Komunikaty PR

TOUGHBOOK G2 Z OBSŁUGĄ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI REWOLUCJONIZUJE RYNEK WYTRZYMAŁYCH

2024-09-26  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dominika Leszczyńska
Public Management

ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/

TOUGHBOOK G2mk3 to pierwszy tablet firmy Panasonic wyposażony w procesor Intel®, który obsługuje sztuczną inteligencję, a ponadto oferujący jednocześnie wiodące na rynku możliwości personalizacji i modułowość.

Pionierskie podejście firmy Panasonic do ponownego zdefiniowania tego, co jest możliwe na rynku wytrzymałych tabletów, zostało zademonstrowane poprzez wprowadzenie na rynek TOUGHBOOK G2mk3 — pierwszego tabletu TOUGHBOOK z procesorem AI. G2mk3 jest wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) Intel® AI Boost, która znacznie zwiększa wydajność i dokładność dla pracowników mobilnych w różnych branżach.

Autonomiczne funkcje sztucznej inteligencji, bez konieczności łączności sieciowej, pomagają pracownikom mobilnym analizować usterki, szybciej dostarczać informacji i wykonywać zadania administracyjne. Zaprezentowany w tym tygodniu na targach INTERGEO 2024 w Stuttgarcie, G2mk3 przesuwa granice tego, co jest możliwe z mobilnego, wytrzymałego urządzenia, w każdym środowisku, przy użyciu dowolnej aplikacji.

Wiodąca na rynku wzmocniona moc obliczeniowa i wydajność z obsługą sztucznej inteligencji

Nowy 10,1-calowy TOUGHBOOK G2mk3 to pierwszy wytrzymały tablet z systemem Windows 11 Pro, oferujący możliwości przetwarzania AI, wykorzystujący procesor Intel® Core™ Ultra 5 135U (z technologią Intel vPro®). Wyposażony jest w dedykowany chipset AI, który umożliwia gromadzenie, przechowywanie i analizowanie danych za pomocą sztucznej inteligencji tam, gdzie połączenie z chmurą nie jest dostępne oraz bez wpływu na ogólną wydajność i moc obliczeniową G2mk3.

Jest to szczególnie przydatne dla pracowników zakładów użyteczności publicznej – zwłaszcza tych, którzy kontrolują sprzęt w odległych lokalizacjach, które mogą nie mieć dostępu do połączenia komórkowego lub bezprzewodowego – w celu wykorzystania sztucznej inteligencji oraz zwiększenia wydajności, produktywności i zmniejszenia liczby błędów ludzkich w przechwytywaniu danych podczas inspekcji.

TOUGHBOOK G2mk3 jest również wyposażony w zaktualizowaną pamięć RAM DDR5x o pojemności 16 GB (z możliwością rozbudowy do 32 GB). Zapewnia to doskonałą wydajność i szybkość przetwarzania, które umożliwiają pracownikom hipermobilnym bezproblemowy i szybki dostęp do aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Dirk Weigelt, starszy menedżer ds. produktów i rozwiązań w firmie Panasonic TOUGHBOOK, powiedział: "Hipermobilni pracownicy korzystający z wytrzymałych tabletów często pracują w wymagających warunkach. W związku z tym potrzebują wszechstronnego, ergonomicznego i łatwego w obsłudze urządzenia, które może jednocześnie uruchamiać aplikacje o znaczeniu krytycznym i wymagającym dużej ilości danych. Jako najbardziej wytrzymały tablet mobilny firmy Panasonic, TOUGHBOOK G2mk3 z obsługą sztucznej inteligencji zmienia zasady gry, otwierając nowe możliwości w zakresie wytrzymałej mobilności".

Nowy aparat zwiększa wszechstronność

Tylny aparat G2mk3 o rozdzielczości 13 MP jest lepszy od większości innych wytrzymałych tabletów dostępnych na rynku i porównywalny ze współczesnymi urządzeniami konsumenckimi. Ulepszona matryca zapewnia lepsze efekty wizualne w warunkach słabego oświetlenia i mieszanego oświetlenia, dzięki czemu idealnie nadaje się do rejestrowania obrazów o wysokiej rozdzielczości w środowiskach, w których normalnie niekorzystne warunki oświetleniowe stanowiłyby problem.

W połączeniu z możliwościami sztucznej inteligencji na brzegu sieci kamera 13 MP umożliwia pracownikom terenowym korzystanie z technologii widzenia komputerowego. Na przykład w ramach elektrycznych usług terenowych, w których pracownicy terenowi mają dostęp do schematów elektrycznych i schematów G2mk3, użytkownicy mogą korzystać z komputerowych systemów wizyjnych, aby dokładnie zobaczyć, gdzie powinny znajdować się połączenia przewodów - zwiększając produktywność i wydajność.

