TOUGHBOOK G2 Z OBSŁUGĄ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI REWOLUCJONIZUJE RYNEK WYTRZYMAŁYCH
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
TOUGHBOOK G2mk3 to pierwszy tablet firmy Panasonic wyposażony w procesor Intel®, który obsługuje sztuczną inteligencję, a ponadto oferujący jednocześnie wiodące na rynku możliwości personalizacji i modułowość.
Pionierskie podejście firmy Panasonic do ponownego zdefiniowania tego, co jest możliwe na rynku wytrzymałych tabletów, zostało zademonstrowane poprzez wprowadzenie na rynek TOUGHBOOK G2mk3 — pierwszego tabletu TOUGHBOOK z procesorem AI. G2mk3 jest wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) Intel® AI Boost, która znacznie zwiększa wydajność i dokładność dla pracowników mobilnych w różnych branżach.
Autonomiczne funkcje sztucznej inteligencji, bez konieczności łączności sieciowej, pomagają pracownikom mobilnym analizować usterki, szybciej dostarczać informacji i wykonywać zadania administracyjne. Zaprezentowany w tym tygodniu na targach INTERGEO 2024 w Stuttgarcie, G2mk3 przesuwa granice tego, co jest możliwe z mobilnego, wytrzymałego urządzenia, w każdym środowisku, przy użyciu dowolnej aplikacji.
Wiodąca na rynku wzmocniona moc obliczeniowa i wydajność z obsługą sztucznej inteligencji
Nowy 10,1-calowy TOUGHBOOK G2mk3 to pierwszy wytrzymały tablet z systemem Windows 11 Pro, oferujący możliwości przetwarzania AI, wykorzystujący procesor Intel® Core™ Ultra 5 135U (z technologią Intel vPro®). Wyposażony jest w dedykowany chipset AI, który umożliwia gromadzenie, przechowywanie i analizowanie danych za pomocą sztucznej inteligencji tam, gdzie połączenie z chmurą nie jest dostępne oraz bez wpływu na ogólną wydajność i moc obliczeniową G2mk3.
Jest to szczególnie przydatne dla pracowników zakładów użyteczności publicznej – zwłaszcza tych, którzy kontrolują sprzęt w odległych lokalizacjach, które mogą nie mieć dostępu do połączenia komórkowego lub bezprzewodowego – w celu wykorzystania sztucznej inteligencji oraz zwiększenia wydajności, produktywności i zmniejszenia liczby błędów ludzkich w przechwytywaniu danych podczas inspekcji.
TOUGHBOOK G2mk3 jest również wyposażony w zaktualizowaną pamięć RAM DDR5x o pojemności 16 GB (z możliwością rozbudowy do 32 GB). Zapewnia to doskonałą wydajność i szybkość przetwarzania, które umożliwiają pracownikom hipermobilnym bezproblemowy i szybki dostęp do aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.
Dirk Weigelt, starszy menedżer ds. produktów i rozwiązań w firmie Panasonic TOUGHBOOK, powiedział: "Hipermobilni pracownicy korzystający z wytrzymałych tabletów często pracują w wymagających warunkach. W związku z tym potrzebują wszechstronnego, ergonomicznego i łatwego w obsłudze urządzenia, które może jednocześnie uruchamiać aplikacje o znaczeniu krytycznym i wymagającym dużej ilości danych. Jako najbardziej wytrzymały tablet mobilny firmy Panasonic, TOUGHBOOK G2mk3 z obsługą sztucznej inteligencji zmienia zasady gry, otwierając nowe możliwości w zakresie wytrzymałej mobilności".
Nowy aparat zwiększa wszechstronność
Tylny aparat G2mk3 o rozdzielczości 13 MP jest lepszy od większości innych wytrzymałych tabletów dostępnych na rynku i porównywalny ze współczesnymi urządzeniami konsumenckimi. Ulepszona matryca zapewnia lepsze efekty wizualne w warunkach słabego oświetlenia i mieszanego oświetlenia, dzięki czemu idealnie nadaje się do rejestrowania obrazów o wysokiej rozdzielczości w środowiskach, w których normalnie niekorzystne warunki oświetleniowe stanowiłyby problem.
W połączeniu z możliwościami sztucznej inteligencji na brzegu sieci kamera 13 MP umożliwia pracownikom terenowym korzystanie z technologii widzenia komputerowego. Na przykład w ramach elektrycznych usług terenowych, w których pracownicy terenowi mają dostęp do schematów elektrycznych i schematów G2mk3, użytkownicy mogą korzystać z komputerowych systemów wizyjnych, aby dokładnie zobaczyć, gdzie powinny znajdować się połączenia przewodów - zwiększając produktywność i wydajność.
Kompatybilność wsteczna maksymalizuje inwestycję
Zrównoważony rozwój i kompatybilność wsteczna to kluczowe kwestie w strategii firmy Panasonic przy opracowywaniu nowych wytrzymałych urządzeń. Jest to widoczne w najnowszym TOUGHBOOKU G2, w którym ponad 80% systemu eco z pierwszych dwóch iteracji jest kompatybilnych z G2mk3. W ten sposób maksymalizuje i chroni istniejące inwestycje klientów w serię G2 przez cały cykl życia urządzenia.
Ma to zasadnicze znaczenie w sektorach takich jak służby ratownicze, w których inwestycje są ściśle kontrolowane. Na przykład korzystanie z tej samej platformy dokującej w pojeździe, co w G2mk1 i G2mk2, eliminuje potrzebę zdejmowania pojazdów z dróg w celu odświeżenia technologii. Skraca to czas przestoju pojazdów, a znajomość urządzeń zwiększa wydajność pracowników służb ratowniczych, gdy kluczowe znaczenie ma szybka reakcja i czas selekcji.
Najnowszy TOUGHBOOK G2mk3 jest nadal jednym z najbardziej konfigurowalnych, modułowych, wytrzymałych tabletów dostępnych na rynku. Jest to szczególnie ważne w sektorze obronnym, ponieważ w górnych i tylnych obszarach rozbudowy G2mk3 znajduje się szeroka gama urządzeń peryferyjnych, takich jak czytniki linii papilarnych i karty MicroSD, które zwiększają bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz dostępność dla użytkowników w terenie.
Bez kompromisów w zakresie żywotności baterii, łączności i trwałości
Pomimo znacznie ulepszonego aparatu, bardziej wydajnego procesora Intel® z obsługą sztucznej inteligencji i ogólnie zwiększonej wydajności, G2mk3 oferuje 11 godzin pracy na jednej baterii (z wydłużoną baterią do 15 godzin w oparciu o MobileMark 25). Stanowi to wzrost nawet o 47% w porównaniu z G2mk2.
Daje to hipermobilnym pracownikom służb ratowniczych, obronności, służb terenowych, logistyki i geodezji całkowity spokój ducha podczas korzystania z aplikacji wymagających dużej mocy. Umożliwia im również kontynuowanie pracy przez dłuższy czas, maksymalizując wydajność i produktywność, gdy najbardziej tego potrzebują.
TOUGHBOOK G2mk3 jest również wyposażony w łączność 5G po wyjęciu z pudełka, ulepszone funkcje Bluetooth oraz wiodącą na rynku odporność na kurz i wodę o stopniu ochrony IP65, niezależnie przetestowaną zgodnie z normami MIL-STD 810H i IEC 60529.
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.