Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków stawia na zieloną energię
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Krakowska firma Columbus Energy zamontowała trzy instalacje fotowoltaiczne o mocy 150 kWp, które już zaczęły produkować czystą energię ze słońca dla Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. To pokazuje, że energia ze źródeł odnawialnych jest dostępna nawet dla obiektów położonych w centrum miejskich aglomeracji.
W ramach współpracy z Towarzystwem Sportowym, na dachach budynków w Krakowie przy ul. Reymonta 22 Columbus zamontował 3 instalacje fotowoltaiczne, o mocy 49,87 kWp każda. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach szerszej współpracy obu organizacji, gdzie częściowy koszt inwestycji pokrywają świadczania marketingowe.
- Columbus zawsze stawiał na rozwój młodzieży i popularyzację aktywności fizycznej. Od lat jesteśmy sponsorem juniorskich drużyn w Krzeszowicach, dzisiaj chcemy wesprzeć również sport w Krakowie. W dobie rosnących cen energii, a tym samym coraz wyższych kosztów utrzymania obiektów sportowych, najlepsze, co możemy zaoferować, jest wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii. Dzięki naszym instalacjom fotowoltaicznym, Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków będzie mogło cieszyć się większą niezależnością energetyczną i lokować swoje fundusze w to, co najważniejsze, czyli rozwój aktywności sportowej w różnorodnych obszarach. Dzisiaj w organizacji funkcjonują m.in. sekcje: koszykarska, siatkarska, gimnastyczna, bokserska czy futbolowa. Wsparcie tak znaczącej dla Krakowa organizacji to wyraz zaufania, za który bardzo dziękujemy władzom Towarzystwa - komentuje Beata Kunc, wicedyrektor marketingu Columbus Energy S.A.
- Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest dla nas bardzo ważna, bo pozwoli nam lepiej adaptować się do bardzo zmiennego rynku cen energii, która jest istotną pozycją w budżecie kosztowym Stowarzyszenia. Doceniamy też wsparcie firmy Columbus w zakresie sponsoringu naszej działalności sportowej i cieszymy się z deklaracji rozszerzenia tej współpracy w najbliższej przyszłości - twierdzi Tomasz Jażdżyński, prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków - twierdzi Tomasz Jażdżyński, prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.
Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy
SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.