Kompatybilność wsteczna maksymalizuje inwestycję

Zrównoważony rozwój i kompatybilność wsteczna to kluczowe kwestie w strategii firmy Panasonic przy opracowywaniu nowych wytrzymałych urządzeń. Jest to widoczne w najnowszym TOUGHBOOKU G2, w którym ponad 80% systemu eco z pierwszych dwóch iteracji jest kompatybilnych z G2mk3. W ten sposób maksymalizuje i chroni istniejące inwestycje klientów w serię G2 przez cały cykl życia urządzenia.

Ma to zasadnicze znaczenie w sektorach takich jak służby ratownicze, w których inwestycje są ściśle kontrolowane. Na przykład korzystanie z tej samej platformy dokującej w pojeździe, co w G2mk1 i G2mk2, eliminuje potrzebę zdejmowania pojazdów z dróg w celu odświeżenia technologii. Skraca to czas przestoju pojazdów, a znajomość urządzeń zwiększa wydajność pracowników służb ratowniczych, gdy kluczowe znaczenie ma szybka reakcja i czas selekcji.

Najnowszy TOUGHBOOK G2mk3 jest nadal jednym z najbardziej konfigurowalnych, modułowych, wytrzymałych tabletów dostępnych na rynku. Jest to szczególnie ważne w sektorze obronnym, ponieważ w górnych i tylnych obszarach rozbudowy G2mk3 znajduje się szeroka gama urządzeń peryferyjnych, takich jak czytniki linii papilarnych i karty MicroSD, które zwiększają bezpieczeństwo danych i urządzeń oraz dostępność dla użytkowników w terenie. 

Bez kompromisów w zakresie żywotności baterii, łączności i trwałości

Pomimo znacznie ulepszonego aparatu, bardziej wydajnego procesora Intel® z obsługą sztucznej inteligencji i ogólnie zwiększonej wydajności, G2mk3 oferuje 11 godzin pracy na jednej baterii (z wydłużoną baterią do 15 godzin w oparciu o MobileMark 25). Stanowi to wzrost nawet o 47% w porównaniu z G2mk2.

Daje to hipermobilnym pracownikom służb ratowniczych, obronności, służb terenowych, logistyki i geodezji całkowity spokój ducha podczas korzystania z aplikacji wymagających dużej mocy. Umożliwia im również kontynuowanie pracy przez dłuższy czas, maksymalizując wydajność i produktywność, gdy najbardziej tego potrzebują.

TOUGHBOOK G2mk3 jest również wyposażony w łączność 5G po wyjęciu z pudełka, ulepszone funkcje Bluetooth oraz wiodącą na rynku odporność na kurz i wodę o stopniu ochrony IP65, niezależnie przetestowaną zgodnie z normami MIL-STD 810H i IEC 60529.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Management
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Tylko 15% Europejczyków wie, jak właściwe korzystać z benefitów AI Biuro prasowe
2024-09-26 | 09:00

Tylko 15% Europejczyków wie, jak właściwe korzystać z benefitów AI

W badaniu przeprowadzonym wśród 11 tys. dorosłych aż 90% uczestników zadeklarowało, że rozumie, czym jest sztuczna inteligencja, jednak tylko 15% wie, jak z niej korzystać na
Technologie Hybrid Academy – dla zainteresowanych marketingiem internetowym
2024-09-25 | 14:00

Hybrid Academy – dla zainteresowanych marketingiem internetowym

Hybrid Academy to inicjatywa, która jest odpowiedzią na potrzeby specjalistów z branży marketingu. Na platformie regularnie pojawiać się będą webinary z zakresu wiodących
Technologie realme zaprezentowało własny przycisk sterowania aparatem
2024-09-25 | 12:00

realme zaprezentowało własny przycisk sterowania aparatem

Przycisk sterowania aparatem wyprzedzający konkurencję Zaprojektowany, aby zrewolucjonizować fotografię mobilną, przycisk realme oferuje intuicyjne i przyjazne dla użytkownika

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Transport

Budowa CPK ma ruszyć w 2026 roku. Wyzwaniem będzie skumulowanie dużych inwestycji w jednym czasie

Trwają intensywne prace nad projektami terminala i części operacyjnej nowego centralnego lotniska. Spółka CPK skupia się także na pozyskiwaniu gruntów i programie dobrowolnych nabyć. Pod koniec roku spodziewa się decyzji lokalizacyjnej dla lotniska, a jeśli wszystko pójdzie sprawnie, mogłaby rozpocząć budowę w 2026 roku. Jak podkreśla prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego dr Filip Czernicki, skumulowanie tak dużych inwestycji – związanych z budową samego lotniska, kolei dużych prędkości i dróg dojazdowych – w jednym czasie będzie poważnym wyzwaniem, również kadrowym. Istotne znaczenie dla sukcesu portu będzie mieć także kondycja głównego przewoźnika, czyli LOT-u.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.