TomTom Traffic zasila nowe, zautomatyzowane modelowanie transportu PTV Group
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że integruje swoje dane o ruchu drogowym z nowym, zautomatyzowanym rozwiązaniem PTV Group do modelowania transportu, PTV Model2Go. Dzięki tej współpracy PTV Group wykorzysta godne zaufania, skalowalne i niezawodne dane o ruchu drogowym TomTom Origin Destination (O/D), aby znacznie skrócić czas i wysiłek potrzebny do modelowania wzorców transportu w całych miastach lub regionach. To nowe rozwiązanie oparte na chmurze dostarcza zautomatyzowane modele transportu w ciągu zaledwie jednego tygodnia – wykorzystując wiarygodne, globalne oraz oparte na trendach dane o ruchu drogowym od TomTom w połączeniu z zanonimizowanymi danymi z ponad 600 milionów urządzeń connected.
„Cieszymy się, że TomTom dostarczy niezawodne i skalowalne dane o ruchu drogowym dla PTV Model2Go, najnowszego z serii innowacyjnych rozwiązań firmy”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki analizie milionów podróży na całym świecie i zanonimizowaniu tych informacji, dane TomTom otworzą szeroki wachlarz możliwości badawczych. Umożliwią planistom transportu i miastom podejmowanie świadomych, dokładnych decyzji dotyczących przepływu ruchu drogowego”.
„PTV Group i TomTom współpracują od ponad 10 lat, aby rozwiązywać najczęstsze problemy w zakresie mobilności i logistyki, a my cieszymy się, że możemy poszerzyć to partnerstwo o nasze przełomowe rozwiązanie Model2Go”, powiedział Christian U. Haas, CEO, PTV Group. „Integrując najnowsze dane dotyczące podróży oraz informacje o miejscu początkowym i docelowym dostarczane przez TomTom, przenosimy nasze nieszablonowe modele na nowy poziom”.
Nowa ewolucja w transporcie i planowaniu urbanistycznym
PTV Model2Go łączy inteligentną technologię tworzenia modeli z kompleksowymi danymi o ruchu drogowym TomTom – w oparciu o zanonimizowaną i zgodną z RODO analizę milionów podróży, preferowanych tras i najczęściej uczęszczanych ulic. Rewolucjonizuje proces tworzenia podstawowych modeli transportu dla dowolnego miasta lub regionu na całym świecie, osiągając to w ciągu zaledwie tygodnia. Użytkownicy z różnych sektorów, w tym administracji, przemysłu i badań, otrzymują gotową podstawę do opracowania zarówno prostych, jak i skomplikowanych analiz zgodnych z ich potrzebami.
Rozwiązanie integruje analizę TomTom Origin Destination (O/D) oraz szczegółowe informacje o dynamice podróży i preferowanych trasach kierowców. W oparciu o zaawansowane algorytmy do analizy anonimowych danych Floating Car Data (FCD) z ponad 600 milionów podłączonych urządzeń, analiza TomTom O/D zapewnia widok najczęściej używanych tras i przepływu ruchu między popularnymi punktami zainteresowania. Pozwala to zobaczyć, jak ludzie się poruszają oraz kształtować inteligentniejsze opcje mobilności na 79 rynkach na całym świecie.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.