TomTom Traffic zasila nowe, zautomatyzowane modelowanie transportu PTV Group
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że integruje swoje dane o ruchu drogowym z nowym, zautomatyzowanym rozwiązaniem PTV Group do modelowania transportu, PTV Model2Go. Dzięki tej współpracy PTV Group wykorzysta godne zaufania, skalowalne i niezawodne dane o ruchu drogowym TomTom Origin Destination (O/D), aby znacznie skrócić czas i wysiłek potrzebny do modelowania wzorców transportu w całych miastach lub regionach. To nowe rozwiązanie oparte na chmurze dostarcza zautomatyzowane modele transportu w ciągu zaledwie jednego tygodnia – wykorzystując wiarygodne, globalne oraz oparte na trendach dane o ruchu drogowym od TomTom w połączeniu z zanonimizowanymi danymi z ponad 600 milionów urządzeń connected.
„Cieszymy się, że TomTom dostarczy niezawodne i skalowalne dane o ruchu drogowym dla PTV Model2Go, najnowszego z serii innowacyjnych rozwiązań firmy”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki analizie milionów podróży na całym świecie i zanonimizowaniu tych informacji, dane TomTom otworzą szeroki wachlarz możliwości badawczych. Umożliwią planistom transportu i miastom podejmowanie świadomych, dokładnych decyzji dotyczących przepływu ruchu drogowego”.
„PTV Group i TomTom współpracują od ponad 10 lat, aby rozwiązywać najczęstsze problemy w zakresie mobilności i logistyki, a my cieszymy się, że możemy poszerzyć to partnerstwo o nasze przełomowe rozwiązanie Model2Go”, powiedział Christian U. Haas, CEO, PTV Group. „Integrując najnowsze dane dotyczące podróży oraz informacje o miejscu początkowym i docelowym dostarczane przez TomTom, przenosimy nasze nieszablonowe modele na nowy poziom”.
Nowa ewolucja w transporcie i planowaniu urbanistycznym
PTV Model2Go łączy inteligentną technologię tworzenia modeli z kompleksowymi danymi o ruchu drogowym TomTom – w oparciu o zanonimizowaną i zgodną z RODO analizę milionów podróży, preferowanych tras i najczęściej uczęszczanych ulic. Rewolucjonizuje proces tworzenia podstawowych modeli transportu dla dowolnego miasta lub regionu na całym świecie, osiągając to w ciągu zaledwie tygodnia. Użytkownicy z różnych sektorów, w tym administracji, przemysłu i badań, otrzymują gotową podstawę do opracowania zarówno prostych, jak i skomplikowanych analiz zgodnych z ich potrzebami.
Rozwiązanie integruje analizę TomTom Origin Destination (O/D) oraz szczegółowe informacje o dynamice podróży i preferowanych trasach kierowców. W oparciu o zaawansowane algorytmy do analizy anonimowych danych Floating Car Data (FCD) z ponad 600 milionów podłączonych urządzeń, analiza TomTom O/D zapewnia widok najczęściej używanych tras i przepływu ruchu między popularnymi punktami zainteresowania. Pozwala to zobaczyć, jak ludzie się poruszają oraz kształtować inteligentniejsze opcje mobilności na 79 rynkach na całym świecie.
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.