółowe informacje na temat oferty Toyota Leasing Polska w ramach programu „Mój elektryk” znajdują się na stronie: https://www.toyotaleasing.pl/moj-elektryk

 

Informacja o banku i firmie:

Toyota Bank Polska S.A. oraz Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. wchodzą w skład Toyota Motor Corporation oraz Toyota Financial Services Corporation. Toyota Bank Polska S.A. prowadzi działalność na krajowym rynku od 2000 roku. W 2002 roku bank uruchomił działalność leasingową w spółce Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Oferta banku skupia się głównie wokół finansowania zakupu samochodów Toyota i Lexus. Usługi banku skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. W 2007 roku bank uruchomił platformę bankowości elektronicznej. Oferta banku została rozszerzona o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki i karty płatnicze.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Toyota Leasing zaprasza na nowy Portal Klienta Biuro prasowe
2022-09-13 | 13:00

Toyota Leasing zaprasza na nowy Portal Klienta

Od września wszyscy klienci indywidualni i firmowi, którzy posiadają umowę z Toyota Leasing, dzięki nowemu Portalowi Klienta mogą samodzielnie zarządzać jej najważniejszymi
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2022-08-31 | 16:15

Trwa trzecia edycja konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) już po raz trzeci organizuje konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą. Nagroda po raz pierwszy została wręczona w 2020 roku z okazji 25-lecia AHK Polska. Finalistami są firmy,
Finanse Walletmor sprzedał już tysiąc implantów
2022-08-12 | 14:10

Walletmor sprzedał już tysiąc implantów

Walletmor, jedyny na świecie producent implantów płatniczych, ogłosił swój kolejny sukces. Firma sprzedała właśnie swój tysięczny implant, co jest przełomowym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne - Śląskie

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku. Będzie jednym z najlepiej wyposażonych w Europie

Od początku października br. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu nie podlega już Ministerstwu Zdrowia, tylko Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu, z którym placówka jest blisko związana od początku swojego istnienia.  Do użytku oddano też nowy pawilon wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt,  w którym będą leczone m.in. dzieci z wrodzonymi wadami serca i po przeszczepach. – Pod względem wyposażenia ten szpital jest w absolutnej czołówce – nie tylko polskiej, ale i europejskiej. Niektóre elementy, jak np. sprzęt niezbędny w leczeniu zaburzeń rytmu serca, to jest poziom światowy – mówi prof. Oskar Kowalski ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Budowę i wyposażenie nowego pawilonu ŚCCS wsparł finansowo Bank Gospodarstwa Krajowego, który od roku angażuje się też w działania edukacyjne dotyczące polskiej transplantologii, szczególnie dziecięcej.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Bankowość

Banki przyspieszają inwestycje w nowe technologie. Wśród priorytetów chmura hybrydowa

Banki w Polsce od lat pozostają liderem wykorzystania zaawansowanych technologii: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i chmury. Z jednej strony to sposób na zapewnienie większej odporności sektora, m.in. na cyberzagrożenia i usprawnienie procesów, z drugiej strony – na oferowanie coraz nowszych i bardziej zaawansowanych usług klientom, którzy też mają w tym zakresie coraz większe oczekiwania. We wdrażaniu nowoczesnych technologii bankom pomagają fintechy, które stają się kluczowe dla całego procesu cyfryzacji, oraz firmy technologiczne. Priorytetem na najbliższe lata będzie większe upowszechnienie chmury, przede wszystkim hybrydowej, w sektorze finansowym.

Ochrona środowiska

Pierwsze chłodne dni i smog powrócił do polskich miast. Ten sezon będzie trudny dla samorządów walczących z zanieczyszczeniem powietrza

– Tempo wymiany pieców na koniec 2021 roku mieliśmy świetne i bardzo liczyliśmy na to, że rok 2022 siłą rozpędu będzie kontynuacją, niestety nastąpiło załamanie – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia. Jakość powietrza w mieście w ostatnich dwóch latach się poprawiła i Wrocław mieści się w ustalonych przez WHO limitach liczby dni z przekroczonym stężeniem szkodliwych pyłów. Wpływa na to nie tylko proces wymiany pieców, który chwilowo spowolnił, lecz również walka z betonozą i zazielenianie miasta. – Widzimy też wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców – podkreśla ekspertka.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.